Koupit nebo ne potkana jako mazlíčka? Jaké je to zvíře?

6391
14.8.14 14:39

Koupit,ci nekoupit potkana jako mazlicka ??Jaky je to zvire?

Ahojky, zeny, damy, maminky, tatinkove…

Mate doma nekdo z Vas potkana/potkanku??Jaka je pece, starost? Jaky to je zvire, co obnasi??Jakou ma povahu??Mame syna 3 roky…Da se zvire ochocit? A jak?

Tak nejak nas toto zvire napadlo..Ale zvazujeme, koupit/nekopit.. :think: :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72725
14.8.14 14:40

@Jaja87 nekoupit, pokud o tom nic nevíte. Třeba nejdřív důkladně nastudovat.. Co se týče potkanů, tak jak u jiných zvířat, najdeš mazlíky, inteligentní až za roh, najdeš hryzavé hajzlíky.. měla jsem obojí. Péče - čištění, krmení, mazlení, učení, zabavování atd.. tak jak u každého zvířete. čím víc se bude nudit, tim víc alotrií bude dělat..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6391
14.8.14 14:41
@martina.se píše:
@Jaja87 nekoupit, pokud o tom nic nevíte. Třeba nejdřív důkladně nastudovat.. Co se týče potkanů, tak jak u jiných zvířat, najdeš mazlíky, inteligentní až za roh, najdeš hryzavé hajzlíky.. měla jsem obojí. Péče - čištění, krmení, mazlení, učení, zabavování atd.. tak jak u každého zvířete. čím víc se bude nudit, tim víc alotrií bude dělat..

Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
14.8.14 14:42

Diteti rozhodne ne!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6391
14.8.14 14:43
@Mamina6699 píše:
Diteti rozhodne ne!

Proc??
Tak jake zvire je lepsi? Myslim krom, krecka, psa, kocky a ptaku..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
14.8.14 14:43
@Jaja87 píše:
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?

dite bude zvire akorat stresovat a od sebe je tezko udrzite.
ale pokud uz, tak jedine chovatel. ze zverimexu ne, to je pak draha sranda az onemocni (a e zverace je to vetsina)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15225
14.8.14 14:44

Nekoupit. Martina to napsala hezky. Zvíře pořizovat tehdy, když ho opravdu chci a uvědomuju si všechny následky jeho pořízení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Menora
14.8.14 14:44
@Jaja87 píše:
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?

A pozor, pokud se potkan nudí, tak dělá binec, takže už je lepší rovnou koupit dva.
Jinak, tříletému bych potkana nekoupila. To je moc brzy.

  • Citovat
  • Upravit
72725
14.8.14 14:45
@Jaja87 píše:
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?

ve zverimexu v žádném případě, připlatit, koupit od chovatele - jsou zvyklí na lidi, mazlící, chovatel upozorní na případnou agresi atd.. jo a bacha, i potkani mají pubertu.. a to je pak mazec.. pro dítě bych ho nepořizovala. Co se týče pohlaví, potkani dost smrdí, ale jsou větší mazlové (dle mých zkušeností)..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29436
14.8.14 14:46

Příspěvek upraven 05.04.20 v 20:42

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
14.8.14 14:46

@Jaja87 ještě dodatek - pro tříleté bych zvíře nepořizovala.. protože ta péče kolem a všechno stojí fakt dost času (aji peněz).. co se týče ideálního zvířete pro dítě? morče, ale počítej s tím, že veškerá péče je na Tobě… dítě ho občas pohladí, tím to hasne..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
836
14.8.14 14:46

I takto male dite si dokaze zvyknout na male zviratko v domacnosti, v tom bych problem nevidela. A za me radeji od chovatele, aspon vidis jak se ke zviratum chova, jake maji podminky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
625
14.8.14 14:47

Myslím že pro 3leté dítě potkan není vhodný mazlíček…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15225
14.8.14 14:47
@Jaja87 píše:
Proc??
Tak jake zvire je lepsi? Myslim krom, krecka, psa, kocky a ptaku..

Dítě je ještě malé. Budeš muset dávat pozor, aby zvířeti neublížilo. Já moc nefandím tomu pořizovat zvíře pro dítě. Když tak až je dítě větší a může se o zvíře starat, mít za něj nějakou zodpovědnost. Chápu, když je někdo milovník a chovatel potkanů, že má potkany a děti, ale ne koupit potkana pro radost tříletého dítěte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
14.8.14 14:48
@martina.se píše:
@Jaja87 ještě dodatek - pro tříleté bych zvíře nepořizovala.. protože ta péče kolem a všechno stojí fakt dost času (aji peněz).. co se týče ideálního zvířete pro dítě? morče, ale počítej s tím, že veškerá péče je na Tobě… dítě ho občas pohladí, tím to hasne..

me napadl hned krecek, ten Zhu Zhu pets :lol:

pece je stopro na rodici, ale hlavne jde o to, ze tak male dite mu muze ublizit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný