Lupénka

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rasika
Kecalka 243 příspěvků 16.01.06 21:59
Lupénka

Manžel má těžkou lupénku a i když se v rodě projevuje většinou kolem puberty, docela mi dělá hlavu, jak co nejvíc rizik u očekávaného mimíska eliminovat už od začátku. Máte nějaké typy, zkušenosti, a tak? Říkám si, že co nejdýl kojit by snad mělo pomoct, jíst bio, aby byl organismus co nejpročištěnější… a doufat, že už na to konečně něco vymyslí… ale stejně mi to připadá málo :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Papaja01
Stálice 91 příspěvků 16.01.06 22:25

Ahoj, u nás mám lupenku já (ne nijak silnou)a nějak jsem ani nepřemýšlela jestli ji bude nebo nebude mít i naše malá. Mě se objevila v 9 letech i když jí u nás v rodě vůbec nikdo neměl. Takže si myslím, že není pravidlem rodová posloupnost. Navíc dle mé dr. existuje cca 300 druhů lupenky a každý si v sobě nosí její buňky tak jako rakovinu, jen záleží na podnětu, které ji vyprovokují. Kojení není určitě na škodu. Moc jsem ti asi nepomohla a zkus se poradit s dr. tvého muže.

Rasika
Kecalka 243 příspěvků 16.01.06 22:32

Papaja: no jo, u nich se to právě dědí naprosto spolehlivě… jenom přes chlapy a čekáme kluka :-) A protože jí má fakt drsně, tak holt uvažuju, co se dá.
Ta Dr je zajímavý nápad, je to tak dokonalá mimoňka, že by i něco zajímavého z ní mohlo vypadnout, podle toho, v jakém bude rozpoložení :-D
Ale spíš tuším, že asi holt hlavně doufat ;-)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.06 22:40

Ahoj Rasiko, můj tchán má také lupenku po celém těle (on ale na to dost kašle, žádná životospráva atd), můj manžel ani jeho bratr zatím nic. Máme 11 m. dcerku a samozřejmně mám také obavy. Bohužel si myslím, že se preventivně tomu předejít nedá. Ta možnost tu prostě je vyšší, než u lidí, kteří ji v rodině nemají. Doktorka nás uklidnuje, že kdyby náhodou se to u malý objevilo, tak že jsou už prý dobrý možnosti léčby. Důležitý je i celkový životní styl, ale to vy s manželem asi víte. Vždy, když se dcerce něco na kůži objeví, tak si říkám, že je to lupénka. Ted se potýkáme s atop. exémem.
Moc jsem ti neporadila, pokud se mýlím a dá se lupénce nějak předejít, budu také moc ráda za tipy. Doufám, že se to našim dětičkám vyhne. Jitka

Rasika
Kecalka 243 příspěvků 16.01.06 22:48

Jitka: asi tě to zas tak moc neuklidní, ale: holky jí mívají obecně méně (prý přímo výrazně méně - i když počítám, že na počty pacientů se to tak moc nepozná, protože chlapi na ni víc kašlou :-D) a prý se s atopickým nezkombinuje. Takže bojujte bojujte, snad to bude jediný boj…

(Jenom takovou poznámečku: Sestřenka má atopický ekzém od narození, a jediný, co jí pomáhá (je jí 18), je když má v pohodě nervy. Čímž vysvětluje svůj poněkud požitkářský život ;-) Ale dost se s tím setkávám u lidí, že tyhle kožní nemoci jsou od nervů.
Osobně na to moc nevěřím, ale jestli jsi zaměřená podobným směrem, tak možná kineziologie nebo něco podobného by šla uplatnit i u tak malého dítěte - nevím. Mám úchylku jinými směry :-D Ale ta paní, co jsem jí tuhle poslouchala v rádiu, byla ohromně přesvědčivá ;-))

Papaja01
Stálice 91 příspěvků 16.01.06 23:11

Rasiko, o těch nervech je to fakt. Když jsem ve stresu tak se mi okamžitě zhorší lupenka. Tak to chce klid a nohy v teple :lol: Jo a kožaři jsou stejně šarlatáni. Zkouší na tobě mastičky a doufají, že některá z nich zabere. Moje zkušenost s lupenkou: v 16 letech se mi opravdu hodně rozlezla po celém těle, protože jsem brala asi 3× po sobě silná antibiotika na angínu, která se mi vracela. Byla jsem na 2 měsíce hospitalizovaná v nemocnici (zůstali mi vyloupané plochy) a po návratu se mi to na těch samých místech začalo objevovat znovu, snad běhen 3 dnů. No hrůza. Tak když nepomohli dr. tak jsem se obrátila na přírodní medicínu. Léčitel mi dal nějaké bylinky na celkové pročištění organismu a chroustala jsem semínka ostropestřce (3× denně hrnek čaje a kávovou lžičku semínek). A ejhle povedlo se. Do týdne se mi lupenka stáhla do původních i menších plošek, než před léčbou antibiotiky. Nyní je mi 30 a doteď je lupenka v klidovém stavu. :D

janat
Extra třída :D 11065 příspěvků 16.01.06 23:15

Rasiko- lupenka se nededi uplne na stoprocent, dedi se jenom zvyseny sklon k tomu ji mit, tzn. kdyz ma manzel lupenku, tak je o neco (nevim presne o kolik) zvysena pravdepodobnost oproti cloveku , ktery ji v rodine nema, ze dite bude jednou mit lupenku. Obavam se, ze zadna prevence k tomu neexistuje, ale zase ta pravdepodobnost neni o tolik vyssi.
No asi jsem te moc neuspokojila, ale tak to je. Jana

kytka007
Neúnavná pisatelka 19158 příspěvků 04.02.06 18:07

Ahoj holky,
já mám taky lupénku. Projevila se mi v 9 nebo 10 letech z nadměrného stresu ve škole (měla jsem smůlu a nepadla jsem jedné paní učitelce do oka a ona mi dělala ze života peklo). Jediný, co na to zabírá, je duševní vyrovnanost a klid a pobyty u moře. Jinak do vlasů Daivonex a na tělo (u mě lokty) Psorcutan. Ale jsou doby, kdy nemám ani šupinku a pak se mi sleje celá hlava a lokty :cry: Proto jsem zaujala takový životní postoj „Ono už to nějka dopadne,“ sice spoustě lidi připadám nezodpovědná, ale nebudu přece celá „olezlá“ :lol:
U nás v rodině taky lupénku nikdo nemá. Mamka má velmi suchou kůži a teta atopický exzém. Lupénka je totiž vrozené nadměrné rohoatění kůže. Prostě se vyskytne nějaká vadná buňka a ta to všecho způsobí. Je to nevyléčitelné onemocnění, které lze jenom dostat do klidové (skryté) formy. Někomu se to projeví v 10, někomu ve 20, někomu v těhotenství a někomu vůbec.
Přeji všem tu poslední alternativu. Ale se vším se dá žít 8)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.06 18:33

Holky,

ja sama lupenku nemam, ale pribuzni , kteri bydli ve Svycarsku ano a tem z CR posilame krem Dr. Michaels (myslim, ze od firmy Roche), ktery je podle nich uplny zazrak. Je dost drahy 50ml stoji asi 700,– Kc. Prodava se jen v nekterych lekarnach. Doporucila nam ho i doktorka z Bulovky a i jini postizeni lupenkou.

Snad to pomuze i nektere z vas
Bubina

natiki
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 05.02.06 14:33
hu

Ahoj holky, já mám lupénku asi od 15 let. V té době se u nás doma rozvíjela manželská krize mých rodičů a do toho puberta a všechno. Určitě největší vliv na to měl stres. Mývala jsem ložiska hodně ve vlasech a na loktech. Z vlasů mi to postupně odešlo, lokty zůstaly, ale jen malinko. Co jsem tak různě pátrala, tak jedním z hlavních důvodů je špatná životospráva a nervy v kýblu. Mě třeba žádné bylinky nepomáhají, jelikož jsem ještě k tomu alergik. Takže jedině tvrdá chemie. Naštěstí to není v posledních letech zapotřebí. Jinak v rodině lupénku nikdo neměl několik generací. Kojení dítěte je samozřejmě největší prevence proti všemu.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.02.06 15:05

U nás v rodině maj lupénku ženský - babička měla v hlavě, mamka úplně po celém těle a já uši.
Mamka bývávala 2-3× do roka v nemocnici, furt zmaštěná a bejvala jeden velkej strup. N onic moc.
Sluníčko, opalování, počasí, nervy v klidu. Pak od jednoho doktora dostala léky Neotigason a je čistá (téměř). Vždy, když se jí začne lupénka rozjíždět, tak ho na:,–(í, ale asi to je pěkný svinstvo.
Jinak na to nejspíš na prevenci není nic, poradit se snad dá jen to, aby byl maximální klid a minimum nervů. Jinak to jako většina chronických onemocnění reaguje na počasí, nervy, nemoci.
Bohužel je to nepříjemné onemocnění, s kterými dři úplně tak moc rady ještě neví:(
Ale účinný recept na prevenci podle mě neexistuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.15 17:58
Lupénka

Teď mi byla diagnostikována lupénka, mám to na čele, ve vlasech, na nohách a rukách :-( Co můžu dělat v případě, když si kvůli lupénce nemůžu najít práci? No popravdě jsem to teď vzdala, v takovém stavu bych se neodvážila jít někam se ptát na práci :-( Nikde by mě nevzali :-( Jsem matka samoživitelka, peníze potřebuji, co v takovém případě dělat? Práce se nebojím, ale s lupénkou moc možností asi nemám :-( Vůbec nevím, co mám dělat, nějak dítě živit musím :-(

Raddkka
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 26.06.15 18:01

Promiň ale v čem lupenka omezuje?!? Nechápu dotaz. Ano v některé fázi je to nepříjemné vzhledově ale v ničem to neomezuje.

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 26.06.15 18:02
@Anonymní píše:
Teď mi byla diagnostikována lupénka, mám to na čele, ve vlasech, na nohách a rukách :-( Co můžu dělat v případě, když si kvůli lupénce nemůžu najít práci? No popravdě jsem to teď vzdala, v takovém stavu bych se neodvážila jít někam se ptát na práci :-( Nikde by mě nevzali :-( Jsem matka samoživitelka, peníze potřebuji, co v takovém případě dělat? Práce se nebojím, ale s lupénkou moc možností asi nemám :-( Vůbec nevím, co mám dělat, nějak dítě živit musím :-(

Můžu se zeptat, v čem tě to omezuje? Můj otec měl lupénku na nohách a rukách a celý život normálně pracoval a zaměstnavatel to věděl a neřešil. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.15 18:06

Už práci měl v té době, ne? Já si práci hledám. Myslíš si, že by tě někde vzali, kdyby jsi přišla někam schánět práci tzv. „olezlá?“ Nevim teda :-( :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama