Koloidní stříbro - máte zkušenosti?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3701
5.9.21 19:31
@tvujbroucek píše:
Pokusím se maximálně exaktně1. nutné rozlišovat koloidní stříbro /KS/ a iontové stříbro To druhé není tak účinné a má omezenější použití
2. Stříbro je výborný antibakteriální i částečně antivirový přípravek. Je jen sporné, zda ho užívat vnitřně, neboť obecně, stříbro je těžký kov a každý těžký kov ( Olovo více, stříbro, zlato méně) je tělu škodlivý. Otázkou je množství, to v současnosti nikdo neví, například ale u mědi je to známo, již 25 dkg modré skalice může být smrtelné
Osobně doporučuji KS vně používat, vnitřně jen výjimečně nebo okrajově a určitě ne dlouhodobě. Záleží na velikosti nanočástic. Čím jsou menší /cca 10-20ppm/, tim je případná škodlivost pro interní použití menší. Je pravděpodobné, že KS reaguje se žaludečními šťávami za vzniku solí AgCl apod. Asi nenajdeme studii, zda a jak je to škodlivé, očekávám minimálně ale opravdu v nepatrném množství
Pepa

Tak vzhledem k tomu, že kvalitně vyrobené koloidní stříbro pro vnitřní užití bude mít tak 13 - 15 ppm a také proto, že se neužívá přímo jen polykáním, ale drží se v puse, případně kloktá, aby se částice vstřebaly sliznicí, tak se opravdu vnitřního užití nebojím. Když potom ho spolkneme, v žaludku reaguje se šťávami jak píšeš a tam už se nic moc léčivého dít nebude.
Důležité je, aby byl koloid správně vyrobený, tedy přesně podle vzorce, kdy se jede na minimum reakce po dlouhou dobu. Takže 1/2 litru koloidu trvá vyrobit cca 10 - 12 hodin, podle teploty. Taky bude záležet na čistotě vstupu, tedy stříbro 99,9 + infuzní roztok s co největší čistotou (my používáme aqua purificata od Dr. kulicha. Pokud to někdo jede z destilky a má za dvě hodiny hotovo, tak je to hazard. Čím větší částice roztok bude obsahovat, tím hůř se budou z těla vylučovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.21 20:18

Nijak jsem nešel do detailu ohledně výroby, ale chtěl jsem reagovat jak KS používat

Tedy vně určitě, vnitřně spíš ne, nebo výjimečně a ne dlouhodobě. I u nejkvalitnějšího KS ( pod 15 ppm ) ale stoprocentně tělo není sto vše stříbro vyloučit, takže nějaké procento se (není žádoucí ) zachytí. Co vylučování udělá s ledvinami nikdo neví, ale v tak stopovém množství a pokud jsou ledviny zdravé, tak asi nic. Pochopitelně lze argumentovat i tím, že i když o řád méně, nějaké atomy získáme i z běžné stravy všichni. Možná tak amazonští indiáni z přírody ne :)
Pro zajímavost. nepatrné množství stříbra je vhodné dávat, a také se dává, třeba do textilu (ponožky, lůžkové povlečení), případně může i do roušek. Možná to i někdo dělá. je to mnohem účinnější než desinfekce, která časem vyprchá.
Desinfekci stříbrem znali už naši předkové, jen neznali vědecké zdůvodnění
 Pepa

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
350
15.1.22 07:56
@PitrsxD píše:
Dobrý den,
předávkování koloidním stříbrem nehrozí. Koncentrace o velikosti 50 ppm, účinně zabijí viry a bakterie, avšak neusazuje se v organismu. Normálním stříbrem lze opravdu dojít k otravě, ale díky velikosti částic toto nehrozí. :)

Zdravim, asi sa vyznáte do užívania koloidniho stribra. Mám bolaky v okolí brady, pusy. Idem nasadiť homeopatka, ale kamoška mi radí aj toto stribro. Vedel by ste mi pomoct prosím s dávkovanim a urcit mi to ppm, jake? Diky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.22 13:28
@tvujbroucek píše:
Pokusím se maximálně exaktně1. nutné rozlišovat koloidní stříbro /KS/ a iontové stříbro To druhé není tak účinné a má omezenější použití
2. Stříbro je výborný antibakteriální i částečně antivirový přípravek. Je jen sporné, zda ho užívat vnitřně, neboť obecně, stříbro je těžký kov a každý těžký kov ( Olovo více, stříbro, zlato méně) je tělu škodlivý. Otázkou je množství, to v současnosti nikdo neví, například ale u mědi je to známo, již 25 dkg modré skalice může být smrtelné
Osobně doporučuji KS vně používat, vnitřně jen výjimečně nebo okrajově a určitě ne dlouhodobě. Záleží na velikosti nanočástic. Čím jsou menší /cca 10-20ppm/, tim je případná škodlivost pro interní použití menší. Je pravděpodobné, že KS reaguje se žaludečními šťávami za vzniku solí AgCl apod. Asi nenajdeme studii, zda a jak je to škodlivé, očekávám minimálně ale opravdu v nepatrném množství
Pepa

Ahoj Pepo, ppm je jednotka koncentrace nejde o velikost částic. ppm = parts per milion, tj počet částic (stříbra) na milom částic (vody) :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20
25.5.24 15:21
@meechaela píše: Více

Dobrý den, jak jste na tom ted s kyčlí? Pijete koloid pořád a v jaké koncentraci a jak? Také mám špatné kyčle i obě kolena, artróza 2 typu a je mi teprve 40 let…lečím/nelečím od 35 let. Dr. vždy doporučí jen condrosulf…děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20
25.5.24 15:25
@Anonymní píše: Více

záněty vagíny bych mohla poradit, pokud na to ještě trpíte, ja se toho svinstva zbavila po 6 letech sama, když mi na gyndě řekli, že už pro mě nic víc neudělají, že mi dali vše co mohli. Měla jsem chronickou candidu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
12.6.25 18:27

@hav268 jak jste se prosím candidy zbavila?😲 bojuji s ní uz opravdu dlouho, je to pro me zoufalství uz😪

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.25 22:11

@martulk pijte farmářské mléko z ověřených zdroju. Jogurty. Hodně probiotik. Oreganovy olej. (Pozor na popálení) A sledujte na Instagramu Karinzeseveru.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pro řešení zdravotních obtíží přírodní cestou

Ikona - Pavla Hájková

Mgr. Pavla Hájková