Láhev Mám anticolic vs. Medela calma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Hellboyka
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 07:16
Láhev Mám anticolic vs Medela calma

Dobrý den,
prosím o radu. Dnes je to přesně týden, co na noc dokrmuju. A tak nějak začínám mít strach, aby se Kubík stále hezky prisaval k prsu. Zdá se mi totiž, že začíná trošku vymýšlet, často se od prsu během kojení odtahuje a kroutí se u něj. Naštěstí se vždy prisaje zpět, ale mám strach. Dokrmuju z láhve anticolic od MAM. Myslela jsem si, že je to dobrá volba, ale při zvednutí lehce teče, takže se Kubík nemusí tolik snažit.. Máte někdo zkušenosti i s touto lahví a i lahví Medela Calma, kterou spousta lidí doporučuje? Děkuji za doporučení.

Reakce:
 
Petussska
Kecalka 217 příspěvků 09.02.17 07:21

Lahev MAM anticolic používám, od narození, od porodnice (krmili ho hned UM protože byl slabej na kojení), Jinak teď s kojením ani lahvičkou prostě problém nemá. Jen je fakt, že z lahve to prostě jde samo a je to pro něj o dost jednodušší.

 
Russet
Extra třída :D 11703 příspěvků 09.02.17 07:27

Měla jsem Calmu, ale nejprve jsem dokrmovala přes stříkačku. Kdybych věděla co dnes, hned po příchodu bych si pozvala laktační poradkyni. Abych se plně rozkojila.
Calmu fakt musí sát víc, ale prso je prso. Tímto způsobem jsem kojila a krmila půl roku. Pak mi přišlo, že vyloženě čeká na tu lahvičku :nevim:

 
tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 09.02.17 07:40

@Hellboyka Kolik je Tvému miminku?
Já jsem dokrmovala Calmou staršího syna od cca 3 týdnů asi týden. Pak asi 14 dní kojení a pak zase dokrm a na tom jsme už zůstali. Na krmení měl prvně prso a pak láhev. Ve 4M začal u prsa blbnout, odtahoval se, sledoval okolí a už se nechtěl znovu přisát. Měsíc jsem odsávala a dávala z láhve, ale mlíka bylo už málo.
U mladšího syna jsem lahvičky raději ani nevytahovala. Ve 4M zase blbnul, ale k prsu se vždycky zase vrátil, přisával se líp, než starší. Kvůli alergiím nám bylo doporučeno skončit s kojením, takže jsem Calmu vytáhla a zkusila a vůbec nevěděl, co s ní. Nevěděl to s žádnou lahví, prostě to neznal.

 
Hellboyka
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 07:45

@tery16 Kubík má deset týdnů. Dokrmuju, protože neprospívá. Takže přes den je u prsa téměř pořád a na noc dokrmuju.. Z láhve saje hezky, z prsa většinou taky, ale začíná se kroutit a vztekle, tak přemýšlím, jestli to není tím, že se mu nechce tahat.. Je taky možné, že má „jedno po prso radši“?

 
Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 09.02.17 08:20

Já mám s Medelou Calma špatné zkušenosti, syn uměl tahat dost silně a jak to potom přes membránu natáh do špičky dudlíku tak se dusil. Neteř zase z calmy nebyla schopná mlíko vůbec vytáhnout. Za mě je to předražený krám.

 
Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 09.02.17 11:33

Používala jsem Mam anticolic s jednou dírkou od 6 týdnů na dokrmování a malý neměl problém s přisáváním k prsu. A jinak je klidně možné, že z jednoho prsa tahá radši.

 
tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 09.02.17 11:44

@Hellboyka Ten mladší, co je kojenej, tak má jedno prso raději. Třeba večer na usnutí - když je u toho horšího, tak tam dělá blbiny, plácá mě, tahá za tričko, pije u toho, ale uklidní se až po chvíli a usne. U toho lepšího se zklidní hned a usne dřív. Paradoxně je to „lepší“ prso právě to, kde mám horší bradavku, zpočátku mě hodně bolelo a u prvního syna tohle prso bylo impulsem k odsávání a krmení z láhve. :nevim:
Ohledně kroucení a vztekání nevím no…Mě to malej střídavě dělá dodnes (6M). Možná kolem toho 2 měsíce to začalo, v těch 4M to bylo hrozný. Myslela jsem, že je to tím, že je málo mlíka, ale co jsem tak četla, tak je to asi „normální průběh“. Kamarádka říká, že jí to kluk dělá, když není dostatečně hladový, což je u nás občas taky, když potřebuju někam jít a dám mu napít dřív, než se ohlásí sám.
Co se týká kojení - já třeba pozoruju, že starší byl nervák od mala, jak to neteklo, hned se odpojil a zuřil. A já jsem jako prvorodička po čase rezignovala na rady a dala jsem UM. Nakonec jsme byli spokojení oba. Mladší je o dost klidnější a když to neteče, tak čeká. Takže já zastávám názor, že na to jsou potřeba fakt oba - maminka i spolupracující dítě.
Zkus vydržet a přikládej fakt často. Mě se totiž laktace zvedá hodně pomalu a jak jsem všude četla, že laktace se zvýší za cca 3 dny, tak u mě to trvá třeba 10-14dní. Taky kojící čaj Medela mi pomáhá líp, než ostatní kojo čaje.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >