Kolik ml ručně odstříkáte, když k tomu ještě kojíte?

151
8.11.19 20:28

Kolik ml ručně odstříkáte, když k tomu ještě kojíte?

Ahoj maminky, kolik se vám daří ručně odstříkat, když k tomu kojíte? Přemýšlím, jestli mám investovat do odsávačky, vytáhne vám víc, nebo to s ní jde jen rychleji?

Snažím se ručně odstříkávat, aby bylo mlíčko v mrazáku do zásoby, ale mám pocit, že to moc nejde. Teď jsem za asi 4 pokusy po 15 minutách (při střídání obou prsou) vytáhla 50 ml. Odstříkávám vždy po kojení. Přijde mi to dost málo, když má mimčo pít 100 - 150 ml na jedno kojení. Doufám, že za těch 24 hodin dám aspoň těch 100 ml. (Zatím jsem to zkoušela půl dne, cca těch 12 hodin, ale nevím, jak se mi bude chtít v noci).

Malý je plně kojený a já se od něj skoro nemůžu hnout, když potřebuju něco zařídit, nebo si jen vyčistit hlavu, přijde mi, že to vycítí, že mu zdrhly prsa a za půl hodiny po kojení začne vřískat hladem. :mrgreen: Nejsem z těch šťastných, co jim mlíko teče proudem, ale nemám ho ani málo, malý přibírá hezky. Jen to odstříkávání je boj. Budu ráda za vaše zkušenosti. Díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11731
8.11.19 20:32

@Anett.taa No, ono čím bude starší, tím hůř něco dosaješ, protože se laktace pak upraví a bude mléko téct, když ho přiložíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1018
8.11.19 20:37

Nic, nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
8.11.19 20:42

@P4ja Jsou mu dva měsíce.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13253
8.11.19 20:42

Skoro nic, mám teda manuální odsávačku ale odsaju tak 30ml s odřenýma ušima a to ani ne hned po kojeni, to bych nevytáhla nic. Když sem brala antibiotika a týden nekojila tak sem odsavala a i tak sem odsala tak 100ml z obou prsou a pak sem nemohla odsavat zas naky 4 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
581
8.11.19 20:44

Kup si elektrickou, na netu ji z druhé ruky koupíš za par stovek, není to nějak šílená investice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11731
8.11.19 20:44
@Anett.taa píše:
@P4ja Jsou mu dva měsíce.. :nevim:

Tak to už nic moc neodsaješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2419
8.11.19 20:57

Malému jsou dva měsíce a ruční pístovou odsavačkou (investice 200 Kč) si za den vytáhnu průměrně 500 ml. Odsávám 14 dní. Musíš i víc pít, vidím to na sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
8.11.19 20:58

Mám tříměsíční, odsaju teď ručně max 60 ml. Když jsem byla v nemocnici na zákroku po porodu tak v pokoji se mnou ležela paní co měla elektrickou odsavacku a když jsme po anestezii musely odsavat, tak to byl sakra rozdíl. Ona za par minut 150 ml, já se tam mordovala půl hodiny na stovku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2419

@P4ja Proč ne? Je to hodně individuální, někdo nedá nic, někdo litr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928

@Anett.taa ona ta laktace je už teď na miru na miminka, takže víc mlicka se tvorit nebude. Ale malej si vytáhne mnohem víc než odstrikas. Já kojila obě děti dva roky, a když jsem potrebovala nekam jít tak jsem mléko sbírala třeba týden po 20-30ml z obou prs abych dala aspoň 120ml na jednu davku :mrgreen: ale obě děti pribiraly hezky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48248
8.11.19 21:04

Někdy 100 ml „na posezení“, někdy s bídou 20, mrněti je 9 m. Ale nedávala bych do toho takové ohromné naděje, to moje taky hned spustí, jak nejsem v dosahu, ale potřebuje mě víc než to mlíko. Pokud odstříkám, tak si z flašky vezme - ovšem pouze, pokud ho držím v náručí, ostatní bez šance :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
8.11.19 21:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21580
8.11.19 21:13

Popravdě? Radši jsem si zvykla, že prostě od kojeneho miminka neodcházím. Měla jsem odsávačku, i ručně, ale u prvního jsem dala tak 80 ml ta celý den, u druhého jsem to už ani nezkoušela, u třetího párkrát, ale bylo to o nervy. Žádné zásoby nevedeme, děcka flašku stejně nikdy moc nechtěly, ono to rychle uteče, začnou příkrmy a už se člověk trhne. Malému je 9 měsíců, můžu na 3-4 h kam chci, zatím mi to stačí. Za ty nervy a čas mi to nestálo. Pořád kojím a ještě chci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
8.11.19 21:16

@ugluk Tak s tím můj drobek problém nemá. Je celkem flegmouš a je mu jedno, kdo o něj pečuje (aspoň mi to tak přijde). Jednou jsem byla chvíli pryč a mých pracně vytáhnutých 50 ml vycucl tatínkovi z flašky na ex. (A pak za chvíli zase řval hlady :-D).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama