Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@minoe píše:hezké povzbuzení
Já se nad tím tuhle zamýšlela…jsem ročník 76, tedy „skoročtyřicítka“…množit se už nehodlám, dítě mám (v pubertě a na zabití, ale miluju jí, samozřejmě
) a kdyby mi nevyšel ten vztah, co mám teď…tak už žádného chlapa domů nechci.
Ten klid, pořádek, vařit/nevařit…vztah jo, ale už nesestěhovávat se. Samozřejmě tím riskuju, že na to opravdové stáří budu sama, ale to se může stát i ve vztahu…
Osobně se ve stáří vidím štrikující v křesle, přikrytá plédem a obklopená cca 10 kočkami…
![]()
@Anonymní píše:
Zaměstnaná jsem a vždycky jsem byla - v tom mám jasno od MD a toho, jak mě na MD „vycukával“ s penězmi - prostě jsem se zařekla, že se už nikdy nechci doprošovat o peníze. Úplně to tak nebylo, tím víc jsem se utvrzovala v tom, že musím pracovat a být finančně soběstačná.Přicházím/ přijdu o všechny naše přátele - nastavil to tak, že jsme jezdili za jeho přáteli. Párkrát jsme byli s mými, buď se k nim začal chovat nepěkně, a tak přestali jezdit, nebo dělal na dovolené scény. No a spousta známých je s ním v obchodních či jiném kontaktu, ti mají strach o kšefty, takže mi říkají, víš, my tě máme rádi, ale on bude… řvát, dělat problémy, vyhodí nás… atd.
Takže mi svým způsobem hrozí určitá izolace, protože za ty roky jsem o mnoho svých přátel a známých takto přišla.
Jestli tě taková „přátelé“ hodlají odstřihnout, aby se na ně tvůj partner nezlobil, co je to za přátele? Chápu, že máš strach, ale proč nevzít konec tohoto polofunkčního vztahu jako naději na začátek něčeho pořádného? Šanci mít jen tvé přátele, rozhodovat o svém životě sama, možnost svobodně dýchat, nikoho se o nic nedoprošovat…nezní to dobře?
Souhlasím s @SIMONA1234 a dodala bych k tomu: Opravdu chceš čekat na dobu až přestane stíhat „mladé tempo“, přibudou mu zdravotní problémy a vrátí se Ti domů, aby o něj někdo pečoval? Už teď čekáš 10let, chceš dalších 5, 10 let investovat do trápení se vedle něj a čekání, aby se pak třeba opravdu vrátil, ale byl ve stavu, že už bude potřebovat spíše zdravotní péči než že by myslel na zábavu?
Já snesu hodně, ale takhle okatě mít milenku už by bylo i pod mou úroveň. Očividně mu je buď úplně jedno, jak to s vámi bude, anebo si myslí, že Tě má jistou.
Dělení majetku bude složité, ale já bych na Tvém místě šla. Klidně bych pár měsíců ještě setrvala (když už jsi to vydržela tak dlouho) a připravila si půdu pro odchod (peníze stranou, zajištění bydlení,…). A vůbec bych si s penězi stranou nedělala výčitky - nedělám si iluze, kolik financí spolkne milenka.
Drž se. ![]()
@Anonymní píše:
Zaměstnaná jsem a vždycky jsem byla - v tom mám jasno od MD a toho, jak mě na MD „vycukával“ s penězmi - prostě jsem se zařekla, že se už nikdy nechci doprošovat o peníze. Úplně to tak nebylo, tím víc jsem se utvrzovala v tom, že musím pracovat a být finančně soběstačná.Přicházím/ přijdu o všechny naše přátele - nastavil to tak, že jsme jezdili za jeho přáteli. Párkrát jsme byli s mými, buď se k nim začal chovat nepěkně, a tak přestali jezdit, nebo dělal na dovolené scény. No a spousta známých je s ním v obchodních či jiném kontaktu, ti mají strach o kšefty, takže mi říkají, víš, my tě máme rádi, ale on bude… řvát, dělat problémy, vyhodí nás… atd.
Takže mi svým způsobem hrozí určitá izolace, protože za ty roky jsem o mnoho svých přátel a známých takto přišla.
Tak já nemám problém být sama…popravdě vnitřně jsem introvert, v práci musím být extrovert…tam se vyřádím, vyblbnu s dětmi, setkávám se s rodiči…takže mi doma plně vyhovuje klid, ticho, samota…
Přátele mám taky spíš z okruhu chlapa (motorkáři), ale vím, že třeba holky (ženy motorkářů) by mi na 150% jako kamarádky zůstaly.
Asi bych se nad „takovými“ kamarády fakt zamyslela…jak říká @hanka.br.
Přátelé, co jsou opravdoví přátelé, ti zůstanou… a u těch, co si na přátele jen hrají a odseknou tě, jakmile se rozejdeš s partnerem, to nejsou opravdoví přátelé a nemáš o co stát… najdeš si své… on se vlastně už od začátku k tobě choval tak hnusně a ty máš pořád ještě pocit, že ho musíš omlouvat, že on za to nemůže, že jen kopíruje kamaráda, že raději peníze nechceš, aby ses nemusela doprošovat něčeho, na co máš nárok… stojí ti ten chlap fakt za to?
A nechápu jednu věc - jak zakázal všem o tom mluvit? To někdo někomu může zakázat mluvit o něčem, co je veřejně známo? Nebo zakázat o tom mluvit vůbec? Kde to žijete? ![]()
@Regina Hero píše:
Přátelé, co jsou opravdoví přátelé, ti zůstanou… a u těch, co si na přátele jen hrají a odseknou tě, jakmile se rozejdeš s partnerem, to nejsou opravdoví přátelé a nemáš o co stát… najdeš si své… on se vlastně už od začátku k tobě choval tak hnusně a ty máš pořád ještě pocit, že ho musíš omlouvat, že on za to nemůže, že jen kopíruje kamaráda, že raději peníze nechceš, aby ses nemusela doprošovat něčeho, na co máš nárok… stojí ti ten chlap fakt za to?
A nechápu jednu věc - jak zakázal všem o tom mluvit? To někdo někomu může zakázat mluvit o něčem, co je veřejně známo? Nebo zakázat o tom mluvit vůbec? Kde to žijete?
Přesně - i to s těmi přáteli.
Ještě kdyby se tak viděli našima očima, jak jsou neskutečně SMĚŠNÍÍÍÍ!! ![]()
Bych i byla normálně pro, aby se před sňatkem sepisovala nějaká „smlouva“ o tom, co toho, kterému takto jebne, čeká za postih, vč. nějakých pravidel. Blbina, co mě teď napadla, ale myslím, že v ledasčem by byla účinná - pokud by se tedy ten, co to vše drží (Ty),nerozhodl rozvést, což ve Tvém případě = 10 let???
se nechat vodit za nos a tohle si líbit??,už bych na nic nečekala. A ještě si nechat poroučet, komu co mám ne/říkat?
Tak na to mu po tom všem see bílej tesák, ale fakt (sorry, ale mě tohle vytáčí).
@SIMONA1234 píše:
Já se nad tím tuhle zamýšlela…jsem ročník 76, tedy „skoročtyřicítka“…množit se už nehodlám, dítě mám (v pubertě a na zabití, ale miluju jí, samozřejmě) a kdyby mi nevyšel ten vztah, co mám teď…tak už žádného chlapa domů nechci.
Ten klid, pořádek, vařit/nevařit…
Zezačátku to vypadalo, že chceš jen povzbudit zakladatelku, ale podle toho co píšeš to vypadá, že to myslíš vážně s tím úklidem a vařením…
Stejně tak i děti po sobě dokáží uklidit a v kuchyni pomoci…
Hold u vás doma to děláš asi jen ty ![]()
Víš, existují i muži, co za sebou nezanechávají nepořádek a v kuchyni třeba i rádi vaří ![]()
@minoe Spíš to myslela tak, že mít chlapa za každou cenu není žádná výhra. A žít bez něj může mít své výhody, není třeba se toho bát a nechat si z hlavy koukat špejle.
@hanka.br. píše:Spíš to myslela tak, že mít chlapa za každou cenu není žádná výhra. A žít bez něj může mít své výhody, není třeba se toho bát a nechat si z hlavy koukat špejle.
Hani já to chápu.. jen ale ten příklad s úklidem a vařením mi nepřišlo jako podstatné proč odejít (40 let a už unavena z úklidu a vaření?..)
Píšeš, že hledat partnera není v tomhle věku snadné…vycházíš snad z toho, že nějakého máš a když ho opustíš, budeš sama? Přijde mi, že sama stejně jsi, plus ztrapněná a potupená. Jsou ženy, co mávnou rukou, hlavně když je doma klid a nějaký prachy a děti mají parodii na otce. Jsem ale spíš přesvědčená, že si tě děti nebudou za tvoji „oběť“ lautr vůbec vážit. Budou to považovat za lenost, slabost, neschopnost s tím hnout.
@Anonymní píše:
On obdivuje a napodobuje jednoho movitého známého, který měl doma 18 let manželku a k tomu paralelně 14 let milenku se svým nemanželským dítětem (další milenky občas proběhly taky, pro mě bylo eklhaft, když jeho manželka ležela v porodnici s rizikovým a on si vozil mladé holky zcela veřejně). manželka byla doma, případně na oficiální akce, milenka byla v práci, na služebky a na občasné víkendy, kdy manželce zalhal, že je v práci. Všichni to věděli, manželka byla v depresi permanentně, ale neodešla, protože právě byla v domácnosti, tzn, na něm plně závislá.
takže možná letitá znalost (a obdiv) tohoto stavu – milenka byla mladá a divoká - navedla manžela k tomu, že by to u nás mohlo být stejně. Když ten známý si bere na služebku milenku, on si ji vezme taky. No a milenka za ním začala jezdit i soukromě do jeho dočasného bydlení, a to už tak happy asi nebyl, protože když se to provalilo, řádil a všem zakázal o tom mluvit. Tak trochu hrál na schovku, ale hrozně blbě - když jdu na koncert, kam obvykle chodí půlka města, tak je na 150% pravděpodobné, že mě tam někdo uvidí, no ne?
To tedy fakt nechápu, jak mohla být ta paní 18.let v domácnosti?
Co mohla celý den dělat?
Přijde mi to jako takový život od ničeho k ničemu ![]()
@minoe píše:
Zezačátku to vypadalo, že chceš jen povzbudit zakladatelku, ale podle toho co píšeš to vypadá, že to myslíš vážně s tím úklidem a vařením…Stejně tak i děti po sobě dokáží uklidit a v kuchyni pomoci…
Hold u vás doma to děláš asi jen ty
Víš, existují i muži, co za sebou nezanechávají nepořádek a v kuchyni třeba i rádi vaří
Ale nééé…můj chlap uklízí, vaří…i vyluxuje…třeba dnes vyluxoval ![]()
Beru to spíš z jejího pohledu…
Ale faktem je, že bych se po případnm rozchodu, určitě do nového „spolubydlení“ nehrnula…a nemá to nic společného s mojím momentálním partnerem. Je to spíš mojí hodně samostatnou náturou a tím, že mi vyhovuje být sama…(chlap odjel na motosraz
)
@minoe píše:
Hani já to chápu.. jen ale ten příklad s úklidem a vařením mi nepřišlo jako podstatné proč odejít (40 let a už unavena z úklidu a vaření?..)
A milenky (veřejné i tajné) by ti jako důvod stačily???
Myslím zakladatelku, ne sebe…
@SIMONA1234 píše:
A milenky (veřejné i tajné) by ti jako důvod stačily???Myslím zakladatelku, ne sebe…
To záleží na každé ženě co a jak.. Co se týká tebe tak by jsi měla pomoc s úklidem a vařením ![]()