Mám nárok na mateřskou?

Anonymni
26.7.09 14:10

Mám nárok na mateřskou?

Dobrý den, mám dotaz, pracovala jsem 10let u jedné firmy, ale pak jsem dala výpověď a byla týden na pracovním úřadě. Po týdnu jsem nastoupila znova do práce a zjistila, že jsem těhotná. Na neschopenku zatim nejdu, ale zajímalo by mě, zda mám nárok na PPM? a jestli se mi bude vypočítávat z platu z nové práce? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
26.7.09 14:37

Narok na materskou je kdyz odpracujes 270dni.Pocita se s posledniho prijmu.Ale vzhledem k tomu ze jsi byla tyden na UP tak ti myslim narok zanikl.Ale mozna je tam nejaka lhuta.Uvidis co ti kdo napise.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
26.7.09 14:51

určitě nárok máš- je tam ochranná lhůta- nejlépe ti odpoví v poradně na aperio.cz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.09 15:01

Mám nárok na mateřskou?

Díky, ale tam mi neodpoví..jen kdybych byla z Prahy, aspoň jsem to tak četla. Vůbec nevim co dělat..přešla jsem do jiného zaměstnání kvůli penězům a pokud bych neměla nárok na PPM tak jsem si teda moc nepomohla. Nerozumím tomu, když jsem byla na PU tak přeci za mě pojištění platí úřad, ne? Takže bych podmínku 270dnů měla splnit..

• Nahlásit
  • Citovat
2191
26.7.09 15:12

Nárok na PPM máš - musíš dát dohromady 270 dní v posledních dvou letech před začátkem PPM, což myslím s tím týdnem na ÚP vyjde. Pokud totiž těch 270 dní nesplníš v tom aktuálním zaměstnání, tak se právě jde i do předchozích, které to můžou doplnit.
Výše PPM bude záviset na mzdě v tom aktuálním zaměstnání.

Viz tady (odst. 5):
http://business.center.cz/…cast3h4.aspx

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.09 15:19

Mám nárok na mateřskou?

Děkuji, už jsem trochu klidnější..takže když to shrnu..podmínku 270dnů splnuji, když jsem pracovala v kuse 10let u jedné firmy do 24.5.2009 pak byla týden na pracovním úřadě a od 1.6.2009 nastoupila znova do práce? A pokud bych šla třeba od září na neschopenku pořád nárok na PPM mám, je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
10410
26.7.09 18:26

abys měla nárok na PPM nemusíš mít 270 dnů odpracováno, ale musíš být tak dlouho účastna na nemocenském pojištění, takže i kdybys byla od září na neschopence

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.09 18:47

Mám nárok na mateřskou?

Takže to znamená, že ano nebo ne? Mám v tom pěkný maglajs a vůbec tomu nerozumím :( Vejdu se to 270dnů, ikdyž jsem byla týden na UP?

• Nahlásit
  • Citovat
10410
26.7.09 20:42

já myslím, že ano, pokud jsi byla vedená na UP, tak za tebe nemocenskou platil stát, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
26.7.09 20:48

Nárok určitě máš. Ta podmínka zní, že jsi za poslední 2 roky byla 270 dnů účastna na zdravotní pojištění, což rozhodně splňuješ.

A na Aperiu se klidně zeptej, nikdy jsem neslyšela, že by odpovídali jen Pražákům :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
26.7.09 21:09

Ahoj, na Aperiu ti urcite odpovi :wink:

Z me vlastni zkusenosti → Pracovala jsem u jedne firmy (2,5 roku, ale to nehraje roli), v cervnu jsem z ni odesla, byla 14 dni na pracaku, pak jsem nebyla 6 tydnu „nikde“ (byli jsme v zahranici), pak jsem byla zase 14 dni na pracaku a pak jsem nastoupila do nove prace.
Byla jsem tam mesic, zjistila jsem, ze jsem tehotna a sla bohuzel na rizikove, byla na nemocenske az do porodu. PPM jsem normalne dostala (podminka 270 dnu splnena) + ostatni. Tak neboj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
26.7.09 21:15

Re: Mám nárok na mateřskou?

Anonymni píše:
Díky, ale tam mi neodpoví..jen kdybych byla z Prahy, aspoň jsem to tak četla. Vůbec nevim co dělat..přešla jsem do jiného zaměstnání kvůli penězům a pokud bych neměla nárok na PPM tak jsem si teda moc nepomohla. Nerozumím tomu, když jsem byla na PU tak přeci za mě pojištění platí úřad, ne? Takže bych podmínku 270dnů měla splnit..

pravda, ze se tam ptaji na bydliste, ale je na tobe, co napises…kdyz to, ze jsi z Prahy, tak ti odpovi… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.09 08:00

Mám nárok na mateřskou?

Díky moc, už se v tom trochu orientuju :) Zkusim tam napsat a uvidíme, co napíšou. Ale dost jste mě uklidnily i VY! Tak snad dostanu mateřskou podle posledního platu a budu si moc vybrat variantu 3roku a ne automaticky 4roky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.7.09 08:38

Mám nárok na mateřskou?

Ještě jedna otázka, datum porodu mám 1.1.2010..i tak se nic pro mě nemění a můžu být v klidu? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
4361
27.7.09 21:04

diskuze

Ahoj, další takové rady poskytujou na diskuzi: taky mě tam kdysi poradili a bylo to přesně jak psali, píšou tam několikrát týdně dva lidičci co buď v tom přesně pracujou nebo mají na to školu :-) doufám že se mě to povedlo dobře překopírovat.

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama