Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj maminky, někde jsem přečetla, varování, že hodně hraček dítěti škodí, ale nebylo tam blíže specifikováno, kolík je to „hodně“, tak o tom pořad přemýšlím, protože hračky kuluji dceři velmi rada, jenom ona se s nimi moc nehraje.
tak jenom si chce zeptat jak to vypadá u Vás doma, kolík má Vaše dítko hraček, a jestli si myslíte, že je to hodně nebo málo, obracím se na Vás protože nemám moc kamarádek, tak nemám s kým porovnat, nebo poradit.
děkuji za Vaši odpovědí
Nase ma 18mesicu a hracek ma podle ostatnich hrozne moc, nema pokojik tak ma vsechny hracky v obyvaku a jak je to pohromade tak to tak vypada.No kazdopadne jsme ted dnem pred stedrym dnem dali vsechny hracky do pytlu (na plasty),vesly se do tri pytlu
,–pro predstavu kolik jich mela, a hracky schovali, zustali ji tady jen ty co ted dostala od jezika a uplne si s tim vystaci, dostala i ten domaci stan tak je tam s nema schovana. Jinak s tema puvodnima si skoro nehrala.
Zdravím, řekla bych že nejde ani tak o to, kolik hraček dítě má, jako spíš o to jaké hračky. Důležité je dávat hračky odpovídající věku, aby podpořily dítěti rozvoj. Samozřejmě musí být zdravotně nezávadné. Takhle malé dítě si stejně oblíbí minimum hraček…
Za me je idealni takovy pocet, kdy ma dite o svych hrackach prehled a vi, co kde ma. Nejhorsi jsou mraky hracek v ruznych bednach, kdy dite nema potuchu, co je vespod bendy a nema si poradne s cim hrat.
Příspěvek upraven 28.12.16 v 19:19
@holkaZ píše:
Zdravím, řekla bych že nejde ani tak o to, kolik hraček dítě má, jako spíš o to jaké hračky. Důležité je dávat hračky odpovídající věku, aby podpořily dítěti rozvoj. Samozřejmě musí být zdravotně nezávadné. Takhle malé dítě si stejně oblíbí minimum hraček…
hračky má všechny značkové, fisher price, lamaze, playskool, lego, chicco atd, a taky odpovídají tem 18, jenom se s tím hraje tak maximálně 3 (mluvicí pejsek od Fisher price) dni a potom si toho ani nevšímá
@ninyoka píše:
tak píše: Více
Ja je nepocitala, pripadlo mi, ze jich ma moc, ale jak nekdo psal, dulezite je spise, aby dite rozvijely. Kdyz se mi zda, ze je na ne uz velka, davam do krabice a vymenim za jine. Nebo ma par dni jednu cast a pak ji vymenim za jinou, at ma obmenu. Pokud sama nemam prehled, co kde ma, je to spatne. Ale 50 jsme jich asi nemeli, to nema sanci se na ty hracky soustredit
@ninyoka píše:
hračky má všechny značkové, fisher price, lamaze, playskool, lego, chicco atd, a taky odpovídají tem 18, jenom se s tím hraje tak maximálně 3 (mluvicí pejsek od Fisher price) dni a potom si toho ani nevšímá
Dej ji na par dni jen 3-5 hracek, pak vymen za jine a porad dokola
@Cuddy píše:úplně souhlasím, takže veškeré hrčky má vystavené všude v pokoji a obýváku a proto u nás doma to vypadá trochu jako ve školce, a já na ni pozoruji, že ona ví kde co má, jen zřídka si ty hračky používá
Za me je idealni takovy pocet, kdy ma dite o svych hrackach prehled a vi, co kde ma. Nejhorsi jsou mraky hracek v ruznych bednach, kdy dite nema potuchu, co je vespod bendu a nema si poradne s cim hrat.
U nás sa ako najlepší ukázal systém striedania hračiek. Vyložených vždy máme len pár, ostatné zavrené v gauči a keď opadne záujem, tak vystriedame
Nepovaľuje sa to všade a malý sa fakt vyhrá, keď nemusí premýšlať, k čomu skôr skočiť. Malý už má 26m a stále to funguje, jediné stále miesto má drevená vlakodráha, bez tej nedokáže existovať ![]()
@ninyoka píše:
hračky má všechny značkové, fisher price, lamaze, playskool, lego, chicco atd, a taky odpovídají tem 18, jenom se s tím hraje tak maximálně 3 (mluvicí pejsek od Fisher price) dni a potom si toho ani nevšímá
Tak ono to doporučení věku bývá hodně zkreslené, často jde jen o to, že to není pro děti nebezpečné. Osobně třeba téměř všechny hračky Lamaze mi přijdou skvělé pro děti 0-10 měsíců, obě mé děti už kolem roku na nějaká zrcátka nebo chrastítka apod. totálně kašlaly, to mladší zhruba od roka už jelo na Duplu a vláčkodráze, teď v 18 měsících se přidaly dřevěné puzzle a vkládačky, chytání rybiček a hra s kuchyňkou a jídlem.
Moje první dítě mělo v 18 měsících tak 15 hraček + knížky. To druhé už se narodilo do domácnosti s kupou hraček, takže občas něco schovám a zase za čas vyměním.
@ninyoka Hodně hraček dětem určitě neškodí, hrozí jen to, že si s nima nebudou hrat. Moje skušenost, že tyhle malé děti si hrají nejraději se vším co není určeno ke hraní ![]()
@zrcadlo píše:
Tak ono to doporučení věku bývá hodně zkreslené, často jde jen o to, že to není pro děti nebezpečné. Osobně třeba téměř všechny hračky Lamaze mi přijdou skvělé pro děti 0-10 měsíců, obě mé děti už kolem roku na nějaká zrcátka nebo chrastítka apod. totálně kašlaly, to mladší zhruba od roka už jelo na Duplu a vláčkodráze, teď v 18 měsících se přidaly dřevěné puzzle a vkládačky, chytání rybiček a hra s kuchyňkou a jídlem.
Moje první dítě mělo v 18 měsících tak 15 hraček + knížky. To druhé už se narodilo do domácnosti s kupou hraček, takže občas něco schovám a zase za čas vyměním.
děkuji za typy,
souhlasím, nám panenky od lamaze ted' jíž taky jenom zdobí postýlku,
duplo má, nehraje se ním, nevíce jí baví, převrátit tu krabici plnou kostek a cele to vysypat na koberec děla to velký rachot, toť' je vše
vykladačky taky má několik, ale ty tvary ještě neumí rozlišit, takže se spíše rozčiluje, že jí to nejde,
puzzle a rybičky nemáme, zkusím to, děkuji
na vlačkodrahu a kuchyňku, s myslím, e je ještě maličká, nebo se mýlím?
Malej toho ma hrozne, nekolik odrazedel a choditek, tatru, houpaciho kone, tunu plysaku, hromadu autickek, stavebnice, vlacky a pak spoustu drobnosti. K tomu nam tuto strasi domek s mickama. Ted na vanoce nam pribyl robotickej pejsek, kuchynka a nadobi, sada stavebnice, drevenej vlak a asi sta knizka. Spoustu hracek i zdedil po starsich detech. Ale nadruhou stranu musim rict ze si se vsim vyhraje.