Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Kamarádce to v práci vypsali a špatně, její otec učetní napsal jinej papír, znovu a nic se nestalo
@milen.mm píše:
Kamarádce to v práci vypsali a špatně, její otec učetní napsal jinej papír, znovu a nic se nestalo
on vyplnil opravné daňové přiznání (předpokládám). Podat jen tak 2 by byl celkem problém. Normálně v práci nahlaš, že si to uděláš sama. Musíš, protože od nich potřebuješ potrvzení o příjmu.
@martina.se A to si může uplatnit, i když nemá těch 48 tis. hrubého? Já právě kvůli tomu šla už od září abych na bonus měla nárok ![]()
@Majinka7 tak teď Ti nwm
to bych zase kecala..protože já vždycky dělala celý rok ![]()
@martina.se Teda pokud je nemá, nevím jestli neměla vyšší příjmy
![]()
@Majinka7 píše:
@martina.se Teda pokud je nemá, nevím jestli neměla vyšší příjmy![]()
to taky netuším.. já to brala jako celek ![]()
@martina.se Právě že já už jednou ten bonus musela vracet, účetní mi tvrdila, že nárok mám, ale neměla jsem, rodičák se do toho nezapočítává
ale zase pokud má vyšší příjem, může jí těch 48 naskočit třeba za 2 měsíce já musela od září a naštěstí to dalo vpohodě, mám nějakých 61 tis. hrubého, tak bonusy uplatnit můžu
@Majinka7 píše:
@martina.se A to si může uplatnit, i když nemá těch 48 tis. hrubého? Já právě kvůli tomu šla už od září abych na bonus měla nárok
ne, ten šestinásobek minimální mzdy je podmínkou pro uplatnění slevy na dítě… s menším příjmem to nejde…
@martina.se píše:
@milen.mmhlavně jí podepiš, že si to děláš sama - aby se Ti nestalo, že to vypíše a odevzdá i ona
Právě že pokud si chce podat přiznání sama, tak nic podepisovat nemůže! Jen si požádá o potvrzení o příjmu. A účetná sama žádné přiznání nepodává, za nikoho. Ona jen provede roční zúčtování.
@Hanula1212 Hani, tady bych měla něco jako ušité tobě na tělo… myslím, že poradíš lépe než já… https://www.emimino.cz/…nani-179932/
Holky platí to pořád ještě i pro podnikatele, že si můžou odečíst z daní dítě, pokud je žena na rodičáku?
@RadkaOR Pokud podnikatel neuplatňuje výdaje %, pak si dítě uplatnit může.