Make-up pro velice světlou pleť

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 04.11.18 08:44
Make-up pro velice světlou pleť

Ahoj, žiju v zemi s jinou barvou pleti a je pro mě velice složité najít správný odstín make-upu, který by na obličeji nevypadal jako maska. :( I ty největlejší odstíny, co tu mají, jsou pro mě asi moc tmavé, prostě je vidět, že mám na sobě make-up a nevypadá to vůbec přirozeně. V ČR jsem používala Astor z DMka, ten největlejší a ten mi vyhovoval. Jenže v Čechách jsem už nebyla řadu let, nakoupené lahvičky do zásoby mi dávno došly a já nevím, co na ten obličej dát. Zkusila jsem různé - DIOR snow, Estee Lauder, Clinique. Koupila jsem přes net ty největlejší odstíny (takové, jaké tu v krámech ani nemají), ale nic mi nevyhovuje. Přiznávám, že nejsem na make-up odborník, takže možná dělám špatně víc věcí, než jen nevhodný odstín. Poradíte mi prosím, jak docílit toho, aby moje problematická pleť (akne, jizvy, vrásky, červené fleky, velké póry), která je hodně světlá, vypadala co nejpřirozeněji? Byla bych nesmírně vděčná.

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6395 příspěvků 04.11.18 09:21

To ti talhle po netu nikdo poradit nemůže. Ale se špatnou pleti bych si zašla ke kosmeticce a věnovala se péči o pleť spíš než se to jen snažila zakrývat. Ale s odstinem je to těžký. Já jsem taky světla a používala jsem make up od Make up for ever. Mají velký výběr a dost světlé. A teď mám na normální nošení obyčejný make up od catrice. Ten s kapatkem a je docela světlý.

nozu
Extra třída :D 11668 příspěvků 04.11.18 09:39

nezkoušela jsi nějakoé korejské značky make-upu? Myslím, že se přes net dají objednat i vzorky a ty mají velmi světlé odstíny. Jinak s tou pořádnou péčí souhlasím. problematická pleť potřebuje hlavně ošetřit a až potom krýt.

Ketris
Echt Kelišová 9457 příspěvků 04.11.18 10:04

Zajdi do Sephory.. :mavam:

MartinaCV
Kelišová 6688 příspěvků 04.11.18 10:23

Já jsem bledule, modrooká blond, fakt světlý typ a používám z lékárny make up od Vichy Liftactiv Flexiteint, odstín 25 clair nude. je to velmi přirozené, barvu mi to dodá mírně. Myslím, že tohle je přesně ten typ makeupu pro nás bledule. Taky bývá tenhle odstín často v lékárně vyprodán, tak si ho objednávám přes net. Mrkni na net, uvidíš ten odstín :palec:

Peta02
Kecalka 369 příspěvků 04.11.18 10:42

Já jsem taky hodně světla a používám jiný v zimě a jiný v lete. Na léto mám od Macu, ty mají mimochodem i skvělou krycí radu make-upu a na léto používám od mary key. Jinak já si všechno vždycky zkusím jako vzorek, nebo si řeknu o naliceni. Třeba u sephory, Macu, tehle dražších značek by to neměl být problém. Já když vidím sestrenku která je schopna jich vyzkouset 10jen proto ze stojí 150 a pak při naliceni zjisti ze je to na prd a musí si koupit nový, tak si říkám ze to nejsou vyhozené prachy.

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 04.11.18 14:12

@MartinaCV Moc díky za radu! Konečně někdo, kdo si pořádně přečetl můj příspěvek a pochopil, na co se ptám a v jaké jsem situaci. Těžko si můžu zajít do Sephory, protože v zemi, kde žiju, není. Jsou tu sice hory krámů s kosmetikou, ale barvy pro bělošky, navíc tak smrtelně bílé, jako jsem já, tu prostě nemají. Třeba prosávají tu Clinique, ale jen minimum odstínů a jen tmavé. Zkusím se na ten, co jsi mi doporučila, mrknout! Ještě jednou díky! Snad najdu tu pravou barvu pro mě.

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 04.11.18 14:14

@nozu Díky za radu. Já ale přece nepíšu, že se o svou pleť nestarám. Hledám jen barvu make-upu, která se hodí k mé barvě pleti. Všechny odstíny i ty nejsvětlejší, co jsou tady k dispozici, na mém obličeji vypadají jako maska a nepřirozeně. :(

MartinaCV
Kelišová 6688 příspěvků 04.11.18 15:16
@Twin_Star píše:
@MartinaCV Moc díky za radu! Konečně někdo, kdo si pořádně přečetl můj příspěvek a pochopil, na co se ptám a v jaké jsem situaci. Těžko si můžu zajít do Sephory, protože v zemi, kde žiju, není. Jsou tu sice hory krámů s kosmetikou, ale barvy pro bělošky, navíc tak smrtelně bílé, jako jsem já, tu prostě nemají. Třeba prosávají tu Clinique, ale jen minimum odstínů a jen tmavé. Zkusím se na ten, co jsi mi doporučila, mrknout! Ještě jednou díky! Snad najdu tu pravou barvu pro mě.
:palec: Odstin 25 je asi nejsvetlejsi a pritom doda mirnou barvicku i nam bledulim :) Uvidis, opravdu nepusobi jako maska a neni znatelny prechod. Ja si pres tento make up davam jesre od Vichy pudr Dermablend, ma uplne bilou barvu, ale je ve skutecnosti bezbarvy. Jen zafixuje. Ma ho hodne eshopu :)

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 05.11.18 13:07

@MartinaCV Díky moc. Pokusím se sehnat a pak napíšu, jak jsem dopadla. :)

MartinaCV
Kelišová 6688 příspěvků 05.11.18 13:10
@Twin_Star píše:
@MartinaCV Díky moc. Pokusím se sehnat a pak napíšu, jak jsem dopadla. :)

Urcite dej vedet :palec:

káťa
Extra třída :D 13024 příspěvků 06.11.18 09:45

No, já jsem přírodní světlá blondýna a když jsem měla make up od Vichy, tak i nejsvětlejší odstín 15 byl na mě tmavší. Natož 25.
Ono taky hodně záleží na podtónu make upu, někdo má pleť spíše do růžova, jiný do žluta, další do šeda-popelava atd…Mně třeba barevně seděl Revlon colorstay v odstínu 150 Buff - pro mě mnohem světlejší a přirozenější barva než nejsvětlejší Vichy. Neseděl mi ale příliš texturou.
Nyní používám od Too faced peach perfect matte make up v odstínu Snow, který mi sedne jak barvou, tak texturou - matný a přitom přirozený, jemný, drží jako přibitý, ráno nanesu a večer vypadám pořád stejně…

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 06.11.18 10:45

@káťa Díky moc, taky kouknu na recenze na Youtube a uvidím. Kožní mi říká, že mám načervenalou pleť. Od Too faced mám nějaké paletky, mám tu značku moc ráda, ale make-up jako takový jsem od nich ještě nezkoušela.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >