Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahojky, zeny, damy, maminky, tatinkove…
Mate doma nekdo z Vas potkana/potkanku??Jaka je pece, starost? Jaky to je zvire, co obnasi??Jakou ma povahu??Mame syna 3 roky…Da se zvire ochocit? A jak?
Tak nejak nas toto zvire napadlo..Ale zvazujeme, koupit/nekopit..
![]()
@Jaja87 nekoupit, pokud o tom nic nevíte. Třeba nejdřív důkladně nastudovat.. Co se týče potkanů, tak jak u jiných zvířat, najdeš mazlíky, inteligentní až za roh, najdeš hryzavé hajzlíky.. měla jsem obojí. Péče - čištění, krmení, mazlení, učení, zabavování atd.. tak jak u každého zvířete. čím víc se bude nudit, tim víc alotrií bude dělat..
@martina.se píše:
@Jaja87 nekoupit, pokud o tom nic nevíte. Třeba nejdřív důkladně nastudovat.. Co se týče potkanů, tak jak u jiných zvířat, najdeš mazlíky, inteligentní až za roh, najdeš hryzavé hajzlíky.. měla jsem obojí. Péče - čištění, krmení, mazlení, učení, zabavování atd.. tak jak u každého zvířete. čím víc se bude nudit, tim víc alotrií bude dělat..
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?
@Mamina6699 píše:
Diteti rozhodne ne!
Proc??
Tak jake zvire je lepsi? Myslim krom, krecka, psa, kocky a ptaku..
@Jaja87 píše:
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?
dite bude zvire akorat stresovat a od sebe je tezko udrzite.
ale pokud uz, tak jedine chovatel. ze zverimexu ne, to je pak draha sranda az onemocni (a e zverace je to vetsina)
Nekoupit. Martina to napsala hezky. Zvíře pořizovat tehdy, když ho opravdu chci a uvědomuju si všechny následky jeho pořízení.
@Jaja87 píše:
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?
A pozor, pokud se potkan nudí, tak dělá binec, takže už je lepší rovnou koupit dva.
Jinak, tříletému bych potkana nekoupila. To je moc brzy.
@Jaja87 píše:
Dekuji, je jasny ze by jsme napred nastudovali co a jak..
A je lepsi potkan nebo potkanka???A koupit ve zverimexu nebo od chovatele?
ve zverimexu v žádném případě, připlatit, koupit od chovatele - jsou zvyklí na lidi, mazlící, chovatel upozorní na případnou agresi atd.. jo a bacha, i potkani mají pubertu.. a to je pak mazec.. pro dítě bych ho nepořizovala. Co se týče pohlaví, potkani dost smrdí, ale jsou větší mazlové (dle mých zkušeností)..
@Jaja87 ještě dodatek - pro tříleté bych zvíře nepořizovala.. protože ta péče kolem a všechno stojí fakt dost času (aji peněz).. co se týče ideálního zvířete pro dítě? morče, ale počítej s tím, že veškerá péče je na Tobě… dítě ho občas pohladí, tím to hasne..
I takto male dite si dokaze zvyknout na male zviratko v domacnosti, v tom bych problem nevidela. A za me radeji od chovatele, aspon vidis jak se ke zviratum chova, jake maji podminky.
@Jaja87 píše:
Proc??
Tak jake zvire je lepsi? Myslim krom, krecka, psa, kocky a ptaku..
Dítě je ještě malé. Budeš muset dávat pozor, aby zvířeti neublížilo. Já moc nefandím tomu pořizovat zvíře pro dítě. Když tak až je dítě větší a může se o zvíře starat, mít za něj nějakou zodpovědnost. Chápu, když je někdo milovník a chovatel potkanů, že má potkany a děti, ale ne koupit potkana pro radost tříletého dítěte.
@martina.se píše:
@Jaja87 ještě dodatek - pro tříleté bych zvíře nepořizovala.. protože ta péče kolem a všechno stojí fakt dost času (aji peněz).. co se týče ideálního zvířete pro dítě? morče, ale počítej s tím, že veškerá péče je na Tobě… dítě ho občas pohladí, tím to hasne..
me napadl hned krecek, ten Zhu Zhu pets ![]()
pece je stopro na rodici, ale hlavne jde o to, ze tak male dite mu muze ublizit