Kočka dlouhodobě zvrací

9
22.8.21 12:50

Kočka dlouhodobě zvrací

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenost se zvracením u kočky? Už si nevím rady. Kocour 6 let, dlouhosrstý, venkovní i domácí začal před 3 týdny zvracet. Z ničeho nic. Nejdřív atb 3×, pak odčervení, nepomohlo, zkusila jsem jiného veterináře, poslal mě na kliniku, sono, testy z krve, nejdříve měl zánět a byl na hranici dehydratace, dostal infuzi, atb asi 5 dni po sobě, injekce proti zvracení a odkyselení žaludku. Zánět už dle krve nemá, ale stále 1× denně zvrací. Vždy jsou to chlupy (trichobezoary s žaludečními stavami), dávám mu pastu proti bezoarum a je na dietě git jen suché a voda. Bez injekce proti zvracení prostě pořád zvrací. Jinak wc ok, funguje normálně, jen je asi víc ve stresu, protože je kvůli dietě zavřený doma. Dost si i vykousava chlupy. Vet uz nevi, co víc, ledviny, jatra, střeva ma pruchodný, an sonu nic nenasli, na pozorovani vyprazdnuje normálně. 😞 jsme z toho zoufalí a nevíme, jak mu pomoc. Vet nejspíš doporučí už jen endoskopii. Nemáte někdo podobné zkušenosti prosím?? Jak jste řešili?? Děkuji za každý názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
533
22.8.21 12:56

Já tě nepotěším, naše kočka má 8 a už několik let zvrací jen tak. Byli jsme s ní na všech možných i nemožných vyšetřeních, zkusili jsme všechny granule, všechno co nás i ostatní napadlo. Nepomohlo nic, nevíme proč, je naprosto zdravá, prostě jenom zvrací 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.8.21 12:59

@Asiina moc děkuji za zprávu a to vám zvracela i třeba každý den? Bojim se, aby zas nebyl dehydratovaný, zatím ale pije i jí. 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
22.8.21 13:02

@Kacencta někdy každý den, někdy jednou za týden. Ale nevysledovali jsme, kdy jedno a kdy druhé. Jinak fakt žádné problémy nemá, na veterinu chodíme, takže žádné zanedbávání péče se nekoná 😃 veterinářka taky netuší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25714
22.8.21 13:12

@Kacencta může zvracet i ze stresu, jestli dřív chodil ven, a teď nesmí - je to pro něho stres a zvrací

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
22.8.21 13:25

Mám 2 perské kočky jedna z nich mi zvracela po určitém krmivu, alergická nebyla, ale zřejmě jí tam prostě něco nesedělo.. Začali jsme krmit kuřecím masem, hovězím masem, a kvalitníma granulema N&D zvracení přestalo. Samozřejmě občas se vyzvrací to je u koček normální a kor u dlouhosrstých ty chlupy jim v žaludku prostě vadí.. Tak zvrací někdy jen ruličku z chlupů. Zkuste kvalitní granule které jsou pro dobré trávení a pokud možno bez obilovin ty kočkám opravdu nesvědčí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.8.21 13:28

@stinga jj, zkusíme se domluvit s vet, že ho zase pustíme. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
22.8.21 13:34

Zvracením se kočka čistí. Pokud má dlouhý chlupy a zvrací ty chlupy, protože si je kouše ze stresu, tak to je pak jasný. Kočku ven. Navíc jí chybí doma tráva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.8.21 13:34

@Nikol Niki moc děkuji za zprávu. Krmili jsme shelmou bez obilnin a kapsičky Whiskas, teď v rámci diety N&D a kapsičky royal canin git od vet. Nyní jen suché od vet royal canin gastrointestinal. Mělo by to být nejlíp stravitelný, ale nenašla jsem jestli je i hypoalergenní nebo zda s ním i tak mohou mít kočky problém. Vet nám doporučila zůstat na té značce, že má nejlepší vliv na to zažívací ústrojí. Tak nevim no. I mu to chutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
22.8.21 13:52

@Kacencta pokud vám to vet. doporučila tak na nich zůstaňte :)
Jinak N&D jsou opravdu skvělé plnodnotné granulky. Kapsičky Whiskas to už nekupujte jsou tam je 4% masa jestli se nepletu nebo možná ani ne masa ale výrobků živočišného původu.. Spousta obilnin barviv a zvýrazňovačů chuti.. A hodně soli to je s prominutím odpad (myslím to dobře) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
22.8.21 14:21

Mám taky kocoura, co s tím má problémy, jednou se mu ucpaly střeva chlupama. Nejvíc zvrací když je na granulích, vyzkoušej jemné syrové maso nebo nějaké konzervy z čistého masa bez obilovin. U nás díky tomu 100% obrat, ale musím dávat pozor, nevím co do těch konzerv dávají, ale on má alergii na kde co, takže hodně hlídám i co je za zeleninu, nedávám mu ryby ani nic potenciálně alergizujícího. A měli by se vyčesávat. aby těch chlupů tolik nespolykali, ale ten efekt s tím žrádlem byl rozhodně viditelný okamžitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
22.8.21 14:26
@Nikol Niki píše:
Mám 2 perské kočky jedna z nich mi zvracela po určitém krmivu, alergická nebyla, ale zřejmě jí tam prostě něco nesedělo.. Začali jsme krmit kuřecím masem, hovězím masem, a kvalitníma granulema N&D zvracení přestalo. Samozřejmě občas se vyzvrací to je u koček normální a kor u dlouhosrstých ty chlupy jim v žaludku prostě vadí.. Tak zvrací někdy jen ruličku z chlupů. Zkuste kvalitní granule které jsou pro dobré trávení a pokud možno bez obilovin ty kočkám opravdu nesvědčí. :)

Náš kocour byl nějakých ultrahyper sensitiv granulích od veta a stejně zvracel. Po přechodu na stravu bez granulí zvracet skoro přestal. I ta konzistence dělá hodně a chce to vyzkoušet, co zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4960
22.8.21 15:50

Jak často kocoura vyčesáváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.8.21 16:02

@SlečnaDahlia moc ne, obvykle tak 3× do měsíce, teď, co zvrací bezoary, tak se snažím každý den, abych mu pomohla + pasta proti bezoarum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.8.21 16:03

@safina moc děkuji za zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu