Maminko, proč musím být ve školce?

1938
8.9.10 13:59

Maminko, proč musím být ve školce?

Jak jsem celkem předpokládala, syn ve školce nechce být. A já potřebuji nějaký argument, proč tam být musí. Když ho tam předávám, tak řve, že tam chce být se mnou. Tak vysvětluji, že tam maminky být nemůžou, že školka je jenom pro dětičky.. Argument, že chodím do práce je pasé, protože jsem doma a lhát nechci. Co dětem říkáte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13936
8.9.10 14:03

deti chodi do skolky, skoly, rodice do prace, jsou povinnosti si cistit zuby, dojit si na zachod, umyt se, tak musi chodit do skolky

i kdyz, jestli jsi doma, tak se ji nedivim, ze tam nechce, taky bych se vzpecovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.9.10 14:03

no a proc je ve skolce, kdyz jsi doma? Asi k tomu mas nejaky duvod, ne?
Zrejme aby mel spolecnost stejne starych deti, mohl si s nimi hrat, ale i ucit se nove veci.
chodi na cely den, nebo jen na cast dne? ty jsi tehotna, mas miminko?
Podle me je pravda nejlepsi odpoved, takze nejdriv musis odpovedet sama sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
8.9.10 14:10

Napadá mne aby si tam našel kamarády. Nebo jestli hrají hry pro více dětí, co doma hrát nemůže, že tam mají lepší hračky…
Jj taky jsem zvědavá proč když jsi doma, tak ho doma nenecháš, třeba by z toho nějaký rozumný argument šel vykřesat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
8.9.10 14:14

Ahoj. Mě se dcera taky ptala, i přesto, že byla ve školce nadšená. Jí uspokojila odpověď, že aby pak mohla do školy (ona by nejradši hned), musí nejdřív do školky. Teď ví, že ji čeká školka - škola - práce (a na všechno se těší).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
8.9.10 14:16

Proc jsem doma? No protoze pujdu v listopadu do prace a do listopadu by mi misto ve skolce nedrzeli, takze jsem to pojala jako zvykaci obdobi, je tam zatim jen dopoledne. No a tohle bych mu asi jen tezko vysvetlovala, ze bych ho tam klidne dala az v listopadu, ale ze by tam nebylo misto.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
8.9.10 14:38

Chápu tě. Tak zkus mu vysvětlit, že do školky, stejně jako do školy, se chodí po prázdninách, a že ty půjdeš do práce a potřebuješ se na to připravit. Neboj, časem to bude lepší. Taky mají zvykací období? Anežka je teď ve školce už druhý rok, ale oni jsou promíchaní, takže je v oddělení i s nováčky a mají to tam zatím trochu nestandardní, páč minulý týden tam nováčci byli jen dvě hodiny a tento jen do oběda. Tak snad až se to naplno rozjede, bude to klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
8.9.10 14:47
Alenka píše:
Proc jsem doma? No protoze pujdu v listopadu do prace a do listopadu by mi misto ve skolce nedrzeli, takze jsem to pojala jako zvykaci obdobi, je tam zatim jen dopoledne. No a tohle bych mu asi jen tezko vysvetlovala, ze bych ho tam klidne dala az v listopadu, ale ze by tam nebylo misto.. :roll:

U nás se prostě platí školné od začátku toho roku, kdy dítě nastoupí … tím mu „drží místo“. ale fyzicky tam chodit nemusí.
Ale naprosto tě chápu, že chceš, aby si malý zvyknul, že tam prostě chodit bude muset. Co bys dělala pak v listopadu, kdyby jsi musela do práce a on se začal vzpěčovat, že jo?:(

A s tím, co mu máš říct … člověče, já bych v tomhle případě asi zalhala, že už chodím do práce :nevim: Stejně to za chvilku bude pravda … a přijde mi to pro děcko stravitelnější, bež vymýšlet kdesi cosi. Prostě dopoledne chodím do práce a ty nemůžeš zůstat doma sám. Ve školce jsi jen chvilku, pohraješ si, jsou tam hračky, které doma nemáme, naučíš se spoustu nového … a za chvilku si pro tebe zase přijdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.9.10 14:53

Tak ja bych rekla, ze do skolky jako do skoly se chodi od zari :nevim: Ze az pujde do velke skoly, tak taky pujde od zari. A ze by byla skoda, kdyby tam prisel az v listopadu, protoze uz by se vsichni navzajem znali a on by byl novy.

Na zvykaci obdobi je to fajn, jeste clovek muze dat dite jen na dopoledne, nemluve o tom, ze kdyby nejak moc hystercil, tak muze dojit i driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13743
8.9.10 15:02

A jak vysvetlit diteti, ze do skolky nemuze? Ze jine deti tam chodi a ona ne, nevzali ji, protoze jsem doma s mladsi :roll: chodi jen pondelky do soukrome skolicky, na vic nemam penize. Sotva prijdeme zahodi boty, bundu, jen se za ni zaprasi a pak knuci, ze domu jeste nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
8.9.10 15:02

Jo kdyby sel az rovnou v listopadu, tak by se mnou v praci nikdo asi nevydrzel, protoze bych asi nebyla schopna normalne pracovat. Jsem rada, ze mame tuhle moznost. I kdyz vim, ze neni cesty zpet a dite uz doma proste nebude, protoze by to bral jako, ze si to umanul on. S tim lhanim. Ja jsem takovej blbec, ze bych to stejne jednou prolatla a snazim se vseobecne nelhat, rikam si, ze si buduju i ditete duveru :roll:
Ale myslim, ze jste mi tady celkem slusne poradily, takze diky, postupne asi vsechno pouziju :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.9.10 15:06
Jolynka píše:
A jak vysvetlit diteti, ze do skolky nemuze? Ze jine deti tam chodi a ona ne, nevzali ji, protoze jsem doma s mladsi :roll: chodi jen pondelky do soukrome skolicky, na vic nemam penize. Sotva prijdeme zahodi boty, bundu, jen se za ni zaprasi a pak knuci, ze domu jeste nechce.

Ach jo. Proc, proc, proc meli vsichni spoustu casu a pocit, ze vymirame, skolky se rusili a ted je to takovy problem. Onehda jsem videla bilboard se sdelenim , ze jakysi predstavitel strany se zaslouzil na Jiznim meste o vic jak 500 dalsich mist ve skolkach. Za soucasne situace na sidlisti, v okoli spousta novostaveb, to je jak plivnuti do more :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13743
8.9.10 15:15

cicinko je to sileny, pristi rok uz bude predskolak, takze ji vezmou, ale zase mi na rovinu pani reditelka rekla, ze nevezmou tu mladsi, protoze 3 roky bude mit az v prosinci a ja bych se mela od ledna vratit do prace, jenze jak se muzu vratit, kdyz mi ji do skolky nevemou :nevim: abych platila soukromou skolku nebo hlidani na to nemam, to bych vydelavala jen na to, to uz muzu rovnou zustat doma, pak se divi, ze plno mladych oddaluje mit deti, kdyz na to nejsou podminky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Cow
392
8.9.10 15:47

Alenko,
jsem ve stejné situaci. Do práce nastupuju v říjnu a holčička už taky chodí teď abysme to zajely. :-)) Je to boj. Ráno řve jako tygr, že chce být se mnou doma. Ale pak si tam hraje a odpoledne nechce domů. Taky nelžu. Napadlo mě to, ale děti jsou malé ne hloupé. Chci si vytvořit vztah bez lhaní. Říkám, že tříleté děti chodí do školky, prptože maminka musí do práce, že za pár ní taky budu chodit. A státní školku jsme sehnaly taky na poslední chvilku. Měly jsme v záloze soukromou za 5000 Kč. Taky nás nikde nechtěli. Všude plno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
8.9.10 15:51
Alenka píše:
S tim lhanim. Ja jsem takovej blbec, ze bych to stejne jednou prolatla a snazim se vseobecne nelhat, rikam si, ze si buduju i ditete duveru :roll:

Hele, já taky normálně nelžu, abych tu nevypadala jako nějakej vyvrhel :oops:
Moje starší holka to nikdy neřešila … ale mám prostě pocit, že tohle je jedna z věcí, které dítěti netřeba sáhodlouze vysvětlovat, prostě to tak je a hotovka. Tak neříkej, že jsi v práci, ale že do práce už brzo nastoupíš, protože potřebujete penízky … a že to tak je všude a že si musí zvykat být bez maminky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama