Kočárek vhodný do terénu

Anonymní
23.3.20 12:35

Kočárek vhodný do terénu

Ahoj holky, ještě máme pár měsíců čas ale už se poohlížíme po nějakém kočárku. Bydlíme na vesnici, takže hledám nějaký pěkný kočárek do terénu, ale i do města k rodičům. Líbí se mi Tutis viva, ale ten mi přijde spíš do města než do terénu. Máte ho někdo? Můžete mi prosím doporučit nějaké dobré kočárky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1642
23.3.20 12:41

Ahojky, kamaradka ma Thule urban glide 2 a je neskutecne spokojena :)

Příspěvek upraven 23.03.20 v 13:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14508
23.3.20 12:46

Na vesnici si pořiď Roan Maritu a litovat toho nebudeš. Cokoliv má přední otočný kola, to není do terénu. Kočárků jsem vyzkoušela spoustu a Marita je top.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
23.3.20 15:31

Cokoli má přední otočná kola(byť aretovací), není do terénu top.
Tříkolky jsou naprostá tragédie(do terénu). Do terénu jsou nejlepší 4 pevná stejně velká kola a houpací kočár.
Už zmíněná Marita nebo Inglesina Sofie, pokud jde o hluboké kočáry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2081
23.3.20 17:09

Mám Camarelo Alicante, vozím v něm už druhé dítě a i po kořenech a kamenech jezdí v pohodě. Má tedy ty přední kolečka otáčecí s aretací. Ale zatím funguje slušně. Vozím tam i těžké nákupy a teď druhé dítě na skejtu a v pohodě. Na to, že je to polská výroba, tak dobrý :)
Doporučuju predvybrat si na netu, ale pak si vyzkoušet v prodejně, co ti padne do ruky :palec: Já měla vybraných 5 kočáru na eshopu a v kamenném obchodě jsme pak vzali úplně jiný. Tříkolky se mi zdají nestabilní. Kamarádka si třeba pochvaluje gelová kolečka do terénu, ty já nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3216
23.3.20 17:40
@Sany80s píše:
Cokoli má přední otočná kola(byť aretovací), není do terénu top.
Tříkolky jsou naprostá tragédie(do terénu). Do terénu jsou nejlepší 4 pevná stejně velká kola a houpací kočár.
Už zmíněná Marita nebo Inglesina Sofie, pokud jde o hluboké kočáry.

Existuje hned několik tříkolek, které bych já osobně rozhodně neoznačila za tragédii do terénu (a nechápu, proč by být plošně měly). Proti takovému TFK se třemi koly se může i do terénu jít Roan Marita zahrabat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
23.3.20 17:45
@SlečnaDahlia píše:
Existuje hned několik tříkolek, které bych já osobně rozhodně neoznačila za tragédii do terénu (a nechápu, proč by být plošně měly). Proti takovému TFK se třemi koly se může i do terénu jít Roan Marita zahrabat.

Já nemůžř souhlasit ani z osobní zkušenosti a ani z logiky věci. Ale chápu, že někdo může mít jiný názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
23.3.20 18:33

@SlečnaDahlia presne tak :D ja vzdy trojkolky hanila, ale TFK jsem pred lety vezla kamosce a byla jsem vazne prevapena a to opravdu mile. Stejne je na tom ted i Thule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 18:46

A máte někdo zkušenost holky s kočárkem ABC design Viper 4? :)

• Nahlásit
  • Citovat
3216
23.3.20 19:40
@Sany80s píše:
Já nemůžř souhlasit ani z osobní zkušenosti a ani z logiky věci. Ale chápu, že někdo může mít jiný názor.

Osobní zkušenost chápu - ne všechny tříkolky jsou do terénu, ani ty, co se tak prezentují. Nejspíš jsi pořádnou tříkolku do terénu v ruce nedržela, což chápu. Ale tu „logiku věci“ mi prosím vysvětli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3216
23.3.20 19:49
@peta1003 píše:
@SlečnaDahlia presne tak :D ja vzdy trojkolky hanila, ale TFK jsem pred lety vezla kamosce a byla jsem vazne prevapena a to opravdu mile. Stejne je na tom ted i Thule.

Přesně. S Roanem Maritou se může machrovat někde, kde je terén sice obtížný, ale ve smyslu výrazně hrbolatý, polňačky, lesy a louky kolem vesnic apod. Tahat takhle těžký a těžkopádný čtyřkolový kočár třeba na hory, do kopců, z kopců (bez ručních brzd!), scházet s ním vrstevnice (což je pro mě teprve terén) je s takovým kočárem o držku pro dítě i toho, kdo ho veze. Na rozdíl od toho TFK nebo Thule, který díky třem kolům vrstevnice dá jako nic, s odlehčenou konstrukcí se dá vytlačit do kopce, s ruční brzdou se dá průběžně zabržďovat. Roan Marita je skvělý kočár, ale fakt na „terén“ typu „vesnice“, rozhodně ne do náročného terénu (a už vůbec ne, pokud zakladatelka plánuje s kočárkem cestovat do města, což znamená ten kočár moct efektivně rozložit a zase složit - u Thule i TFK otázka dvou pohybů a jdou na malou placku, co navíc není těžká jako kráva).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
23.3.20 19:50
@peta1003 píše:
Ahojky, kamaradka ma Thule urban glide 2 a je neskutecne spokojena :)Příspěvek upraven 23.03.20 v 13:04
@peta1003 píše:
Ahojky, kamaradka ma Thule urban glide 2 a je neskutecne spokojena :)Příspěvek upraven 23.03.20 v 13:04

Urban glide je top. Na hory, na běhání a i ve městě to jde. Já teda ve městě používám flexibilnější a uzoucky maxi cosi Stella.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
23.3.20 19:54
@SlečnaDahlia píše:

Souhlas! Ale záleží, co si kdo představuje jako ‚teren‘. Jestli vesnici a cesty okolo, nebo chce kočár na treky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14508
23.3.20 20:43

@SlečnaDahlia já byla s maritou i na horách i na sjezdovce, stejně tak jsem ji vozila v autě a jezdila s ní ve městě. Zakladatelka navíc chce kočár na vesnici, ne do Himalájí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
23.3.20 22:21

Měla jsem trojkolku Bebecar, nevím jestli se ještě vůbec vyrábí a zvládli jsme s ní i docela terén. Na zahradě jsem měla nějaký starší Roan, nevím co to bylo přesně zač a pro mě ten houpací kočár byl prostě utrpení. Máme zahradu ve svahu a když jsem zabrala do kopce, málem jsem prcka vysypala. Navíc neskutečně těžký. Ale samozřejmě každému pasuje něco jiného, je asi potřeba vytipovat několik a vyzkoušet v obchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama