Kolik stojí ročně/měsíčně náklady na malé plemeno psa?

9167
29.11.14 18:42

Kolik stojí ročně /měsíčně náklady na malé plemeno psa?

Kdysi jako holka jsme měli psa, poplatky a náklady byli jiné. Mohu se zeptat, jaké jsou dnešní náklady za malé plemeno psa v bytě? Myslím poplatky, očkování(jak často), žrádlo, veterina v případě nemoci či čištění zubů apod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4373
29.11.14 18:45

Máme dvě čivavy a ročně nás vyjdou na cca 20tis. i s veterinou. Pokud je vše OK a nemají nějaké potíže…

Edit: překlikla jsem číslo :D

Příspěvek upraven 29.11.14 v 18:46

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4734
29.11.14 18:46

@pannda my máme křížence čivavy. Granule stoji 100 na měsíc a sní kilo… Poplatky jsou podle místa bydliště. Očkování do 500 odčervení cca 50kc jednou za 3 měsíce. Bokem si dávám 500 měsíčně kdyby se ji něco stalo, tak at je na veterinu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15225
29.11.14 18:47

Máme jezevčíka. Očkování 450 Kč ročně, poplatek obci (vesnice) 200 Kč, granule kolem 6 tis. ročně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15225
29.11.14 18:48

@kiwa Jo, odčervení a sem tam nějaká tyčinka, kousací kost - nepočítám, jsou to zanedbatelné částky. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
987
29.11.14 18:50

@pannda My máte čivavu a pr. krysaříka..Ročně nás vyjdou cca na 3-5tis. Podle toho jaké granule kupujeme..ale jsou v tom i různé dobroty…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5829
29.11.14 18:50

V Praze v byte 1500,– poplatek za psa na rok. Krmeni kupujeme velky pytel granuli (7,5kg) za 700kc a to vydrzi 3-4 mesice. Podle toho jestli davame jeste nejakou pastiku, tvaroh..obcas nejaky pamlsky za par korun. Ockovani je darda na zacatku. Pak jednou za rok 500kc +/- jinak veterina je dobra mimo mesto (Prahu), ceny za zakroky jsou odlisne. Ale psa mame 2 roky a byli jsme na veterine zatim jen s pupinkama na nose + utrzeny vlci drapek. Dal mame drsnosrste plemeno tak 1×3 mesice trimovani 500,–

Příspěvek upraven 29.11.14 v 18:55

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30556
29.11.14 18:51

To je těžký říct, záleží jaké žrádlo jim kdo kupuje, jestli je potřeba je stříhat, veterinář taky něco stojí i když to není tak hrozný jako u velkého psa…tedstacilo blbe nachlazení, šup a litr haji :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9167
29.11.14 18:51

Odčervení je 3×, 4× do roka?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4734
29.11.14 18:54

@pannda jo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9167
29.11.14 18:55

Dcera otravuje se psem, chtěla jsem jí předeslat jen, co to obnáší. Já vlasně ani psa nechci, neměla bych na něj čas, člověk dělá do večera, chce to na zvíře čas. Stále jí dokola opakuju, že až bude mít svoji domácnost, ať si pořídí třeba slona. Ted se kají, že určitě se o něj postará, ale platit budu já.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5829
29.11.14 18:56

@catherine100 jj…penize na veterine jsou hned pryc. Pes mel na nose pupinek. A bohuzel jsme s nim byli tady v Praze. Takze ster, pod mikroskop + do laborky jestli to nejsou plisne..a litr v haji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5829
29.11.14 18:57

Odcerveni stoji tak 50kc 2 tabletky..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
29.11.14 18:58

To zalezi na tom, kde bydlite, od toho se odviji vsechno (veterina, poplatky), cim budete krmit, jestli budes kupovat znackovy potreby nebo obyc. atd. Jsou v tom velky rozdily.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30556
29.11.14 18:58

Jestli není čas tak ji kup želvu nebo třeba kočku :think:
Tyhle malý plemena potrebuji dost pozornosti…teda třeba moji bisonci jsou fakt zavislaci :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný