Květnové dítě - proč odklad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 28.07.18 14:44
Květnové dítě-proč odklad do školy?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat maminek které mají květnové dítko před zápisem a nebo i po zápise do školy.
Taky všude slyšíte nejen od známých ale i neznámých a doktorů že vaše dítě „dostane stejně odklad protože je květnové“???
Proč je to pravidlem?
Kluk je chytrý, bystrý nechápu proč by měl mít automaticky odklad nebo se na něj jinak dívalo jen proto že je narozený v květnu. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

neumisa
Neúnavná pisatelka 19381 příspěvků 28.07.18 14:46

jak „dostane odklad“? o odklad žádají rodiče na základě doporučení PPP a lékaře, odklad fakt nejde jen tak dostat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.18 14:48

Moje sestra je květnové dítě a do školy šla normálně bez odkladu a nikomu to nevadilo. Teď se odklady hodně řeší a podle mě je to hodně na rodičích. Pokud se cítíte, že nepotřebuje odklad, tak nedávejte. Jinak to nikdo nebude řešit a podle mě děcka ani samy nevědí tak malé, že nějaký odklad měly a je jim to jedno :D podívejte se jak určitě tolik lidí narozených v květnu muselo už být bez odkladu.

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 28.07.18 14:49

@neumisa je to tak. Pediatra(vidí nás jen na preventivkách) na 5-leté prohlídce „je šikovný ale bude mít stejně odklad když je v květnu“ Všichni známí to samé.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19381 příspěvků 28.07.18 14:50

@Alena27

ne, není to tak. já sedím u těch zápisů, víš?

Pavla087
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 28.07.18 14:52

Mám červnového syna a je normálně přijat do školy. Nikdo nám neříkal že by měl mít odklad protože je červnový. U nás do ZŠ přijímali děti narozené od září do srpna asi?? Teď neruším… Ale odklad se řeší už v MŠ, myslím že i dětský lékař musí vypsat papír a pak se jde k nějakému psychologovi. Zkušenosti nemám, nemohu poradit. Jen cituji bývalou paní učitelku z MŠ. Vím že jsem se jí ptala zda nebude problém že je syn červnový. A prý není problém ani důvod proč by nenastoupil do ZŠ. :mavam:

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 28.07.18 14:52
@Anonymní píše:
Moje sestra je květnové dítě a do školy šla normálně bez odkladu a nikomu to nevadilo. Teď se odklady hodně řeší a podle mě je to hodně na rodičích. Pokud se cítíte, že nepotřebuje odklad, tak nedávejte. Jinak to nikdo nebude řešit a podle mě děcka ani samy nevědí tak malé, že nějaký odklad měly a je jim to jedno :D podívejte se jak určitě tolik lidí narozených v květnu muselo už být bez odkladu.

No právě já to nechápu, podle jakého klíče se tohle určuje. už jsem z toho docela namýchnutá když jdu někam a řeknu že syna čeká zápis že už na narozeniny bude školák, a když řeknu že je v květnu „oo květnu to určitě dostanete odklad“ JAKO PROČ??

neumisa
Neúnavná pisatelka 19381 příspěvků 28.07.18 14:54

@Alena27

tak znova - když si o něj napožádáte, tak ho nedostanete. nic složitého. Nechceš odklad? tak o něj nežádej. A zrovna tak to řekni ostatním - není důvod, odklad nebude.

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 28.07.18 14:55

@neumisa Tak proč mi to každý kolem říká jen co se zmíním že je květnový? Já to prostě nechápu.

Mondík
Kelišová 5027 příspěvků 28.07.18 14:55

Nechci se tě nijak dotknout,ale to je problém dnešních maminek,že pořád lpí na okolí a názorech ostatních.Pokud se syn zdá být zralý,tak ostatním jednoduše odpovím,že do školy půjde.Navíc má ještě do zápisu času dost.Moje holky jsou obě červencové.Starší má zítra 7 let a po prázdninách jde do 2.třídy.Byla víc než zralá.Ovšem její sestra teď měla 5 let a s největší pravděpodobností odklad mít bude.Ještě uvidíme,ale mně jako mamince vůbec nepřijde,že by měla jít za rok do školy po tom,co jsme zjistili u starší,která byla oproti ní vyspělejší.Ale třeba se to ještě změní.Hlavně se řiď vlastním instinktem,znáš své dítě nejlíp ;).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.18 14:55
@Alena27 píše:
No právě já to nechápu, podle jakého klíče se tohle určuje. už jsem z toho docela namýchnutá když jdu někam a řeknu že syna čeká zápis že už na narozeniny bude školák, a když řeknu že je v květnu „oo květnu to určitě dostanete odklad“ JAKO PROČ??

Já to taky právě neppchopím, sestra byla v pohodě. Sice někdy mamka říkala, že ji ten odklad dát měli, protože první stupen měla problém a byla takový zpomalená, ale na druhém stupni jela jak drak. Navíc říkáte, že je syn bystrý a tak, já bych to neřešila, ani ty lidi a poslala do školy :) určitě se musí už těšit, ne?

třeba bratr je v září a ten odklad měl kvůli předčasnému narození, ale to se dá pochopit.

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 28.07.18 14:57

Kamarádka má syna narozeného v srpnu (trochu divočák, neposedný, ale nic extra, učitelka si ho srovnala) a normálně fičel v září do 1. třídy.

Odklady se dost nadužívaly, potom máme 20-21. leté maturanty, sedmileté děti ve mateřských školách :zed:

Příspěvek upraven 28.07.18 v 14:58

neumisa
Neúnavná pisatelka 19381 příspěvků 28.07.18 14:57
@Alena27 píše:
@neumisa Tak proč mi to každý kolem říká jen co se zmíním že je květnový? Já to prostě nechápu.

a je tak důležité, co říkají ostatní?

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 28.07.18 14:58

@neumisa No tá já vím že když o odklad nezažádám tak jej mít nebudu. Ale fakt nechápu proč je tohle tak rozšířené. Proto se ptám jestli se s tím taky setkal.

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 28.07.18 14:59

@neumisa žijeme na vesnici a mám obavu aby na něj tak nepohlédali i u zápisu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >