Koupě domu od otce, hypotéky a strach, dědictví.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
j.borufka
Echt Kelišová 7752 příspěvků 02.07.19 22:22
Koupě domů od otce,hypotéky a strach,dědictví.

Ahojky, potřebují radu a uklidnit.Kde začít, bydlíme v domků s rodiči,dvougeneracni.Uz je rozhodnuto že dům a vinný sklipek zůstane me. Manzel se dluhu bojí. PO poradě s bratry a rodinou. jsme to vyřešily, ne že mě otec dá dům
Darem, ale že ja ho od něj odkoupim přes banku moneta, s tím že dům. ma hodnotu asi 4 miliony banka mě dá hypotéku na 3 miliony, a ručit budu domem, s ti
Že se nemovitost zastaví na 3 roky a pak se s tím dá hýbat. Pokud bych ho dostala dreem je to a 7 let.Od banky dostanu 3 miliony, z toho se vezme na rekonstrukci sklep vinný na ubytování. a na vyplaceni sourozencu a zbytek se bude splácet, zatím hodně než se sníží úrok. S ti
Že jsme 3,naši to chtějí dělit rovným dilem. Bratri dostaly pozemky to se odečte
Zbytek doplatila. s tím že mě zůstane do.ek se zahradou a pak vinný sklipek opravený na penzion.muj se hrozně bojí mám strach eso to z zvladneme.mam z toho hrůzu manžel řekl že máš hypotéky zničí a rozvefem se.Jsem zoufalá nasrana6,omloi se za psaní chyby už nevidím
Děkuji za rady a vlídně slovo

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9323 příspěvků 02.07.19 22:31

Prodávat je to nesmysl, protože budete platit 4% daň z nabytí nemovitosti. Nechápu, proč by vás měla hypotéka zničit. Vždyť je to dneska prakticky jediný způsob jak získat vlastní bydlení. A jak si to tvůj muž představuje. Že bude dál u někoho zadara bydlet? Pokud nechce vyplatit sourozence, tak si dům nechá někdo z nich a vy si holt budete muset pořídit vlastní bydlení a to mu zase zadara nikdo nedá.

Agusaguss
Stálice 61 příspěvků 02.07.19 22:41

Za trzni cenu bych barak od rodicu nekupovala.at si to zkudi vyplatit jiny sourozenec…kam pujde rodic bydlet a kdo se o nej postara???

Zumpa
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 02.07.19 22:49

@Agusaguss Může se pořešit břemenem na dožití.

Netopirek
Echt Kelišová 9886 příspěvků 02.07.19 23:04

Proč by vás měla ta hypotéka zničit? By jste to pak měli na dřeň?
Koupě je hloupost, zbytečně by jste platili daň. Když to bude dar tak nemusíte. Ty peníze by jste pak dali taky jako dar.

Janli
Echt Kelišová 9323 příspěvků 02.07.19 23:07
@Zumpa píše:
@Agusaguss Může se pořešit břemenem na dožití.

To ani omylem. Pokud na to chtějí hypotéku, tak jim s břemenem na dožití žádná banka hypotéku nedá a nejde to udělat před splacením hypotéky ani dodatečně.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 02.07.19 23:10

@j.borufka Promiň, ale nechce se mi nad tím přemýšlet, můžeš to přepsat do použitelné podoby? Díky

Zumpa
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 02.07.19 23:11

@Janli Aha, já to četl jen hodně letmo, potřeboval bych na to překladač. Jsem teď ve stavu, že to nedávám :)

Janli
Echt Kelišová 9323 příspěvků 02.07.19 23:14
@Zumpa píše:
@Janli Aha, já to četl jen hodně letmo, potřeboval bych na to překladač. Jsem teď ve stavu, že to nedávám :)

Já to dala jen díky tomu, že mám kamarády na jižní moravě a tu moravštinu mám naposlouchanou :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 8164 příspěvků 02.07.19 23:44

No pokud máš hrůzu z finančních operací a neumíš si spočítat jestli se ta rekonstrukce vyplatí, tak to není dobrý nápad- pokud nejsi typ co by chtěl podnikat, tak to nedělej.

fia80
Závislačka 3218 příspěvků 03.07.19 18:02

At ti to da otec darem a vy si na to muzete pak vzit hypoteku jen na tu rekonstrukci, kdyz to bude vase a nebudete muset platit dan. Se sourozenci bych to domluvila, ze jim to budete platit postupne, at nemusite platit bance uroky

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 03.07.19 18:14

@j.borufka Ahoj omlouvám se ale fakt špatně se to čte. Chápu to dobře, že otec ti chce nechat dům, jelikož s tvými sourozenci již dědictví vyřešil a ty jim jen bokem vyplatíš peníze navíc, protože dům má větší hodnotu, než co dostali? A že manžel se bojí hypotéky, díky které chcete otci dům zaplatit? Řekla bych, že vzít si hypotéku a dům od rodiče odkoupit za tržní cenu je dost nevýhodné kvůli dani. Jako potomek bys mohla dům dostat darem a dani se vyhnout. K manželovi - jsou jeho obavy, že hypotéku nebudete schopní splácet, oprávněné?

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 03.07.19 18:15
@fia80 píše:
At ti to da otec darem a vy si na to muzete pak vzit hypoteku jen na tu rekonstrukci, kdyz to bude vase a nebudete muset platit dan. Se sourozenci bych to domluvila, ze jim to budete platit postupne, at nemusite platit bance uroky

Tohle je těžké. Zároveň její bratři by se mohli oprávněně cítit ukřivděně, že zakladatelka dostala dům, který jim pak 20 let bude splácet, protože hypotéka by byla nevýhodná. Takže vlastně by na tom proti bratrům dost těžce vydělala. Nevyřešené peníze v rodině nedělají dobrotu.

fia80
Závislačka 3218 příspěvků 05.07.19 10:03

@Lalelale Ale bratři dostali pozemky a zakladatelku taky hned nevyplatili. Já jsem vycházela z toho, že z. psala, že by tu hypotéku chtěli platit rychleji kvůli úrokům. Hypotéku na rekonstrukci by si mohli vzít na delší dobu a tím mít menší splátky a peníze by mohli bratrům posílat už od začátku v měsíčních splátkách nebo jednorázově větší částku.

Bubla Bůčková
Kelišová 7146 příspěvků 05.07.19 10:20

Rodiče tam budou ještě 30 let, budou staří a protivní, zakazovat dělat úpravy, zvat hosty, bratři to budou brát, že máš barák, tak nebudou absolutně pomáhat. Donekonečna se bude říkat :statek má hodnotu deset milionů, ona to tehdy dostala za tři a my z toho měli jen milion, teď bysme každý měli tři. Rozdávat majetek nedělá dobrotu plus to, že tam bydlí, ne nesla bych do toho. Hypotéka bude na 30 let 14000 měsíčně, tak nevím kolik vám vynáší to podnikání a běžné zaměstnání.

Váš příspěvek
Reklama