Lepene linecké - jak správně

7.12.19 02:46

Lepene linecke - jak správně

Dobry den devcata,
rada bych se zeptala jak spravne na linecka kolecka? Velikost a hlavne jqke mnozstvi marmosky? A kyz mi dojde, je mozny pouzit nutelu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12752
7.12.19 03:13

Ja delam takove, jak velke mam vykrajovatka :D Marmeladu tak, aby to nevylezalo, ale nemackam to uplne k sobe, at to neni moc suche…jestli to dava smysl? Musis vyzkousez podle velikosti a hustoty. S nutelou jsem je nezkousela, asi to nebude uplne ono, ale verim, ze bychom je sezrali uplne stejne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48279
7.12.19 03:35

Dělám podle velikosti vykrajovatek. Používám menší než na perníčky, většinou. Množství marmelády musíš vyzkoušet. S nutelou už by mi to přišlo asi moc sladký. Dají se lepit i různými krémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
7.12.19 06:12

Velikost má být taková, jakou ji chceš - jaká si koupíš vykrajovátka. Pokud mám kulatý tvar nebo kytičku, dám kopeček džemu doprostřed, lehce přitlačím horní díl a džem se rozprostře sám. Množství záleží na chuti. Někdo má rád jen trochu, aby se neřeklo, někdo má rád džemu víc… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13300
7.12.19 06:49

@marta_hruba Kazdy to ma rad jinak. Nekdo s marmeladou, nekdo s kremem, nekdo s nutelou. To je vec chuti.
Co se tyce velikosti… obvykle to byva jako jednohubka, aby se vlezlo do pusy cele. Jinak se drobi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14039
7.12.19 06:51

Ja delam malinke tvary a pak vetsi, dcerka ma radai ty vetsi :lol: marmelady davam celkem dost, aby to nebylo suche, ale zasene tolik, abych to pak musela prstem objizdet :lol: to po par kouskach uz vychytas ;)
Linecke je vyborne i s nutelou, s jakymkoliv kremem, klidne u macene v cokolade. Rekla bych, ze je to takovy univerzal, hodi se k nemu kde co ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
7.12.19 08:28

Já m radši cukroví menší, projde mi hezčí (a vždycky se při pečení proklínám) a marmeládu dávám ze zdobíciho cukrářského sáčku, nemusím potom řešit, že se mi cukroví láme a krásně odhadnu množství (cca 1mm výšky) aby to bylo hezké i dobré. Jinak zkoušela jsem. experimentovat s náplní, ale jak není náplň do kysela (dají se místo rybízu použít třeba šípky nebo kyselejší povidla, jen pozor musí být bez zrníček) tak je to cukroví takové nijaké, prostě sladká nuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
7.12.19 08:42

Jaký chces, já mám různý vykrajovatka a nenapadlo mě teda řešit jestli jsou správné na linecké :mrgreen: letos sem je mazala jenom nutellou, dostala sem ji k Mikuláši a potřebovala ji trochu zredukovat aby mě nepokoušela :lol: a množství odhadnes, aby to nebylo suché, drželo to u sebe a zároveň to neteklo kolem když splacnes 2 k sobě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9408
7.12.19 09:30

Tak, aby to nelezlo ven a chutnalo(každý má rád jiné množství), marmeláda je třeba kyselá, s nutelou je to nijaké, protože to těsto je sladké, a pak to nemá žádnou chuť. To už je lepší snís tu nutelu samotnou. Příliš vhodné není ani obalování slepovek v cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
7.12.19 12:55

Osobne uz bych to neobalovala v tom mouckovym cukru, nevypada to ani hezky a marmelady davam vic, nez mas na fotce. Delam vrchni dil s dirkou, aby byla marmelada videt. Driv jsem delala malinky, jednohubky, ale bylo s tim velky patlani, tak ted delam takovy dvojhubky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat