Loupání lískových oříšků

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1319
20.7.14 12:02

Loupání lískových oříšků

Ted jsme si s dcerou loupali liskace a tchyne vydesene vyletela, ze je mame loupat i z te slupky, ze oni to tak cely zivot vsichni delali. Ale nevi z jakeho duvodu. Ja je zas cely zivot jim i s tou slupkou, vlasaky loupu, protoze tam je slupka horka, ale o liskacich jsem to nikdy neslysela. Tak chceme vedet, jak to je :-) Diky vsem za odpoved a krasny den:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1814
20.7.14 12:09

Taky jsem lískáče nikdy neloupala a světe div se - žiju! :pankac: Nikdy jsem neslyšela, že by se loupat měly. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
20.7.14 12:13

Lískové loupu pouze pokud je používám na ozdobení na cukroví, jinak když je melu tak si se slupkou, vlašské čertvé také loupu (teď mám na ně alergii, tak nesmím loupané ani neloupané), ty které dávám usušit tak neloupu a pomelu i se slupkou. Naopak mande loupu pokaždé, ale loni jsem viděla v obchodech namleté mandle se slupkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49331
20.7.14 12:37

Liskove orechy jsme doma nikdy neloupali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
20.7.14 12:39

Neloupali jsme nikdy ani lískové ani vlašské. Jak se loupou vlašské? Spaří se jako mandle, nebo jak? A proč to děláte, má to pak jinou chuť?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
20.7.14 12:49

Liskove se nelouou, to snad ani nejde ne? Vlasske se loupou pokud je jime cerstve, za cerstva spadene z te zelene slupky, tak ta kuzicka na orechu je zluta a jeste hořká, proto se loupou, sušené už ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
20.7.14 12:49

Vlašské čerstvé mají tu slupku hořkou, proto jsem je loupala. Ale po vysušení ztmavne a už mi nevadila. A čerstvé se nemusí ani spařit, jde to oloupat dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
20.7.14 22:26

Nalouskala jsem se hodně ořechů - lískáčů i vlašáků, ale nikdy jsme žádný neloupaly.
Lousklali jsme je vždycky usušené- většinou před Vánoci.
Mimochodem, v krámu se také běžně prodávají neoloupané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3308
20.7.14 22:32

Lískáče "loupu " mají pak lepší chuť v cukroví a v dezertech. Dělá se to tak, že se dají opražit do trouby, a pak se promnou v dlaních nebo v utĕrce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
20.7.14 22:43

Holky dik vsem za odpoved, a jsem rada, ze jsem vyhrala ja:-) jen doplneni, mohla jsem napsat hned, mam na mysli ted utrzene, cerstve orechy, ne ususene na cukrovi. Proste tak jak se loupou vlasaky, kdyz je jite cerstve(vetsinou jeste v tech zelenych slupkach nez zaschnou…) z te zlute slupky, tchyne doma i v praci loupali z liskacu taky tu bilou slupku, protoze si mysleli, ze je to jedovate:-)
Ja jsem jich za muj zivot snedla kila a ziju, tak to asi pravda nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49331
21.7.14 15:34

Vlašáky loupeme akorát ty čerstvě utržené, jinak jsou hořké. Sušené už taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat