Letecká škola v Praze na letušku

caroline_cari
6.2.24 21:00

Letecká škola v Praze na letušku

Ahojky, sice dcera dělá přijímačky až příští rok, ale už se nějak tak rozhoduje tak se chci zeptat. Chce dělat letušku, měla teď na vysvědčení 1 dvojku.. ale ohledně studia, chce jít na střední školu leteckou v Praze, říkala jsem jí že může mít jakoukoliv střední s maturitou a pak si popř. něco dodělat ale nedá si říct. Jsme z Ústí n. L. takže by musela být na intru, co myslíte?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4938
6.2.24 21:13

Je to její sen? Tak jí ho nech žít :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
6.2.24 21:13

Co konkrétně chceš slyšet? Vlak z Ústí do Prahy jede cca hodinu, takže na intru být nemusí a může dojíždět. Chce jít na letušku, tak ať si to zkusí ne? Můj syn chce na Vojenskou školu, která je od nás vzdálena 4-5h vlakem. Nadšená z toho nejsem, ale co nadělám? Nic. Zakazovat mu to nebudu a podpořím ho, jak jen můžu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2382
6.2.24 21:19
@lleennttiillkkaa píše:
Co konkrétně chceš slyšet? Vlak z Ústí do Prahy jede cca hodinu, takže na intru být nemusí a může dojíždět. Chce jít na letušku, tak ať si to zkusí ne? Můj syn chce na Vojenskou školu, která je od nás vzdálena 4-5h vlakem. Nadšená z toho nejsem, ale co nadělám? Nic. Zakazovat mu to nebudu a podpořím ho, jak jen můžu.

Do Prahy kam? Z nádraží může jet do školy další hodinu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
6.2.24 21:20
@jejjej píše:
Do Prahy kam? Z nádraží může jet do školy další hodinu.

Tak v tom případě bude muset být na intru.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
6.2.24 21:22

Já jezdila z Prahy do Ústí na vejsku a rozhodne to není na denní dojíždění. Volila bych intr. Ale za rok muze byt všechno jinak a ani tam nebude chtit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2382
6.2.24 21:24

Letuška je jakoby servirka v letadle.
Pokud se lítá mimo Evropu, mají rozházené spánkové režim. Časová pásma jet lag.
Organismus velmi trpí fyzicky i psychicky :srdce:

Na letuška musí mít dcera vynikající zdraví, vhodnou hmotnost a umět jazyky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
caroline_cari
6.2.24 21:29

@jejjej jazyky umí perfektně, učí se i mimo školu a baví ji to :andel: je hubená a zdravá což doufám že ji vydrží, vím že je to náročné ale bránit ji nechci, je to její sen už od mala :hug:

  • Citovat
  • Upravit
caroline_cari
6.2.24 21:31

@lleennttiillkkaa hodinu ale úplně bez zpoždění a čistě jen na nádraží.. :)

  • Citovat
  • Upravit
27265
6.2.24 21:31
@caroline_cari píše:
@jejjej jazyky umí perfektně, učí se i mimo školu a baví ji to :andel: je hubená a zdravá což doufám že ji vydrží, vím že je to náročné ale bránit ji nechci, je to její sen už od mala :hug:

Tím spíš jí v tom podpoř. Chápu intr a navíc v Praze je v představách rodiče hrozná věc, ale pokud to chce dělat, tak proč ne. Už to, že ví co chce dělat je výhra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
6.2.24 21:36
@lleennttiillkkaa píše:
Co konkrétně chceš slyšet? Vlak z Ústí do Prahy jede cca hodinu, takže na intru být nemusí a může dojíždět. Chce jít na letušku, tak ať si to zkusí ne? Můj syn chce na Vojenskou školu, která je od nás vzdálena 4-5h vlakem. Nadšená z toho nejsem, ale co nadělám? Nic. Zakazovat mu to nebudu a podpořím ho, jak jen můžu.

Moravská trebova?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
6.2.24 21:39
@Pudloslava píše:
Moravská trebova?

Jojo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.24 21:42

Dceru rozhodně podpořit :kytka: pokud chce být letuška, tak ji v tom nebraň.

Ale..co vím od známé, tak střední škola je naprosto nerozhodující :mrgreen: známá má obchodní akademii a je letuška u Emirates.

Výběrovky masakr. Musela splnit kritéria, perfektně umět anglicky + další jazyk obrovská výhoda, vím, že toto zní hnusně, ale musely být hezké i na pohled…v pořádku zuby, v pořádku pleť. Upřednostňovaly se štíhlé ženy.
Zdravotní stav musí být výborný. Prochází se i složitým výcvikem. Letuška si musí umět poradit při porodu v letadle, nebo při náhlém úmrtí, epileptickém záchvatu apod.

Rozhodně to nebude lehká práce na psychiku. Dále také otázka, zda by zvládla odloučení od rodiny :nevim: známá kvůli této práci žije už několik let v Dubaji a do Česka létá bohužel minimálně.

V té Praze je obor vedený jako ekonomika a podnikání. Takže vlastně přímo vystudovaná letuška nebude, ale spíš jako ekonomka, která může pracovat na letišti, jestli to správně chápu. Možná v rámci školy budou mít nějaké kurzy, ale ten obor je vyloženě 63-41-M/01 = ekonomika a podnikání.

Prakticky ji potom stačí pouze tedy ten kurz :palec:

Příspěvek upraven 06.02.24 v 21:43

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.24 21:43
@lleennttiillkkaa píše:
Co konkrétně chceš slyšet? Vlak z Ústí do Prahy jede cca hodinu, takže na intru být nemusí a může dojíždět. Chce jít na letušku, tak ať si to zkusí ne? Můj syn chce na Vojenskou školu, která je od nás vzdálena 4-5h vlakem. Nadšená z toho nejsem, ale co nadělám? Nic. Zakazovat mu to nebudu a podpořím ho, jak jen můžu.

Jenže tahle škola je u letiště to máš ještě skoro další hodinu z Hlaváku… To není úplně na každodenní dojíždění…

Jezdila jsem s těma holkama v buse, když jsem jezdila do práce a teda chodí tam veskrze fifleny, za mě pokud je chytrá ať jde na gympl, na letušku speciální školu nepotřebuje, každá letecká společnost vyžaduje jazyky, reprezentativní vzhled, bmi do 25, výška nad cca 165 cm… když jí vezmou, tak je pak 6 týdenní kurz, co vím u nás mají jednou ročně náborové dny Ryanair, Emirates…

  • Citovat
  • Upravit
2447
6.2.24 21:46

No co, tak si po střední zkusí povolání na rok, zjisti, že je to „naprt“ a za rok se vrátí na vysokou ke studiu třeba managementu nebo bezpečnosti letišť :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová