Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Ani nevím, jak začít. Začalo to úplně nevinně, manžel semnou přestal asi okolo 7 měsíce těhotenství spát s tím, že se bojí, že mi ublíží. Je pravda měla jsem problemi s tvrdnutim a bolestmi břicha ale to se nedělo pořád. Potom už mě odmítal vlastně se vším, obejmutí, pusa, cokoliv… Prej se oblizujeme pořád a jeho už to nebaví… Cítila jsem se ošklivá, zanedbaná, nemilovaná. Když pak začal chodit domu, jen si sedl se sluchátky v uších a úplně mě ignoroval, dlouhý hodiny trávil ve sklepě a kouřil jednu za druhou, už mi to bylo divný, ale každý můj pokus dostat se k němu selhal a mě to bylo líto, tak než abych se zase rozbrečela, přestávala jsem s ním mluvit. Takhle to šlo asi 14 dní. Potom zniceho nic přijel, zabalil se a odjel, začal na mě rvát že už mě nemiluje a že takhle dál nemůže, byla jsem zrovna v 35 TT a vůbec jsem nechápala co se děje. Dokázala jsem jen brečet, ale protože máme skoro všechny přátele společně začala jsem ho hledat, kam vlastně šel, u všech co byl tak jim říkal, že už to nedává, že jsem se změnila a že se pořád hádáme. Ano, všude jsou hádky, i u nás… Ale nebylo to nic strasnyho většinou jsme se hned ten den usmířili a zase se spolu smáli. Podotýkám že než tohle udělal tak jsme měli 2 měsíce po svatbě, která byla rok plánovaná, syna na cestě… Před svatbou se rozbrečel kamarádce, že je hrozně šťastnej že tohle vždycky chtěl a že se hrozně těší, teď, po 5 letem vztahu, 2 měsíce po svatbě, přijde s tímhle. Vrátil se asi po 3 dnech, že jen potřebuje čas, že si to srovná v hlavě, ať na něj netlacim, jenže každý den chodil z práce dýl a pořád si z někým psal, nakonec jsem se dozvěděla že je to,,velice chápavá kolegyně z práce ''. Doteď mi tvrdí že to je jen kamarádka, ale celý den mi píše je milej, přijde od ní a je jak vymenenej křičí na mě že jsem namalována tak jsem tady určitě někoho měla a ať si počkám než porodim, pak prej že už má najitej byt a že nechápe jak by semnou mohl někdo vydržet, nakonec a to nejvíc zabolelo mi řekl že malýho nechtěl a mě už taky ne. Při tehlech slovech jsem pochopila, že to myslí vážně že odejde úplně, pak zase odjel a ještě se nevrátil. Známe se od 7 let, vůbec ho nepoznavam, vždycky o mě všude mluvil hezky, všechno bylo moc pěkný a najednou… Teď mám na krku hypo, kterou tvrdí že bude platit, ale já už mu nic nevěřím. Chce tady zůstat do porodu, prý abych byla v klidu, pak mi pomoct první týden a pak se zbalit na dobro, nevím jestli to zvládnu, když vím jak to dopadne a hlavně proč? Když nás nechce? Že ho bude chodit navštěvovat my moc nepomůže… Chce být i u porodu, ale já mám teď plnou hlavu otázek, co se stalo, proč, jak to může udělat, jak mi může říkat takový věci úplně s klidnou tváří? Nevím jak dál…
Je mě vás strašně líto co teď musíte kor před porodem řešit, držte se bude líp, ikdyz o manžela asi přijdete budete mít synka
. Přeju moc štěstí v životě a zdravé miminko
@arinecka píše:
To nevím, ale jak to popisuje, tak z něj ta nenávist vůči ní, je fakt velká
a já si zase nemyslím, že jde o nenávist.
Spíš mi to přijde, že neví kudy kam, a tak kouše a štěká a bojí se.
Rozestavěnej barák, otěhotnění. Svatba dost pravděpodobně kvůli dítěti
. Do toho práce od nevidim do nevidim a doma nervní těhule. A to všechno pěkně najednou.
Takže v hlavě bilancuje, že tohle dost možná ani nechtěl, má pocit, že všechno dobrý skončilo a uvazuje si na krk pořádnej balvan.
Proto se říká postavit dům, zasadit strom, zplodit syna. Napřed zajistit bydlení, pak zvelebit, pak rodit děti. Být to jedno po druhém, věřím, že bude klid…jenže ony ty těhotné ženské chtějí všechno a hned.
No a pak se objeví chápavá víla a průšvih je dokonán…
Neříkám proboha, že je to její vina…kdos bez viny, první hoď kamenem. Nemá to už teď smysl řešit. Teď je potřeba se domluvit, co dál…
@Mar__tanka1983 píše:
a já si zase nemyslím, že jde o nenávist.
Spíš mi to přijde, že neví kudy kam, a tak kouše a štěká a bojí se.
Rozestavěnej barák, otěhotnění. Svatba dost pravděpodobně kvůli dítěti. Do toho práce od nevidim do nevidim a doma nervní těhule. A to všechno pěkně najednou.
Takže v hlavě bilancuje, že tohle dost možná ani nechtěl, má pocit, že všechno dobrý skončilo a uvazuje si na krk pořádnej balvan.
Proto se říká postavit dům, zasadit strom, zplodit syna. Napřed zajistit bydlení, pak zvelebit, pak rodit děti. Být to jedno po druhém, věřím, že bude klid…jenže ony ty těhotné ženské chtějí všechno a hned.No a pak se objeví chápavá víla a průšvih je dokonán…
Neříkám proboha, že je to její vina…kdos bez viny, první hoď kamenem. Nemá to už teď smysl řešit. Teď je potřeba se domluvit, co dál…
jo chudáček, ale je vidět že volného prostoru má víc než dost. Když je ta jeho tak příšerná tak proč si jí vůbec bral
ještě že má v práci tak vřelou kolegyni ![]()
Co na to jít od lesa a prostě si s ním promluvit rozhodnutě, že víš, o co se jedná. Všechno, co on říká, jsou zástupný problémy. Rovnou bych na něj vybalila, že vím, že je toho na něj hodně, že má spoustu práce, barák, dítě, čas letí jako blázen a ta zodpovědnost je veliká. Ale že se kvůli tomu nemusí nervit, že tady na to není sám, ale jste na to dva, tak ať se uklidní a nehledá si podvědomě důvody, které vlastně neexistují.
Já jsem taková, že se o těchto věcech s partnerem bavím takhle, ne nějaký štěkání, vyčítání nebo hledání zástupných problémů, případně vyptávání, které bez odezvy ukončím. Prostě rovnou říct, že víš, co se děje, proč se děje, a že je čas to vyřešit. Stoicky, bez emocí.
To, jestli řešením bude rozchod nebo usmíření, je vaše věc. Minimálně byste měli být na stejné vlně, co se týče dítěte.
@Mar__tanka1983 Tak kazdy ma nekdy vseho plny zuby. O tom zadna, ma ale tedy komunikovat, snazit se aby to tedy bylo jinak a ne hned palit mosty. Fakt mi prijde ze svoji zenu nemuze ani videt.
@arinecka píše:
To nevím, ale jak to popisuje, tak z něj ta nenávist vůči ní, je fakt velká
To neni nenavist, ale srabactvi. Je to ten typ co neumi resit veci narovinu a vi ze to po…,ale musi to na nekoho hodit a tak chodi a prudi a svoji frustraci prenasi na ni. Dela schvalne dusno a v palici si dela alibi aby nebyl za toho spatnyho on. Je to klasicky sobecky bezpaterni hovado, kterymu zahucelo nekde jinde a ted nevi jak z toho ven a jak opustit tehotnou manzelku aby z toho nevzesel jako hajzlik, coz stejne vzejde.
@Anonymní píše:
@Nowuka2 jeho pohled na věc, co teda říká všem přátelům je, že je toho na něj moc, opravovali jsme barák a já na něj asi tlačila, nepopírám, ale chtěla jsem to mít hotový než se prcek narodí, a neseděla jsem a nekomandovala, až do 6 měsíce jsem byla plná sil a normálně na baráku makala. Potom že jsem se stala hrozně hádavá, možná na tom jsou na vinne hormony, nevím, ale určitě to není tak strašný, vyčítá mi věcí co se stali bůh ví kdy jen aby mi mohl něco říct. Pak že ho hrozně utiskuju, asi tím že když dělá 12 tak s ním pak chci trávit trošku času když jsem doma pořád sama, odstěhovali jsme se před rokem na vesnici a nikoho tady neznám, takže když chci za kamarádkama musím do města se drcat autobusem protože auto má on, ale tohle uz on nevidí…
To je rodinný život. Asi na něj ještě není zralý a zůstal někde mezi dospělým a pubertou. Můžeš počkat, než dospěje a držet ústa a krok. Hodně žen to takhle dělá. Nebo si začít plánovat svůj život.
Je toho na něj moc - na tebe ne?
Utiskuješ ho a jsi hádavá? To by chtělo rozebrat.
Zahýbá ti - a určitě ne platonicky.
Chce žít jako svobodný, to je jasné. Pomůžou ti rodiče? Řešte majetek. Nechtěj ho přilákat zpátky. Nemá tě rád a to dítě je mu taky jedno. Držím palce.
Ať se v něm děje, co chce, je to obyčejné hov.ado. U té svatby a výroby syna, mu někdo držel na krku nůž? Asi ne, tak by se měl ke všemu postavit jako chlap i když se asi lekl a je toho na něj moc. Co to je za chování? Obyčejný srab. Nikdy nejsem takhle radikální, ale vykopala bych ho od sebe a u porodu už bych ho vůbec nechtěla. Moc by mě to urazilo a nebyla bych schopna mu tohle odpustit.
@Markéta80 nooooo…
edituji: znám několik ženských, který s otěhotněním chlapa začaly tak prohánět, že jsem tak trochu skeptická k tomu, že je vina jen na straně chlapa, kterej se nechal utáhnout na vařený nudli od první chápající slečny, co proběhla kolem… ![]()
Ale máslo má na hlavě on, protože on nezodpovědně utíká ![]()
Jak sem psala výš, nechci stranit ani jednomu, ani druhýmu, pravda beztak bývá někde uprostřed…
@cverunka píše:
Ať se v něm děje, co chce, je to obyčejné hov.ado. U té svatby a výroby syna, mu někdo držel na krku nůž? Asi ne, tak by se měl ke všemu postavit jako chlap i když se asi lekl a je toho na něj moc. Co to je za chování? Obyčejný srab. Nikdy nejsem takhle radikální, ale vykopala bych ho od sebe a u porodu už bych ho vůbec nechtěla. Moc by mě to urazilo a nebyla bych schopna mu tohle odpustit.
Taky nebyvam radikalni, ale tohle je jedna z mala veci kde to citim presne opacne, kdyz nekdo tohle dokaze udelat svoji manzelce v tom nejcitlivejsim a nejohrozenejsim obdobi. Kdyby mel aspon trochu koule, tak si pocity prozatim necha pro sebe, pero zastrci zpet do kalhot, kousne se do jazyka a aspon kvuli tomu diteti to jeste chvili vydrzi, ale predpokladam, ze to by nova krepelka asi nevydrzela.
@Mar__tanka1983 píše:
@Markéta80 nooooo…
edituji: znám několik ženských, který s otěhotněním chlapa začaly tak prohánět, že jsem tak trochu skeptická k tomu, že je vina jen na straně chlapa, kterej se nechal utáhnout na vařený nudli od první chápající slečny, co proběhla kolem…
Ale máslo má na hlavě on, protože on nezodpovědně utíkáJak sem psala výš, nechci stranit ani jednomu, ani druhýmu, pravda beztak bývá někde uprostřed…
Může být. Ale je dobré si uvědomit, že ta strašná slova už zůstanou vyřčena a zpátky už se vrátit nedají. A pak už je jedno, co byla pravda. Najednou se ukáže, co kdo je zač a čeho je schopen. S raplem se žít nedá. Když mi někdo vynadá do všech možných zvířat, dá mi vědět, jak jsem neschopná, že se mnou nebude a atd. atd, tak s tím člověkem já žít nebudu. I kdyby to řekl ve vzteku a pětkrát se mi omluvit. Blízkost je pryč. A to si dost lidí neuvědomuje, vyleje na druhého kýble špíny a pak se diví, že to nejde vrátit.
A k tvé větě: že několik ženských při otěhotnění začalo chlapa prohánět, to jako myslíš co?
Předtím nemusel na nic sáhnout a teď musí zvedat basy piv ne jak to myslíš?
@Mar__tanka1983 zvláštní že si jí teda bral když je tak hrozná
asi si to uvědomil až potkal jinou
a ještě bude házet špínu na těhotnou ![]()
@Markéta80 píše:
@Mar__tanka1983 zvláštní že si jí teda bral když je tak hroznáasi si to uvědomil až potkal jinou
a ještě bude házet špínu na těhotnou
Jj, zazracne prozreni
![]()
Holky, i kdyby byla megera a saň v jednom, stojím si za tím, že těhotné ženě se takové divadlo nedělá..