Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Anonymní píše: Více
Brala jsem Lexaurin, než mi začala pořádně zabírat AD. 1,5 až 3 mg před spaním. Fungoval dobře, spala jsem. Ale nesmí se brát moc dlouho v kuse, proto se píše jen jako berlička na pár týdnů, ne déle než 6, pak už na něm vzniká závislost. Začala bych půlkou třeba týden na noc, a uvidíš, zda se ti uleví. Pokud ne, užij celý zase týden. Ale bylo by fajn vyhledat psychologa, nebo psychiatra, protože ty stavy, co popisuješ, Lexaurin doopravdy neléčí, jen potlačuje. Na to je psychoterapie, nebo pak antidepresiva, na které nevzniká návyk. I praktik může nějaká předepsat do začátku, například Citalec nebo na spaní Trittico, ale dlouhodobě to řeší psychiatr.
@lucad77 dala jsem si dnes zatím jen čtvrtku na noc. Vim ze se nema užívat dlouhodobě doktorka mi vše řekla, za tyden se mam ozvat jak mi je a pak budeme kdyžtak postupovat dál. Verim ze to zabere a nebudu muset brát nějaké silne AD. ![]()