Lázně Klímkovice a Františkovy Lázně

222
7.6.11 19:52

Lázně

Ahoj holky,
chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s lázněmi v Klímkovicích popř. ve Františkových. Dostala jsem žádanku a nyní jdu k obvoďákovi. Předpokládám,že se mě zeptá, kterým dávám přednost. Jak je to, kdybych si vybrala Klímkovice a jsem z Ostravy? Nejspíše bych asi každý den dojížděla, ne? Dá se to vůbec zvládnout???Jaké máte zkušenosti s Františkovými lázněmi? Našla jsem jen velmi staré příspěvky. Díky, mám z toho hlavu jako kůň :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3307
7.6.11 20:08

Obojí jsou pěkné.Ale přímo v lázních jsem nebyla-jen na výletě.Kamarádka se vrátila před měsícem z Klimkovic s malou a říkala že se už tak dobře mít nebude :mrgreen: .Byla nadšená.Byla tam 2× a chválí si.byly jsme se za něma podívat a je to tam super. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5813
7.6.11 20:12

Já jsem z Krnova a už proto jsem si vybrala Františkovy Lázně a můžu jen doporučit, je to období na které strašně ráda vzpomínám.
Ve Františkových lázní mají úžasné rašelinové zábaly, je to opravdu lázeňské město se vším všudy.
Klimkovice… no jsou to opravdu krásné lázně, ale bez možnosti projít se po kolonádě. Kamarádky co tam byly si dost stěžovali na chování cizinců (Turků) a jiných pár kamarádek mi také řeklo, že jim dělalo špatně vidět utrpení dětí, že je tam i dětské sanatorium.
Ale jak píši, v Klimkovicích jsem nebyla. A Františkovy Lázně… na ně jen a jen chvála! Paráda! :palec: :palec: :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
7.6.11 20:14

ahoj,já sem byla ve Frant.lázních,bylo to tam dobý,sice samý Němec a Rusák,ale procedůry byly dobré.Většinou sem lítala po celém městě.protože na jednom místě máš bazén a druhém zase koupele…to lítání mě na tom moc nebavilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
7.6.11 20:27

Já vím o tom dojíždění - přítel dojížděl do Klimkovic, většinou tak na sedm, půl sedmé, někdy později a okolo jedenácti odpoledne už by zas doma (plus mínus)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53762
7.6.11 20:27

Mám zkušenost jen s Frantovkama (výbornou!), ale co jsem tak vyčetla, Klimkovice jsou v podstatě „pár baráků vprostřed lesů“, všecko pod jednou střechou, na jednom místě, ale jinak nic. Frantolázně jsou nádherný malý městečko s výborným spojením s okolím, se spoustou kaváren, obchodů všeho druhu, je tam ohromné aquacentrum, lázně jsou v historických budovách, je tam divadlo, městská knihovna, promítají dilmy… prostě jsem se tam nenudila. Nevýhodou je, že se mezi procedurama přebíhá mezi jednotlivými objekty, což já brala jako zpestření, pár set metrů přes park nebyla žádná katastrofa. Výlety do okolí taky super, od kratších párkilometrových procházek po celodenní výlety na hrady, rozhledny či rašeliniště. Takže já bych to brala jako příležitost poznat zase trochu opačný konec republiky :-)

Jinak si nemyslím, že i když jsi z okolí, musela bys dojíždět, to snad zase ne. Výhodou Klimkovic by pro tebe bylo, že to máš kousek, mohly by za tebou častěji jezdit návštěvy a tak. Jinak nevím, jak je to tam přesně s procedurama, ale zase co jsem slyšela (tudíž nezaručené informace ;-) ), tak třeba jedna z nejúčinnějších frantolázeňských procedur - bahenní tampóny - se v Klimkovicích prý nekoná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13148
7.6.11 20:48

Ahojky, tak já jsem přímo v lázních nikdy nebyla, ale Frantovky mám 15km vzdálené a je tam nádherně :palec: :palec: Moc krásné prostředí…
Akorát si nejsem jistá jestli udělali dobře dát dohromady v lázních srdcaře a ženy :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
7.6.11 21:08

Holky díky moc.
Ještě se chci zeptat, jeslti si já můžu ty lázně vybrat, nebo prostě je pojišťovna přidělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53762
7.6.11 21:18

Takhle - ofiko vybírá doktor, co se podepisuje pod žádost, ale zase není jediný důvod, proč by neměl na první místo napsat ty, které ty si přeješ, mě se obvoďačka zeptala, kam bych nejradši, pojišťovna v podstatě hradí všude to samé. Vypisují se troje v pořadí podle zájmu, v naprosté většině případů schválí hned ty na prvním místě, ale samozřejmě se může stát, že z různých důvodů (nejspíš kapacitních) by tě přesunuli na pojišťovně do těch na druhém či třetím, i když jsem o tom ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5813
7.6.11 21:46
Mě lázně psala gyndařka, psala tam rovnou Klimkovice, tak jsem se jen mimochodem zeptala, zda jsiz na výběr jen Klimkovice a ona řekla, že ještě Fr. Lázně, ale že předpokládala, že budu chtít tam, ať to mám blíž. Pak se mě zeptala, zda bych chtěla ty Františkovy a já řekla, že jo :palec: :palec: :palec:
myška000 píše:
Holky díky moc.
Ještě se chci zeptat, jeslti si já můžu ty lázně vybrat, nebo prostě je pojišťovna přidělí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53762
7.6.11 21:55

Ještě na třetím místě mají indikovanou gynekologickou léčbu prý Mariálnky, ale jesště jsem neslyšela, že by někdo jel zrovna tam, nicméně na čestném třetím místě v žádosti jsem je měla :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5932
7.6.11 21:56

Ahoj ,holky myslíte že bych měla šanci dostat lázně když mě ted vzali oba vejcovody ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29321
7.6.11 22:00

tak já byla v Klimkách po gyn. operaci a byla jsem spokojená jako želva !!!
Jinak jezdím už 4 roky se synem kvůli postižení a jsme vždy moooc spokojení!!
Krásné procházky po okolí, kolonáda, večerní tanečky, mini golf, tenisové kurty !!!! Sanatoria Klimkovice :palec: :palec: :palec:

Pokud chceš ambulantně není problém ,ale příjdeš o krásný pohodový pobyt v lázních :wink:
Jak už tady někdo psal ,že někdo nesnesl utrpení dětí...........ano my maminky s postiženými dětmi rády chodíme do lázenských kaváren a restaurací ,protože na dětském pavilonu nic není!!! Během procedur dopoledne jich moc nepotkáš :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29321
7.6.11 22:02

Emma , každopádně si zažádej o lázně ,mě tenkrát vzali jeden vejcovod a automaticky mě lázně napsali :wink:

Výběr lázní si vyberete vy né pojištovna,je na vás které si vyberete :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53762
7.6.11 22:02

Emma, do roka po gynekologické operaci by to neměl být problém, je to jedna z jasných indikací. Nechci psát nárok, protože jak jsem byla poučena, nárok vlastně nevzniká nikdy, ale rozumný doktor by to měl předepsat a šance dle mého je veliká, na pooperační léčení po takovýchhle zákrocích se tam jezdí běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat