Kouření - přestat nebo snižovat?

92
29.6.15 20:03

kouření, přestat? snižovat?

Ahoj holky, tak jsem se dozvěděla, že čekám mimčo.. Jenže kouřím, no dneska jsem se cigarety ještě nedotkla, chci přestat kvůli tomu malinkýmu, ale jak čtu různé diskuse atd. tak někde píšou, že přestat hned a někde, že to není dobré, že tělo zažije šok a tím pádem i plod. Tak to nechápu, v těch diskusích a tak je to tak půl na půl… :nevim: Nevyznám se v tom, mám strach, že když budu snižovat počet cigaret za den a tak přestávat, že nepřestanu a zase na druhou stranu se zase bojím, že když s tím teď seknu úplně, což mi zatím jde, tak, že tím taky plodu ublížím.. mimi je ještě malinké jsem cca ve 2 týdnu.. Poradíte mi prosím? U doktora jsem ještě nebyla, páč si myslím, že je brzy, takže jeho radu zatím nevím, proto se obracím na Vás. Děkuji.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12152
29.6.15 20:05

Přestat. Jednoznačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
29.6.15 20:05

Ve 2.týdnu bych s tím sekla hned :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16810
29.6.15 20:08

Hned! ty řeči postupně, vůbec :poblion: :poblion: :poblion: a to jsem kuřák, ale nechápu, jak může žena v těhotenství a u kojení kouřit. Takže hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
29.6.15 20:10

Pokud ti to jde tak přestaň hned, snižování je o ničem a jen to prodlužuje dobu, kdy do sebe dostávaš další škodlivý látky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4906
29.6.15 20:10

Hned! Už včera bylo pozdě. Držim palce ať je silná vůle :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
29.6.15 20:17

Omezit uslysis akorat od kuracek, co se toho nejsou ochotne vzdat. akorat blbe vymluvy a doktor rikal a podobne kecy :poblion:

• Citovat
  • Upravit
17533
29.6.15 20:19

V prvnim tehotenstvi jsem jen snizila a uplne prestala az po porodu :zed: :pocitac: :roll: krava blba :cert: pak jsem az po dvou letech zacla kourit znovu na par mesicu a pak prestala hned s pozitivnim testem. To uz jsem vedela, ze se abstaky a nebo neco podobnyho konat nebudou jak jsem se bala v prvnim tehotenstvi. Takze jsem vedela, ze prestat je snadnejsi nez se zda. Ted uz snad nikdy kourit zase nezacnu. To bych musela byt extra blba :roll: taky radim prestat hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
29.6.15 20:22

Děkuji Vám všem za odpovědi. :kytka: Je to sílá, pořád mě to láka, mám kolem sebe jen samé kuřáky (kromě mamky) a to je teprve den co nekouřím.. bude to ještě boj, budu jak velryba ale nebudu zakuřovat prostředí miminku. Tak snad to zvládnu, musím!!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
29.6.15 20:22

Ahojky je fajn žes to zjistila takhle brzo že jsi těhotná zkus s tím seknout úplně nevím jak moc si závislá ale i když budeš mít absták tak to na plod nebude mít vliv horší by bylo kdybys přestala až třeba v osmým měsíci. Zvládneš to taky sem byla kuřačka vyhulila sem krabičku a půl úplně s přehledem :poblion: mysli pořád na miminko určitě si zaslouží aby bylo zdravé a když ti to nepůjde přestat čti si pořád články jak bys ubližovala tomu malému. Hlavně neposlouchej kamarádky že kouřily v těhotenství jak prokoplý a nic se nestalo :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
29.6.15 20:35
@Zanyy píše:
Děkuji Vám všem za odpovědi. :kytka: Je to sílá, pořád mě to láka, mám kolem sebe jen samé kuřáky (kromě mamky) a to je teprve den co nekouřím.. bude to ještě boj, budu jak velryba ale nebudu zakuřovat prostředí miminku. Tak snad to zvládnu, musím!!! :-)

Musíš mamce a ostatním vysvětlit že chceš přestat at ti nevykuřujou pod nos aby ti to nedělalo chutě ale když to vydržíš tak ti slibuju že za týden ty obří chutě zmizí :)chce to jen vůli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
29.6.15 20:36
@Zanyy píše:
Děkuji Vám všem za odpovědi. :kytka: Je to sílá, pořád mě to láka, mám kolem sebe jen samé kuřáky (kromě mamky) a to je teprve den co nekouřím.. bude to ještě boj, budu jak velryba ale nebudu zakuřovat prostředí miminku. Tak snad to zvládnu, musím!!! :-)

To moc dobře znám, každá akce pro mě byla utrpení :mrgreen: Ale neboj se, bude to dobrý. :hug: Máš k tomu dobrý přístup, takže pokud potřebuješ jen trošku popostrčit, najdi si nějaké odborné články na tohle téma a uvidíš že tě ta chuť na cigaretu rychle přejde ;)
Manželova mamka má 3 děti, u dvou kouřila jednu cigaretu denně a oba mají atopický ekzém a alergie. Třetí je zdravý. Jestli bylo kouření příčina se už nikdo nedozví, ale ona si to prý vyčítá doteď. No, pozdě bycha honit :nevim:
Přeju Ti pevnou vůli, určitě to dokážeš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
29.6.15 20:38

@Zanyy teda promin mamka vlastně nekouří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 20:40

@Zanyy jsem přestala kouřit v den, kdy jsem se o těhotenství dozvěděla, plodu jsem fakt tím neublížila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25350
29.6.15 20:45

Na postupné snižování slyší kuřačky, prý se bojí absťáku. Blbost. Nepohoda matky je mnohem méně nebezpečná než každodenní čerstvá dávka jedů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama