Látkové pleny

1993
26.7.07 09:27

látkové pleny

Ahoj maminky, čekám miminko a rozhodla jsem se používat látkové pleny. Nemám s nimi žádné zkušenosti tak vás, které tuto zkušenost máte žádám o radu. Jáký výrobce, jaké kalhotky a kolik všeho je asi tak potřeba? Předem moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10468
26.7.07 10:33

Hildo jukni na Baby café k Missorce, tam je diskuze látkovky a holky ti určitě poradí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
26.7.07 14:00

Jj, taky se tam radim, je to tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.07 14:10

Haipa Daipa

vsichni kolem me chvali frotacky Popolliny. ja bych rada vyzkousela ceske Haipa Daipa. mate nekdo zkusennost?
Dikz
Simona

• Nahlásit
  • Citovat
486
26.7.07 19:54

simono: určitě využij odkaz,jak tu dávaly holky. Froťáčky popoliny mám,a dají se překousnout,pokud bych měla jen je,tak bych si myslela,že jsou super,ale myslím,že jsou i lepší plenky.Podlé mé zkušenosti froťáčky popoliny dlouho schnou,dělají velký zadek a pokud na doma nedám kalhotky a malý se do nich počůrá,tak je pak má až někde ke kolenům.Takže haipy můžeš klidně vyzkoušet /mají sice kratší ty „uši“ a pro malé mimi jsou dost široké mezi nožkama,ale holky si je chválí/,ale můžeš přikoupit i něco od tots bots,ellas hause,babyidea…no,holky ti už poradí…nejlépe je si koupit od každé firmy jen pár,nebo klidně i po jedné.Kupovat třeba celou :,-(u od jedné firmy je celkem nerozum :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
26.7.07 23:29

Já to také vidím tak, že nejlépe vyzkoušet víc možností,a pak se rozhodnout. Já používám plenky již cca 16 měsíců. Začínala jsem s čč (české čtverce) a BM (bambino mio) kalhotkama a vícevrstvýma plenama (na noc nebo na procházku). Je to ta levnější varianta. Dnes je ta nabídka plen (výrobců) tak veliká, že se člověk těžko rozhoduje :lol:
Nyní, používám, dle potřeby - tzn. kam jdu, za jak dlouho budu chtít přebalovat, jestli bude mimi kakat, na noc, cestování, dlouhé výlety.......... tak mám:

• čč - skládám na 8miny, dám buď 1 nebo 2 plíny (nebo 1 plínu a 1 vložku) do kalhotek BM nebo vlňáčků (u novorozence by šla dát jen ta vložka)
  • vícevrstvá BM - sklad pro holku, kalhotky BM nebo vlňáčky
  • vícevrstvá popoliny - -II-
  • tvarovaná HD (haipa-daipa) (nyní při 10 kg miminu už skoro malá!), kalhotky vlňáčky
  • zavazovací HHS (hemp hour strap), kalhotky vlňáčky nebo jen ta plenka s vkládací plenečkou (ať mimi v létě větrá) ** **
    možná je to zmatené, ale už se mi docela chce spát. kdo bude chtít, může se zeptat na SZ
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
27.7.07 08:42

Ahoj, přesunula jsem diskusi do plenek :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.8.07 14:54

Ahoj nevíte prosím kde je v |Praze nějaký kamený obchod kde je možno sehnat látkové plínky? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
20
10.8.07 22:20

Obchod nevím, ale na netu si můžeš zjistit, kde v praze se dělají předváděcí akce s různými plenami. Když je veletrh s potřebami pro dítě, tak tam se dají látkové pleny také koupt. Jinak přes internet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
28.4.13 19:25

Chtěla bych se zeptat, látkové pleny už se používají hodně dlouho. U prvního dítěte jsem je vůbec nepoužívala. Chci se zeptat, jestli je používání látkovek opravdu výhodnější. Myslím teď spíš finančně. Ráda bych vyzkoušela, ale zase ne za cenu, že mě to vyjde obrovsky draho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20108
28.4.13 19:29

Ahoj,

záleží, jaké plínky nakoupíš. My jedem převážně ve čtvecovkách, taky používám Ikea ručníky a žíňky, pár plínek mám na parádu, nějaký bambus, svrchňáky taky něco stály.
Za plínky jsem dala sakumprásk cca 5,5tis. (z toho 2tis. za repre plínky, bez kterých bych se snadno obešla), látkuju třetí dítě. Takže nám se to vyplatilo 100%.

Příspěvek upraven 28.04.13 v 19:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
28.4.13 19:33

@Novire Díky, přemýšlím o nich hodně. Já měla zkušenost, že za jednorázovky kvalitní jsem zaplatila fakt šílený peníze a za levný vlastně taky, protože byly věčně pročůraný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5238
28.4.13 19:34

@Bavorov @Novire to je úžasné ušetření,, zatím tedy ani nečekáme, snažíme se o dítě,, doma jsem nadhodila látkování což ze začátku moc úspěch nemělo ale postupně se to mění, navíc od tchýně mám slíbené obyč. čtverce ale ještě ty staré, husté, savé, tuším že něco o 100ks 8o tak doufám že se komplet vlezu do 5tisíc i s těmi pěknými k doktorovi, na návštěvy, samozřejmě svrchňáčky, už mám udělaný seznam :jazyk: když jsem počítala jednorázovky tak mi to vychází nad 20.000 na dítě, když se zadaří a budou alespoň dvě když ne tři tak úžasná úspora i když nějaká práce navíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
28.4.13 19:38

Já mám krabici klasických plen, tak přemýšlím, že ráda využiju. 20 tisíc je celkem běžná suma za papírový a to ještě pokud dítě začne brzy chodit na nočník. Jsou děti, které opravdu mají dlouho plenu a pak se podle mě částky pohybují i nad 30 tisíc bez problému. Už jen to, že čím větší dítě, tím je plínek v balíku míň. Jedno počůrání a plína je prostě plná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
28.4.13 19:41

@stiskoch Neposkytla by jsi mi seznam do soukromé zprávy. Pokud to není tvoje tajemství. Budu ráda za nějaký přehled. já mám jedno dítě, ale právě bylo jen na papírových a ty peníze mě opravdu už odrazují. A práce navíc, tak to bych se až tolik nebála, protože zase si vystačíš v klidu s míň oblečkama, budeš častěji prát. Ono má všechno pro a proti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama