Reklama

Let do Austrálie s batoletem (skoro 3 roky)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 03.02.17 23:37
Let do Australie s batoletem (skoro 3r)

Za dva tydny letime do Australie, zajimalo by mne, jestli takhle nekdo letel s batoletem (mala ma 2roky a 9 mesicu), a jak jste to zvladli, nebo spis jak to zvladlo batole :-) Nebo proste zkusenosti tech, co takto cestuji s detmi.
Ziju v UK takze jsme uz nekolikrat leteli, ale to byly kratke lety z Londyna do CR, a naposled pred rokem. Nakoupili jsme nejake nove hracky, samolepky, knizecky, casopisy, a podle rad na internetu je zabalime do darkoveho papiru, a budeme co par hodin davat novy darecek, at se mala zabavi. Pak taky nejake videa nebo hry na tabletu, v nouzi. Poletime v noci, 13h do Hong Kongu, tam 3h pauza a pak 9h let do Sydney. Asi by bylo nejlepsi se snazit zustat vzhuru co nejdyl ten prvni let, a pak spat ve druhem letadle, ale stejne zhasnou svetla, tak nevim - a jak zabavit malou, pokud fakt spat nebude a v letadle bude tma a lidi okolo spat? Nejake tipy, jak usnadnit cestu? Snad to bude vse v pohode, mala je hodna, pres den bez plenek, nekdy si vydrzi hrat s jednou veci dlouho, jindy neposedi, je upovidana, no jako vetsina skoro triletaku :-)
Taky jak deti snaseji casovy posun? Je tam o 11 hodin vice nez tady, takze uplne prehozeny den/noc - ale mozna to mala zvladne lepe nez my dospeli :-D Posunuli byste cas kdy chodi spat? Chodi spat v 18.30-19, vstava v 7.30-8, pres den nespi, tak mame ji davat spat pozdeji par dni pred letem? Tam budeme u pribuznych, takze pobytu se nebojim, krome casoveho a teplotniho rozdilu :-D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 23:48

My leteli na Floridu, mala mela 1r9m. Mela jsem z toho dost strach, ale zvladla to lip nez my. Byla kojena, takze dost u prsu, ale v poho. Casovy posun bych neresila, ono se to podda :). Horsi to bude tam (smer vychod byva horsi). My se po priletu na Floridu srovnali hned, zpatky mala mela tyden otoceny den/noc (super stav, mela jsem pred zkouskou… :roll:). Jak tam budete dlouho?
Uzijte si to, zavidim (v dobrem :) ). A teplotni posun bude taky bez problemu. Bylo teda vtipny, kdyz jsme na Ruzyni vylezali v zabkach a tileckach :mrgreen:.
An. osobni udaje.

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 03.02.17 23:55

Jezisi, pardon, ale ja letela do Australie sama uz davno na pul roku…s ditetem by me to asi nenapadlo ani nahodou. Letela jsem pres Kuala Lumpur do Sydney a ze Sydney pres Tokio do Vidne skoro 28hodin a bylo to dost hrozny.co v letadle bude jist, kdyz bude mit hlad v jinou dobu nez podavaji jidlo??nebo ji to nebude chutnat…uprimne, ta predstava, ze bych s nasi malou tak dlouho je silena…no az doletite, dejte aspon zpravu, jak jste to prezili.

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 03.02.17 23:58

Jo a ja letela v lednu a teplotni rozdil sok.byla jsem z toho tyden nemocna. vlhko a kolem 35stupnu… Asi uz nebudu strasit, ale radsi bych pocitala se vsim.

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 04.02.17 00:01

Jinak je tam krasne, az to vse prezijete, tise zavidim

veria
Generální žvanilka 23220 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 00:36

Určitě si vem pro ni s sebou jídlo, já letěla loni s 3.5 letou na Floridu, a v letadle ji skoro nic nechutnalo. Jinak děti vždy v letadle na těch dálkových letech něco dostanou, nějaké omalovánky pastelky nebo hry. Pak tam jsou většinou zábavní systémy co má každý před sebou obrazovku, jsou tam i filmy a hry pro děti, ale to malou moc nebavilo pac to bylo anglicky. Tak nějak ji tam nebavily ani její hry na tabletu. No nezávidím těch 10 hodin mi stačilo.

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.02.17 01:04

No my letime na svatbu, jinak bychom taky asi s tak malou neleteli takovou dalku. Budeme tam skoro 3 tydny :) to jsem uz slysela, ze zpatky to je horsi nez tam s casovym posunem, no snad to bude v pohode.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 04.02.17 04:36

Preletela jsem to 2× tam a zpet ale s mensim ditetem teda…
No s tim spankem si podle me nevyberes, ono nez nastoupite, vzletnete, roznesou piti, jidlo, pak to zase seberou atd, tak to vzdy trva takove 2 hodky minimalne, pak vetsinou zhasnou a podle me padnete ;) Pak vas zase vzbudi minimalne 2 hodky pres pristanim a to same bude v tom druhem letu, takze tam ti zas tolik casu na spani nezbyde. Za me rada - spat kdykoliv to pujde.
Sebou hracky, knizku, svacinu (pro dite naber kolik chces, jen se pak hned na letisti zbav pripadnych prebytku, nesmis privezt zadne cerstve jidlo, orisky atd). Pak tablet, pisnicky v telefonu…syn si tam vzdy neco nasel, pri poslednim letu (17m) si hral na letusku a pochodoval tam a zpet s takovou tou kartou vysvetlujici bezpecnostni pravidla…asi hodinu :D Jako male mimino zase asi hodinu natahoval a smotaval snuru od sluchatek…
Casovy posum je sv*ne, my se vzdy srovnavali tak tyden minimalne, ale mozna vetsimu diteti to pujde lepe. Myslim, ze nejak to posouvat predem je zbytecne, ten let vas stejne rozhodi uplbe doblba. Spis pak po priletu zkusit neusnout pres den, nebo nespat moc dlouho.
Ja z tech letu mela furt strach a vzdy to dopadlo lepe, nez jsem cekala :D

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 04.02.17 04:40

Jo jeste - v tech letadlech byva docela zima, tak hlavne pro malou urcite mikinu, pro sebe teda taky, lezici se zabalite do deky, ale pokud bude chtit pochodovat, tak at nezmrznete (jestli jste treba meli v planu teple veci nechat nekomu na letisti nebo strcit do kufru). S kym letite?

jessikka
Extra třída :D 10662 příspěvků 04.02.17 08:13

Ty jo, tento týden se kolegyně vrátila z Austrálie a vyprávěla, jak v letadle do Abu Dabí chytli německou rodinku stakhle malýma dětma. Prý z 11 hodin letu 10 probrečely, kolem rovníky byly turbulence a strašně se prý bály. Taky letěli na noc, vylítali z Perthu večer. Tešili se na cestu do Berlína, aspoň 5 hodin spánku, ale hádejte, jak to dopadlo, rodinka se nastěhovala tři řady za ně a vše pokračovalo. Prostě trest pro děti i všechny okolo.
Každé dítě je jiné, ale upřímně, mě by to za to nestálo ani náhodou.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 04.02.17 09:07

@hani28
Sestra žije v Austrálii, k nám do Čech letěla sama se synem, tehdy 1,5 roku starý. Protože byl do dvou let, byl zdarma, ale neměl vlastní židli, takže ho celou cestu chovala. Horší je takhle menší dítě zabavit, vím že hodně chodil mezi uličkami, když byla tma, tak spal, nebyl s tím problém. Na začátku, když přijeli tak cca 5 dní byl protivný, pokoušela se ho co nejvíce udržet vzhůru, pak si zvykl. Celkově tu byli 3 měsíce. Teď má dvě děti, nejstarší 4,5, mladší 1,5 roku a je těhotná, v květnu má termín. Tak jsem na ní zvědavá, jak bude probíhat další let :)

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.02.17 09:51
@beruska9 píše:
Preletela jsem to 2× tam a zpet ale s mensim ditetem teda…
No s tim spankem si podle me nevyberes, ono nez nastoupite, vzletnete, roznesou piti, jidlo, pak to zase seberou atd, tak to vzdy trva takove 2 hodky minimalne, pak vetsinou zhasnou a podle me padnete ;) Pak vas zase vzbudi minimalne 2 hodky pres pristanim a to same bude v tom druhem letu, takze tam ti zas tolik casu na spani nezbyde. Za me rada - spat kdykoliv to pujde.
Sebou hracky, knizku, svacinu (pro dite naber kolik chces, jen se pak hned na letisti zbav pripadnych prebytku, nesmis privezt zadne cerstve jidlo, orisky atd). Pak tablet, pisnicky v telefonu…syn si tam vzdy neco nasel, pri poslednim letu (17m) si hral na letusku a pochodoval tam a zpet s takovou tou kartou vysvetlujici bezpecnostni pravidla…asi hodinu :D Jako male mimino zase asi hodinu natahoval a smotaval snuru od sluchatek…
Casovy posum je sv*ne, my se vzdy srovnavali tak tyden minimalne, ale mozna vetsimu diteti to pujde lepe. Myslim, ze nejak to posouvat predem je zbytecne, ten let vas stejne rozhodi uplbe doblba. Spis pak po priletu zkusit neusnout pres den, nebo nespat moc dlouho.
Ja z tech letu mela furt strach a vzdy to dopadlo lepe, nez jsem cekala :D

Manzel ma prave posledni 2 noci nocni smenu, takze bude v noci vhuru, pres den spat a tak uz bude jakoby prupraven na australsky rezim. Tak jsme mysleli ze pres noc taky zustanu vzhuru a pres den budu spat (a mala bude s babickou), a malou tez nechat co nejdyl vzhuru (celou noc urcite ne)… Tak myslis, ze to k nicemu nebude? Mozna pro nas dospele jo, ale pro malou? Takze do letadla jidlo muzeme, ale pak v sydney vyhodit zbytky?

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.02.17 09:53
@jessikka píše:
Ty jo, tento týden se kolegyně vrátila z Austrálie a vyprávěla, jak v letadle do Abu Dabí chytli německou rodinku stakhle malýma dětma. Prý z 11 hodin letu 10 probrečely, kolem rovníky byly turbulence a strašně se prý bály. Taky letěli na noc, vylítali z Perthu večer. Tešili se na cestu do Berlína, aspoň 5 hodin spánku, ale hádejte, jak to dopadlo, rodinka se nastěhovala tři řady za ně a vše pokračovalo. Prostě trest pro děti i všechny okolo.
Každé dítě je jiné, ale upřímně, mě by to za to nestálo ani náhodou.

Tak to meli smulu. Mala byla v tech kratkych letech vzdy v pohode, nikdy nebrecela, tak snad to bude dobre i tentokrat…

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.02.17 09:55
@statecna.oslice píše:
@hani28
Sestra žije v Austrálii, k nám do Čech letěla sama se synem, tehdy 1,5 roku starý. Protože byl do dvou let, byl zdarma, ale neměl vlastní židli, takže ho celou cestu chovala. Horší je takhle menší dítě zabavit, vím že hodně chodil mezi uličkami, když byla tma, tak spal, nebyl s tím problém. Na začátku, když přijeli tak cca 5 dní byl protivný, pokoušela se ho co nejvíce udržet vzhůru, pak si zvykl. Celkově tu byli 3 měsíce. Teď má dvě děti, nejstarší 4,5, mladší 1,5 roku a je těhotná, v květnu má termín. Tak jsem na ní zvědavá, jak bude probíhat další let :)

Jee tak se 3 detma to bude narocne! No nas bude porad ‚presila‘, dva dospeli na jedno dite, tak se nejak prostridame :D

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 04.02.17 09:56

Jo a letime s Cathay Pacific :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama