Ledvinové kameny - bolest ledviny

68
4.12.07 19:39

ledvinové kameny-bolest ledviny

holky prosím Vás,měla jste někdy některá ledvinové kameny??
Mě tak před pul rokem jeden vytahli,ale někdy mne celkem pobolívá pravá ledvina.Piju hodně,nedostatkem tekutin to není,za den vypiju tak 1,5-2 litry tekutin.
teď mám jít po půl roce na kontrolu,na urologii,ale celkem mám strach co mi zase řeknou.
znáte to některá????????????,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
5.12.07 11:30

Bohužel znám. Měla jsem jeden kamínek v močovodu a jednu jedinou koliku, ale stačilo. Bylo to 11 týdnů po porodu a kojení nekojení, museli mně nacpat antispastiky než to přešlo. Můžu srovnat s bolestivostí porodu a je to tak nastejno (u mně i časově), ukrutná bolest uprostřed břicha, neulevíš si, nevypolohuješ, teplá voda už nepomáhá… Vysvětluju si to tím, že jsem v těhu a po porodu omezila dříve oblíbené pivo a přešla na příležitostné víno a vůbec jsem nějak nestíhala pít dost.
No nechci tě strašit, ale určo choď na pravidelné kontroly, nech si udělat kontrastní rentgen s jodem, pij co to jde a poptej se doktorů na souvislost s odvápňováním (někteří zejména ženy k tomu mají sklony, vápník se vyplavuje z kostí a může tvořit kamínky např. v močových cestách…).
Jedna povzbuzující zpráva nakonec. Kamínky jsou jedna z mála chorob, u které mají ženy výhodu. Kamínek proputuje do močového měchýře (u žen stejně jako u mužů, někdo o tom ani neví, někdo je na umření), no a u žen už snadno většinou nepozorovaně opustí tělo močovou trubicí, to chlapy čeká ještě často ukrutná cesta skrz to jejich vnější zařízení…Když jsem byla v nemocnici, na urologii byly dva pokoje žen-pacientek (celkem 5ks nás tam bylo), pánských pokojů bylo 8 (víc než 20 pacientů).
Tak se prolívej urologickým čajem, vodou nebo pivkem a ať to nezlobí.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
5.12.07 12:03

díky za odpověď,určo zajdu na tu kontrolu…ach jo,to je pořád něco…
tak AŤ NÁS LEDVINY NEBOLI …:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
6.12.07 13:48

Ahoj, taky mám podobný problém, teda asi. Minulý týden jsem se snad nachladila při vaření, znáte to, horko tak jsem si otevřela dokořán okno a táhlo mi v podstatě hlavně na záda. No a v noci šílená bolest na pravé straně, když jsem na ní ležela bylo to lepší, ale když jsem se otočila na levo (šílená bolest), bylo to horší. Před den jsem celkem pila a druhý den to bylo v pohodě. Tento týden znovu, asi jsem venku zase trochu prochladla, ale tentokrát to trvá už 4 tý den. Teda přes den necítím skoro nic, ale v noci nebo spíše brzo ráno, když se zajdu vyčůrat, tak mě pak vzbudí bolest na pravé straně. Už se mi tam dostává jakoby taková křeč , či jak to popsat. No a taky mě dost mate, že mě bolí jen pravá strana a ne obě. Kdyby to bylo nachlazení, tak by mě spíš bolely obě, nebo to není ledvina? Můžete mi ještě některá napsat své zkušenosti. Dík Gabka (právě si dávám plzeňské pivko na propláchnutí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
7.12.07 13:10

ahojky gabus,
tak me když to začalo,tak mě nic nebolelo,jen jsem měla krev v moči,ale až pak mě začala pobolívat prava ledvina.
jestli ti to nepřejde,tak radši zajdi k dr.jestli tam máš kamínek,tak radši kdyby ti ho měli vytahovat,tak radši teď,než tě chytne ledvinová kolika,to není o co stát,jsou to velké bolesti.
nebo by te třeba jen hlídali jestli ho nevymočíš,pivko pomáhá na rozpouštění:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
7.12.07 13:11

ale třeba si jen nachlazená,zkus pít urologický čaj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
7.12.07 14:36

Ahoj Bozíku, díky za odpověď. No jestli jsem měla krev v moči jsem si nevšimla, minulý týden jsem to jaksi nepostřehla a teď mám zrovna holčičí věci. Takže to nepoznám vůbec. Včera jsem měla po obědě pivko a večer jsem si dala s manžou vínko. Není to sice pivo, ale celkem mě to protáhlo. Dnes brzy ráno jsem zase cítila bolest, ale byla slabá. No a když jsem se chtěla otočit na druhou stranu, tak jsem si k tomu sedla a bylo to lepší. Teda spaní už pak nic moc, ale ještě jsem si dáchla. Teď ale taky přemýšlím, že když jsem si k tomu otáčení sedla, jestli to je fakt ledvina. No budu to sledovat a když, tak zajdu k doktorce. Tou kolikou jsi mě celkem vyděsila. I když ve čtvrtek ráno mě ta pravá strana tak bolela, že jsem skoro brečela. Zatím díky za odpověď a klidně ještě pište další. Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
7.12.07 16:33

ja měla ledvinovou koliku jednou,ale to jsem myslela že snad umřu,do postele jsem lezla po 4,nemohla jsem se ani hnout,pak jsem to nějak zaspala,podařilo se mi po nějaké době usnout,
tak kdyby tě to zlobilo,tak neváhej…v nemocnici co mi tam ty paní říkali co tam se mnou leželi,tak říkali že oni jak měli tu koliku,tak museli volat dr,nebo jet na pohotovost…koliku už nikdy více,
ještě se všichni divili,když mi našli kamen,že to mam tak brzy,že je mivaj až starši,což si myslím že je blbost :-)
když tak si ted vař ten urologický čaj,třeba to přejde..paa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.11 08:46

bolest ledviny???

Ahojky jsem tu tak trochu nová a chci poprosit o radu. Na dnešek to bylo už po třetí co mě chytla prudká bolest do jedné poloviny zad, myslím si že je to ledvina(pokaždé bolí levá strana), ale nevím to jistě, neznám to..je to vždycky hrozně silný až se mi chce omdlévat, ale stačí se natáhnout a zahřát to a za pár minut je to pryč…na záchod chodím často asi jako každá ve 37týdnu a žádné bolesti nebo tak něco přitom nemám…nemáte s tímto některá zkušenost???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 16:28

Ledvinové kameny?

Ahoj všem, jsem už docela bezradná s problémy okolo moč. cest a ledvin. Asi pět let se léčím s opakovan. záněty moč. cest a měchýře- syndrom bolavého moč. měchýře.. Stále antib. a zkoušela jsem i různé bylinky. Max.na půl roku mě to pomohlo a znovu bolesti, časté čůrání. Asi před měsícem mě to chytlo znovu, ale tentokrát to bylo o mnoho horší. Šla jsem k doktorce, napsala mi Triprim, podle papírku v moči- krev a bílkoviny. Teplotu jsem neměla. Jenže jsem asi prodělala ledvi. koliku, příšerné pocení, bolest v bedrech vystřelující do podbřišku až do třísla na levé straně. Chvilku ukrutná bolest, za chvilku úleva a zase znova a časté nutkání na malou. Takto se to opakovalo celou noc. Ráno jsem šla k Dr. v moči větší množství krve i bílkovin, tak mi napsala antib. Amoksiklav už je beru týden, ale včera v noci se mi opět opakoval ten „záchvat“ jen to o něco méně bolelo. Mám jít na kontrolu teď v pondělí. Mohlo by se jednat o ledvinové kamínky? Za jak dlouho se může zase ta bolest opakovat? Když mě Dr pošle na ultrazvuk, pozná se to tam? Mám strach, že tam nic mít nebudu a už vážně nevím co mi je. Ty bolesti jsou dost protivné… :,( Všem děkuji za případné rady a zkušenosti…Moni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
24.2.17 19:06

Popis vypadá na ledvinové kameny. Ultrazvuk je na místě, nejlepší je rovnou zajet na pohotovost si ho nechat udělat. Bolesti u led. kamenů jsou křeče svaloviny u močovodů, je to fakt peklo. V případě, že dojde k potvrzení, doktor doporučí navýšit příjem tekutin co to půjde, já doporučím Plzeň, díky zásaditému složení rozpouští.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 19:23
@AlphaOmega píše:
Popis vypadá na ledvinové kameny. Ultrazvuk je na místě, nejlepší je rovnou zajet na pohotovost si ho nechat udělat. Bolesti u led. kamenů jsou křeče svaloviny u močovodů, je to fakt peklo. V případě, že dojde k potvrzení, doktor doporučí navýšit příjem tekutin co to půjde, já doporučím Plzeň, díky zásaditému složení rozpouští.

Dekuju moc za radu, zitra si zkusim dat Plzen ;) a v pondeli na ultrazvuk. Moni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
24.2.17 19:56

Tak se omlouvám, zásaditost Plzně je prý pověra. Nicméně mě pomohla a doktoři ji doporučovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 22:09
@AlphaOmega píše:
Tak se omlouvám, zásaditost Plzně je prý pověra. Nicméně mě pomohla a doktoři ji doporučovali.

V poho :) i moje babicka mi ji doporucovala…no uvidim i tak diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama