Kolik dát Kč jako svatební dar

3664
22.5.18 16:29

Kolik dát Kč jako svatební dar

Ahoj, za týden jdeme na svatbu mé kamarádce (jsme zváni až na večer, jinak to mají jen rodinné)a chtěli bychom jim dát jako dar rámeček na fotky a do něj vyskládat peníze. Ale vůbec nevím kolik dát. Kolik tak se dává, když jsou to kamarádi? Jinak pro ně ještě máme jeden věcný dar v hodnotě 700,–Kč.
Moc díky za rady. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16802
22.5.18 16:32

@SarkaNovo Pokud na večer, tak bych dala tak 500 na osobu, mělo by to pokrýt to, co tam sníte a vypijete. A + ten dárek to je v pohodě. Pokud jdete dva, tak bych víc než tisícovku asi nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3664
22.5.18 16:34
@P4ja píše:
@SarkaNovo Pokud na večer, tak bych dala tak 500 na osobu, mělo by to pokrýt to, co tam sníte a vypijete. A + ten dárek to je v pohodě. Pokud jdete dva, tak bych víc než tisícovku asi nedávala.

Jo, já právě myslela tak 1000,–Kč ale jestli to není málo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.18 16:35

Já bych koupila takový ten rám, který je poskládaný z několika malých rámečků a prostě bych jim tam dala třeba do jednoho rámečku nějaké kováky, pak třeba dvě stovky, dvě dvoustovky a jedno pětikilčo a finýto. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16802
22.5.18 16:36
@SarkaNovo píše:
Jo, já právě myslela tak 1000,–Kč ale jestli to není málo…

No vzhledem k tomu, že jdete jen na večer a ještě máte ten dar, tak si myslím, že je to dostatečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
22.5.18 16:37

Jdeme ted taky na svatbu, kde se bude prespavat, ale my jedeme vecer domu a budem davat za nas oba 2.000,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.18 16:38

https://www.prozeny.cz/…-obraz-32405 nějak jako je to tady v tom posledním obrázku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
22.5.18 16:40

500-1000 dávám, podle toho jestli se tam i spí atd.

• Citovat
  • Nahlásit
914
22.5.18 16:40

Nový dotaz

Ty jo, zrovna jsem se chtěla na něco hodně podobného zeptat. Snad neva, když se sem připíchnu a někdo si mého dotazu taky všimne. V tvém případě bych taky dala tak 500 Kč na osobu.

Můj dotaz: Já jsem zvána na svatbu kamarádky na obřad, který je v poledne, a pak až na večerní party, která je ve 22:00. Na obřad dorazím, ale na party nejdu, protože shodou okolností mám na stejný večer už drahé lístky na kulturu a nejsem zase tak úplně noční pták (zábava se asi nerozjede dříve než ve 23hod a to je na mě prostě pozdě). Moje účast tedy kamarádku nic stát nebude a současně nevím, zda nějak po obřadu bude vůbec příležitost předat nějaký dárek. Tak vůbec nevím, jak to mám vyřešit. Děkuji za vaše tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16802
22.5.18 16:44

@Plavuše Mně říkali, že pokud jdeme jen zatleskat a potřást tlapkou na radnici, tak se nic nedává. teda pokud to nejsou nějací bližší příbuzní a nechceš jim pomoc do začátků.

A jinak kamarádi měli jeden den obřad a až potom oslavu. Tak jsme jim na obřadu dali jen přání v obálce a na oslavu, která byla asi měsíc potom jsme jim dovezli dárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
22.5.18 16:44
@SarkaNovo píše:
Ahoj, za týden jdeme na svatbu mé kamarádce (jsme zváni až na večer, jinak to mají jen rodinné)a chtěli bychom jim dát jako dar rámeček na fotky a do něj vyskládat peníze. Ale vůbec nevím kolik dát. Kolik tak se dává, když jsou to kamarádi? Jinak pro ně ještě máme jeden věcný dar v hodnotě 700,–Kč.
Moc díky za rady. :mavam:

Já dávala 1000,– a to jsem byla svědek :D podle mě je to adekvátní částka od kamarádů. Já měla ještě celkem vysoké výlohy, když si nevěsta vzpomněla něco koupit. Takže pokud máte k tomu ještě dárek, tak bych víc nedávala. Pokud jsou to dobří kamarádi, nebudou mít větší nebo menší radost podle výše částky. Za tisícovku bych se vůbec nestyděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
22.5.18 16:46

@SarkaNovo Myslím, že 500 Kč na jednoho ideální, když už máte dárek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
22.5.18 16:47

@Plavuše dala bych jen kytku

• Citovat
  • Nahlásit
1922
22.5.18 16:49

Pokud jste přímá rodina rodiče dává se 5000-10000. Pokud jste kamarádi dala bych do obálky 1000,– na osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
22.5.18 16:50
@Plavuše píše:
Ty jo, zrovna jsem se chtěla na něco hodně podobného zeptat. Snad neva, když se sem připíchnu a někdo si mého dotazu taky všimne. V tvém případě bych taky dala tak 500 Kč na osobu.Můj dotaz: Já jsem zvána na svatbu kamarádky na obřad, který je v poledne, a pak až na večerní party, která je ve 22:00. Na obřad dorazím, ale na party nejdu, protože shodou okolností mám na stejný večer už drahé lístky na kulturu a nejsem zase tak úplně noční pták (zábava se asi nerozjede dříve než ve 23hod a to je na mě prostě pozdě). Moje účast tedy kamarádku nic stát nebude a současně nevím, zda nějak po obřadu bude vůbec příležitost předat nějaký dárek. Tak vůbec nevím, jak to mám vyřešit. Děkuji za vaše tipy.

Peněžitý dárek ale není o tom, že si předplatíš pohoštění. Je to náhrada svatebního daru, protože set vidliček už většina domácností má. Dříve se prostě dávaly ubrusy, protože novomanželé šli od rodičů rovnou do nového domova, dnes peníze, protože páry už společnou domácnost mají. Takže i když nejdeš na párty, je pozorné nějakou korunu darovat. Ve tvém případě třeba menší obnos, ale určitě něco po obřadu v přáníčku dej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama