Mám strach, že zemřeme

Anonymní
24.3.20 19:48

Mám strach, že zemřeme.

Ahoj všem. Každý den, kdykoliv si vzpomenu na to, co se teď děje, tak mě popadne hrozný strach. Jsem těhotná, mám doma malé dítě, mam vysoký tlak… Nevím jak se zbavit pocitu, ze určitě umřu, nebo minimálně skončí někdo z nás v nemocnici, že dítě nebude zdravé, že už nikdy nebude nic jako dřív. :zed:
Myslite si, kdyz se oprostim od toho nejhoršího, že ještě nekdy vyjdeme ven bez roušky a strachu? Jak bojujete se strachem vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17050
24.3.20 19:51

Tak v Číně už začali pracovat a děti chodit do školy, někdy to přestat musí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
24.3.20 19:51

Nepřipouštím si to tolik. Dáváme si bacha. Co se bojím tak o tchánovce je jím přes 70. CHodím jim nakupovat at nechodí mezi lidi. A my se hlídáme, dezinfikujeme. A věříme v lepší časy. Nepřenáším stres na ostatní…děti… beru to tak jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
24.3.20 19:53

Ahoj, myslím, že by sis měla přestat dávat do hlavy takové myšlenky, jsem taky těhotná a taky mě to děsí, ale myslím si, že bych se asi zbláznila, kdybych měla myslet jen na to nejhorší. Pokud budeš dodržovat co máš hygienu, nosit roušku a nechodit mezi dav lidí tak to ani nemusíš chytit.
Já si každý den rikam, že to bude dobré, miminko je v pořádku, dav lidí nevyhledávám, nechodím kam nemusím i když ano, může to chytit i chlap - ale opravdu by mě svihlo myslet na to nejhorší. Pokud tak zkus se obrátit na psychologa aj. Aby si z toho ještě nechytila pořádnou depresi. Uvidíš, brzo bude fajn a zvládneme to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28189
24.3.20 19:54
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Každý den, kdykoliv si vzpomenu na to, co se teď děje, tak mě popadne hrozný strach. Jsem těhotná, mám doma malé dítě, mam vysoký tlak… Nevím jak se zbavit pocitu, ze určitě umřu, nebo minimálně skončí někdo z nás v nemocnici, že dítě nebude zdravé, že už nikdy nebude nic jako dřív. :zed:
Myslite si, kdyz se oprostim od toho nejhoršího, že ještě nekdy vyjdeme ven bez roušky a strachu? Jak bojujete se strachem vy?

Máme velkou naději, že to přežijeme. Nikdy už to nebude jako dřív. Lidi budou určitě dlouho vzpomínat, jaké to bylo. Nikdo takovou situaci nezažil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17443
24.3.20 19:58

Máš velmi malou pravděpodobnost, že se nakazíš. Spočtej si kolik nás je a to, že počítají s 15tisíci nakaženými. V číně jich je víc než miliarda a kolik se jich nakazilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
24.3.20 20:01

Přejde to. Možná to u nás ani nebude tak zle.. Dodrzuj vše, co máš, výdrž v karanténe a bude dobře. Já jsem velký optimista a vidím to dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
24.3.20 20:02

Těhotné ženy a malé děti nejsou rizikovou skupinou, tudíž pro tebe osobně koronavirus příliš neohrožuje. Stát se ti sice může leccos, ale je to málo pravděpodobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
24.3.20 20:04

Klid proboha, nejhorší je smrt z vyděšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366

Taky mám strach. Upřímně se hodně zhoršuju podle periody, posledně se mi hodně ulevilo, když jsem to dostala a je mi o sto procent líp, týden jsem každý večer řvala jak kráva.
Vývoj v Číně je určitě důvod k optimismu, už se začínají po třech měsících vracet do normálního života. Tady u nás díky opravdu ostrým opatřením hned od začátku je hodně slušná šance, že bude dostupná adekvátní péče pro všechny těžké případy. Vím minimálně o dvou lécích ve fázi testování na lidech a navíc už testují i vakcínu. Takže výhled je opravdu hodně dobrý. :hug: neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10555
@Janli píše:
Máš velmi malou pravděpodobnost, že se nakazíš. Spočtej si kolik nás je a to, že počítají s 15tisíci nakaženými. V číně jich je víc než miliarda a kolik se jich nakazilo?

A viděla jsi toto video ? Ten systém separace nakažených tam je neskutečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.20 20:07

Nějak extra to neřešíme :nevim: Už téměř 10 dnů jsme nevytáhli paty z bytu. Ale pokud se nakazíme, holt se s tím budeme muset poprat. :think: Když se podívám na statistiky úmrtnosti, jsem téměř v klidu. S manželem jsme mladý, děti školkové. Trochu strach mám o rodiče, ale také nejsou riziková skupina. Co se má stát, stane se. Samozřejmě se budeme snažit se co nejvíce chránit, takže budu mít čisté svědomí, že jsem pro to udělala maximum, ale toť je vše. Trápím se jen tím, co dokážu nějak ovlivnit…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.20 20:08

Já ti rozumím, jsem na tom podobně. Mám doma 2leté dítě a každým dnem mám rodit. Přítel má dědičné problémy se srdcem z matčiny strany (jeho děda je 1. chlap, který se dožil víc jak 50 let). Moje mamka má diabetes, hypertenzi a je jí přes 60 let, taťka má hypertenzi a je mu přes 60 let a babička je na tom špatně i bez koronaviru. Navíc přítel pracuje ve fabrice, kde je 5 tisíc lidí. Snažíme se chránit, dodržujeme, co se dá. Ještě nedávno jsem z toho byla fakt hodně špatná.. Teď jsem přestala sledovat zprávy, na Seznamu si přečtu akorát nadpisy… A hned je to se mnou lepší. :) Jediné, co mě děsí, že rodiče od přítele se denně potkají díky své práci se spoustou lidí.. U nich ve městě je poměrně hodně lidí v domácí karanténě, co tak od nich vím.. A už mají naplánováno, jak porodím, že budou u nich hned brát miminko na procházky, až se vrátím z porodnice. Když jsem řekla, že bych chtěla dodržet šestinedělí (u první jsem nedodržovala, jezdili jsme s ní téměř hned na návštěvy, ale teď mám z toho fakt strach), začala na mne neuvěřitelná kritika, že jsem blázen, že to přeháním, že na běžnou chřipku je daleko víc úmrtí.. Že kdybych neposlouchala kraviny, tak jsem normální…

• Citovat
  • Nahlásit
17443
24.3.20 20:09

@zrcadlo i na té výletní lodi se nakazilo jen 20%lidí a to bylo ideální místo k šíření viru. Ve volné populaci a za karantény je to mnohem méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17050
24.3.20 20:19

@zrcadlo no jo, ale pořád je to založené na horečce, ale co těch 80 % bezpříznakových

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama