Kolík hraček má vaše 18 měsíční dítě?

37
28.12.16 19:00

kolík hraček má Váše 18 měsíční dítě?

Ahoj maminky, někde jsem přečetla, varování, že hodně hraček dítěti škodí, ale nebylo tam blíže specifikováno, kolík je to „hodně“, tak o tom pořad přemýšlím, protože hračky kuluji dceři velmi rada, jenom ona se s nimi moc nehraje.
tak jenom si chce zeptat jak to vypadá u Vás doma, kolík má Vaše dítko hraček, a jestli si myslíte, že je to hodně nebo málo, obracím se na Vás protože nemám moc kamarádek, tak nemám s kým porovnat, nebo poradit.
děkuji za Vaši odpovědí

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16283
28.12.16 19:08

A kolik jich má teda to tvoje?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
442
28.12.16 19:09

Nase ma 18mesicu a hracek ma podle ostatnich hrozne moc, nema pokojik tak ma vsechny hracky v obyvaku a jak je to pohromade tak to tak vypada.No kazdopadne jsme ted dnem pred stedrym dnem dali vsechny hracky do pytlu (na plasty),vesly se do tri pytlu :),–pro predstavu kolik jich mela, a hracky schovali, zustali ji tady jen ty co ted dostala od jezika a uplne si s tim vystaci, dostala i ten domaci stan tak je tam s nema schovana. Jinak s tema puvodnima si skoro nehrala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
598
28.12.16 19:11

Zdravím, řekla bych že nejde ani tak o to, kolik hraček dítě má, jako spíš o to jaké hračky. Důležité je dávat hračky odpovídající věku, aby podpořily dítěti rozvoj. Samozřejmě musí být zdravotně nezávadné. Takhle malé dítě si stejně oblíbí minimum hraček…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
28.12.16 19:12
@zrcadlo píše:
A kolik jich má teda to tvoje?

tak 50

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30988
28.12.16 19:13

Za me je idealni takovy pocet, kdy ma dite o svych hrackach prehled a vi, co kde ma. Nejhorsi jsou mraky hracek v ruznych bednach, kdy dite nema potuchu, co je vespod bendy a nema si poradne s cim hrat.

Příspěvek upraven 28.12.16 v 19:19

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
28.12.16 19:15
@holkaZ píše:
Zdravím, řekla bych že nejde ani tak o to, kolik hraček dítě má, jako spíš o to jaké hračky. Důležité je dávat hračky odpovídající věku, aby podpořily dítěti rozvoj. Samozřejmě musí být zdravotně nezávadné. Takhle malé dítě si stejně oblíbí minimum hraček…

hračky má všechny značkové, fisher price, lamaze, playskool, lego, chicco atd, a taky odpovídají tem 18, jenom se s tím hraje tak maximálně 3 (mluvicí pejsek od Fisher price) dni a potom si toho ani nevšímá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
85475
28.12.16 19:17
@ninyoka píše:
tak píše: Více

Ja je nepocitala, pripadlo mi, ze jich ma moc, ale jak nekdo psal, dulezite je spise, aby dite rozvijely. Kdyz se mi zda, ze je na ne uz velka, davam do krabice a vymenim za jine. Nebo ma par dni jednu cast a pak ji vymenim za jinou, at ma obmenu. Pokud sama nemam prehled, co kde ma, je to spatne. Ale 50 jsme jich asi nemeli, to nema sanci se na ty hracky soustredit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
85475
28.12.16 19:18
@ninyoka píše:
hračky má všechny značkové, fisher price, lamaze, playskool, lego, chicco atd, a taky odpovídají tem 18, jenom se s tím hraje tak maximálně 3 (mluvicí pejsek od Fisher price) dni a potom si toho ani nevšímá

Dej ji na par dni jen 3-5 hracek, pak vymen za jine a porad dokola

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
28.12.16 19:20
@Cuddy píše:
Za me je idealni takovy pocet, kdy ma dite o svych hrackach prehled a vi, co kde ma. Nejhorsi jsou mraky hracek v ruznych bednach, kdy dite nema potuchu, co je vespod bendu a nema si poradne s cim hrat.
úplně souhlasím, takže veškeré hrčky má vystavené všude v pokoji a obýváku a proto u nás doma to vypadá trochu jako ve školce, a já na ni pozoruji, že ona ví kde co má, jen zřídka si ty hračky používá
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1468
28.12.16 19:22

U nás sa ako najlepší ukázal systém striedania hračiek. Vyložených vždy máme len pár, ostatné zavrené v gauči a keď opadne záujem, tak vystriedame :) Nepovaľuje sa to všade a malý sa fakt vyhrá, keď nemusí premýšlať, k čomu skôr skočiť. Malý už má 26m a stále to funguje, jediné stále miesto má drevená vlakodráha, bez tej nedokáže existovať :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16283
28.12.16 19:28
@ninyoka píše:
hračky má všechny značkové, fisher price, lamaze, playskool, lego, chicco atd, a taky odpovídají tem 18, jenom se s tím hraje tak maximálně 3 (mluvicí pejsek od Fisher price) dni a potom si toho ani nevšímá

Tak ono to doporučení věku bývá hodně zkreslené, často jde jen o to, že to není pro děti nebezpečné. Osobně třeba téměř všechny hračky Lamaze mi přijdou skvělé pro děti 0-10 měsíců, obě mé děti už kolem roku na nějaká zrcátka nebo chrastítka apod. totálně kašlaly, to mladší zhruba od roka už jelo na Duplu a vláčkodráze, teď v 18 měsících se přidaly dřevěné puzzle a vkládačky, chytání rybiček a hra s kuchyňkou a jídlem.
Moje první dítě mělo v 18 měsících tak 15 hraček + knížky. To druhé už se narodilo do domácnosti s kupou hraček, takže občas něco schovám a zase za čas vyměním.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15419
28.12.16 19:29

@ninyoka Hodně hraček dětem určitě neškodí, hrozí jen to, že si s nima nebudou hrat. Moje skušenost, že tyhle malé děti si hrají nejraději se vším co není určeno ke hraní :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
28.12.16 19:45
@zrcadlo píše:
Tak ono to doporučení věku bývá hodně zkreslené, často jde jen o to, že to není pro děti nebezpečné. Osobně třeba téměř všechny hračky Lamaze mi přijdou skvělé pro děti 0-10 měsíců, obě mé děti už kolem roku na nějaká zrcátka nebo chrastítka apod. totálně kašlaly, to mladší zhruba od roka už jelo na Duplu a vláčkodráze, teď v 18 měsících se přidaly dřevěné puzzle a vkládačky, chytání rybiček a hra s kuchyňkou a jídlem.
Moje první dítě mělo v 18 měsících tak 15 hraček + knížky. To druhé už se narodilo do domácnosti s kupou hraček, takže občas něco schovám a zase za čas vyměním.

děkuji za typy,
souhlasím, nám panenky od lamaze ted' jíž taky jenom zdobí postýlku,
duplo má, nehraje se ním, nevíce jí baví, převrátit tu krabici plnou kostek a cele to vysypat na koberec děla to velký rachot, toť' je vše
vykladačky taky má několik, ale ty tvary ještě neumí rozlišit, takže se spíše rozčiluje, že jí to nejde,
puzzle a rybičky nemáme, zkusím to, děkuji
na vlačkodrahu a kuchyňku, s myslím, e je ještě maličká, nebo se mýlím?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
28.12.16 19:46

Malej toho ma hrozne, nekolik odrazedel a choditek, tatru, houpaciho kone, tunu plysaku, hromadu autickek, stavebnice, vlacky a pak spoustu drobnosti. K tomu nam tuto strasi domek s mickama. Ted na vanoce nam pribyl robotickej pejsek, kuchynka a nadobi, sada stavebnice, drevenej vlak a asi sta knizka. Spoustu hracek i zdedil po starsich detech. Ale nadruhou stranu musim rict ze si se vsim vyhraje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

MULA skládací pohárky

  • (4.9) + 25 recenzí

Tatra 815

  • (5) + 20 recenzí

Usínáček Dino

  • (4.5) + 20 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin