Kojení + dokrm kvůli bolesti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 15:21
Kojení + dokrm kvůli bolesti

Ahoj holky, jsem treti den po porodu druhého dítěte a v tom kojení se vůbec nevyznám. Ještě jsem v porodnici, sestry mě tu nutí kojit každé 2 hodiny, protože toho moc neteklo, takže jsem brzo začala mít pěkně bolestivé bradavky a každý kojení pomalu obrečela. Prsa musím střídat, aby se aspoň trochu zahojily a dalo se to vydržet. Jenže jedno je už trochu nalitý a teče to z nej celkem dobře a druhý nic moc a ještě s vpáčenou bradavkou. Někdy to jde, ale pak to třeba zkouším a nejde nic a přijde ohromná bolest, tak to vzdám a jdu si pro dokrm. Jenže sestrám se to nelíbí, pořád mě nutí přes bolest do kojení a já už to nedávám a jen se strachem počítám minuty, kdy mě ta hrůza zase čeká. Kojit chci, ale aspoň v kombinaci s příkrmem, když už se to nedá vydržet, aby se to zahojilo. Proč je to tak špatný? Jinak mažu, chladím, ale s touhle frekvencí kojení to prostě nestačí :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 15:29

Po porodu prvního dítěte, omlouvám se za chybu. A ještě se zeptám, pomohla by odsávačka? Je dodávání méně bolestivé nez kojení? Mohla bych dávat přes stříkačku vlastní mlíko, jde mi o eliminaci bolesti, abych kvůli ní nakonec nepřestala kojit úplně.

Lynette
Echt Kelišová 8786 příspěvků 09.06.19 15:34

Sestry mají pravdu. Koj přes bolest. Mně se u toho kroutily palce u nohou bolestí. Bylo to fakt strašný utrpení. Dala jsem si za cíl vydržet kojit aspoň dva měsíce a modlila jsem se aby už ty dva měsíce utekly. A pak najednou ze dne na den jak mávnutím kouzelného proutku bylo po bolesti. Takže stojí za to ty bolestivé začátky pretrpet. Umělé mléko obsahuje palmový olej a kravskou bílkovinu a zbytečně miminko tak zatezujes.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15080 příspěvků 09.06.19 15:37

Mne odsavani tedy bolelo pekelne a přitom jinak bez problému. Nenechala bych se rozhodit sestrami a kojila tak, aby to bylo příjemné mne. Dokrm není žádná traga. Oba moji kluci ho ze začátku měli a pak jsem je kojila až do roka a půl. Hodně děla psychika, mne třeba laktace startuje až čtvrtý den po porodu a to prostředí a poznámky sester v porodnici mi vůbec nepridavalo. Takže bych hodně pila, prikladala tak, aby to nebylo nesnesitelne, dávala dokrm a doma uvidíš

Norae
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 09.06.19 15:41

Ja ti naopak poradim se tim nestresovat, kojit i pres bolest za kazdou cenu je kravina na entou, budes z toho fyzicky i psychicky vycerpana, nebudes z toho mit nic, ani to dite. Jsi dospela, svepravna bytost, sestricky na novorozeneckem maji ve zvyku kazda radit neco uplne jineho, delej to podle toho, jak to citis. Az te pusti z nemocnice, treba se vse uklidni samo a vse pujde bez dokrmovani. A treba ne, ale dokrmovani fakt neni konec sveta ;)

Palmovy olej fakt neni zadny jed :mrgreen:

Lynette
Echt Kelišová 8786 příspěvků 09.06.19 15:46

Já teda nevím. Podle mě je příjemnější na pár týdnů zatnout zuby a pak kojit kdekoliv a kdykoliv a v noci se jen otočit na bok ať se mimino napije než hned hodit flintu do žita nakonec skončit na umělém a v noci vždy vstávat a chystat mliko jak blbec - z toho je pak spánkový deficit a deprese.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 09.06.19 15:47

Kojit i pres bolest, to je zase rada :roll: hele kdyz to nekde, tak to nejde, nikdo ti nemuze prikazovat co mas delat, je to tvoje dite. pokud te to tak boli, tak bych to aspob stridala, jednou dokrm, jednou kojit.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15080 příspěvků 09.06.19 15:50

@Lynette par tydnu? To je fakt blbost. Úžasný start soužití s miminkem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 15:51

Nic z toho nemám, jen stres a bolest, proto si chci trochu ulehčit :,(. Při kojení sípu, klepu se jak ratlík..

To bych právě chtěla to střídat, ale nelíbí se jim to. Nevím proč, jestli to může třeba zastavit tu laktaci, když se to teprve rozjíždí?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15080 příspěvků 09.06.19 15:52
@Anonymní píše:
Nic z toho nemám, jen stres a bolest, proto si chci trochu ulehčit :,(. Při kojení sípu, klepu se jak ratlík..To bych právě chtěla to střídat, ale nelíbí se jim to. Nevím proč, jestli to může třeba zastavit tu laktaci, když se to teprve rozjíždí?

Neboj, mne to nic nezastavilo, naopak mne ten dokrm udržel aspoň trochu psychicky v klidu, ze mrnata nemají hlad. Líbit se jim to nemusí, ale to je tak všechno. Je to tvé rozhodnutí

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 09.06.19 15:54

Prsa nejsou zvykla, chce to nejaky krem na zklidneni, mne pomohlo Calcium Panthotenicum. A kvuli mleku opravdu prikladat co nejcasteji :kytka:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 09.06.19 15:56

A neboj, to se spravi, snazis se teprve tri dny, hodne zen v tomto case nema vubec zadne mleko.

Cleria
Povídálka 43 příspěvků 09.06.19 15:56

Já bych se přimlouvala zkusit to s tou odsávačkou, kojit částečně a zbytek dodat stříkačkou, než se to „utřepe“. U kvalitní elektrické odsávačky se dá navolit intenzita, tak to bolí míň. Třeba Medela Calma… Kdyby se vám povedlo někde půjčit.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 09.06.19 15:56

Hele museji respektovat, jak to chces ty.me taky rikali at kojim ale co tri hodiny ale malej si nevytahl temer nic a stejne byl dokrmovamej.tak jsem jin rekla, ze kojit nebudu a nerekli mi ani be

Lynette
Echt Kelišová 8786 příspěvků 09.06.19 15:57

@Tichošlápek souhlasím že dobrá psychika je nejdůležitější. Pokud to zakladatelku stresuje tak bych to taky nelámala přes koleno. Otázkou ovšem je jak ji bude stresovat příprava umělého mléka. Pro mě je tahle představa daleko víc stresující než bolest. Ale každý si to musí rozhodnout sám.

Příspěvek upraven 09.06.19 v 15:58

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama