Které kravské mléko a převařujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dofi
Povídálka 46 příspěvků 16.10.14 13:35
Které kravské mléko a převařujete?

Dobrý den, synovi je lehce přes 3 roky a doteď si před spaním vychutnává svou porci Nutrilon-mléka :-) ve školce se ale naučil pít i normální mléko a moc mu chutná a i doma se přes den rád napije. tak by mě zajímalo, které mléko kupujete? Na vaření kupuju normální krabicové, ale na to pití jsem mu začala kupovat Bio mléko v lahvi - né že bych prosazovala jen biovýrobky, ale říkala jsem si, že by takové mohlo být dobré a čerstvé.. každopádně - převařujete to mléko, co dáváte dětem normálně pít? Zatím jsem nepřevařovala a žádné problémy neměl, tak možná ani není potřeba…něco jiného by asi bylo domácí mléko tady od sousedů, ale to jsem zatím nezkoušela. Díky!

Jo a myslíte, že nevadí, když cvrknu trochu obyč. mléka do bramborové kaše pro rok a půlletou? už to teda párkrát měla a taky žádné problémy…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 16.10.14 13:38

Pokud nekupuješ na trhu, tak nepřevařuj. U nás prodávají nepasterované a upozorňují při nákupu, že převařit.. Jinak nevadí ani do kaše pro tu menší.

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 16.10.14 13:38

Předpokládám, že to biomléko v lahvi je pasterizované. Takže to bych rozhodně nepřevařovala. Ani pro 18 měsíční dítě. Nechápu proč bych měla.

alli_li
Závislačka 3314 příspěvků 12 inzerátů 16.10.14 13:39

Kravske mleko davam detem od pul roka a problem nikdy nebyl (alergie u nas v rodine neni).
„Cerstva mleka“ v lahvi neprevaruji, jedine ktere prevaruji je od zemedelcu.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 13:40

Nepřevařuju, jsem ráda, že je alespoň trochu živé oproti UM prášku. Moje děti pijí kravské od roka a kupodivu žijí ;)

Dofi
Povídálka 46 příspěvků 16.10.14 13:41

Ukulina: já taky nevím, proč :-) sama totiž takhle mléko nepiju, jen kysané..a pamatuju si, když jsme byli malí, jak se prodávalo mléko v pytlíku a svařovali jsme ho v takovém tom hrnci s dvojitým dnem :-) tak mě to jen tak napadlo…

cverunka
Závislačka 2841 příspěvků 16.10.14 13:41

V obchodech se prodává pouze pasterizované, takže nepřevařovat. Od sousedů určitě převařit. Rok a půl staré dítě už může kravské mléko úplně normálně, takže do kaše absolutně nevadí. Dcera v roce a půl už pila jen kravské.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 16.10.14 13:43

Kupuju v Albertovi jejich Bio plnotučné, nepřevařuju

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 16.10.14 13:44

A do vaření jsem dávala mliko tak od 7-8 měsíců

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 16.10.14 13:45

Syn od cca roku a půl pije trvanlivé mléko (krabicové). Neprevarovala jsem nikdy, a to ani čerstvé z mlékomatu, když jsme byli na dovolené. Mléko z obchodu už tepelně ošetřené koupis, prevarovani je naprosto zbytečné.

LenkaN26
Závislačka 4145 příspěvků 16.10.14 13:50

Kupuju z mlékomatu a nepřevařuju.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 16.10.14 13:53

Malému je rok, pile UM, ale bramborovou kaši mu už delší dobu dělám z normálního mléka jako nám. Uvažuju, že mu i vločky na vačerní kaši začnu vařit v normálním mléce. Pokud nemá dítě alergii, tk ybch to nehrotila. Jsou děti, co UM nechtějí, a normální mléko pijí už před 1.rokem

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 16.10.14 13:53
@Etcetera78 píše:
Kupuju v Albertovi jejich Bio plnotučné, nepřevařuju
… kupuji ho taky pro dcerku od jejich 2,5 let (do 3 let ho odmítala, chtěla jen UM). Žádné jiné pro nás ostatní nekupuji, takže když dělám třeba tu kaši tak to jí druhorozená, které je teď 20 m.
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 16.10.14 13:54

Myslím, že je jedno, jaký budeš kupovat, jakýkoliv polo nebo plnotučný. pokud nebudeš kupovat od farmáře nebo z mlékomatu, tak rozhodně není potřeba převařovat. a řešit pro 18m mléko do kaše, přijdeš mi až moc úzkostlivá, do kaše se může dát mlíko klidně v 10m :hug:

Caitlyn
Kelišová 5809 příspěvků 16.10.14 14:11

@Dofi
Své 11m občas dám. Nepřevařuji. Plnotučné krabicové jakékoliv značky, všechny jsou dobré.
Snáší ho naprosto v pohodĕ ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >