Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
V čem myslíš hrůza? Hrůza to tu není - jenom si musíš zvyknout, že je tu všude hrozný bordel, na lidi je úžasný spolehnutí a jakmile zjistí, že jsi cizinec, tak hned uvažujou, k čemu by tě využili
.
Chvilku je to tu fajn, ale už se fakt těšíme domů. Manža je na dovolené vždycky úplně v euforii, když u nás doma vyřizuje něco na úřadech. Proti tomu tady je to fakt doma pohádka. Buďme rádi, že jsme Češi a to myslím úplně vážně.
luca001 píše:
V čem myslíš hrůza? Hrůza to tu není - jenom si musíš zvyknout, že je tu všude hrozný bordel, na lidi je úžasný spolehnutí a jakmile zjistí, že jsi cizinec, tak hned uvažujou, k čemu by tě využili.
Chvilku je to tu fajn, ale už se fakt těšíme domů. Manža je na dovolené vždycky úplně v euforii, když u nás doma vyřizuje něco na úřadech. Proti tomu tady je to fakt doma pohádka. Buďme rádi, že jsme Češi a to myslím úplně vážně.
TAk to je snad poprvé, co slyším, že si někdo nestěžuje na úřady tady v Čechách ![]()
Máme známé, kteří už několok let bydlí v Anglii.
Když se sem vrátili po pár letech, že to zkusí zase tady, tak přístup lidí nma úřadech, papírování a všechno dohromady je natolik odradilo, že se zase vrátili do Anglie, našli si novou práci, bydlení ( a to všechno přes net z Čech během asi týdne ) a už nechtějí zpátky. MAjí tam už trvalý pobyt, teď si koupili domek a jsou spokojený.
Ale Balkán, no nevím. Tam bych asi nešla. To vás obdivuju ![]()
Lenous, to se divim, že ti nejdřív nikdo neudělal hormonální profil, to je podle mne s SPG základ..často za potrat může horší funkce štítné žlázy, nedostatek progesteronu, popř. zvýšený prolaktin, který brání ovulaci..Měříš si BT, abys věděla, zda ovu vůbec máš?
jowana píše:
Lenous, to se divim, že ti nejdřív nikdo neudělal hormonální profil, to je podle mne s SPG základ..často za potrat může horší funkce štítné žlázy, nedostatek progesteronu, popř. zvýšený prolaktin, který brání ovulaci..Měříš si BT, abys věděla, zda ovu vůbec máš?
BT měřím teď druhý měsíc.
Holky, ten hormonální profil, můžu si to zařídit sama nebo je potřeba taky doporůčo od dr.?
Omlouvám se, možná to jsou blbý otázky ![]()
Lenous já bych si být tebou řekla doktorce, měla bys to určitě zadarmo. Nevím, jestli doma dělají odběr u gynekologa nebo musíš někam jinam, ale tipla bych to na ordinaci.
Nechceš sem hodit odkaz na grafík? ![]()
Luco myslela jsem, jak jsi psala, že jste v jedné p…i, tak proto jsem se ptala, jestli je to hrůza. Po tvém vysvětlení už je to jasné.
Lenous já myslím, když požádáš svou gynekoložku, jestli Ti vezme odběry na hormonální profil, tak to určitě udělá. A neplatí se za to určitě
luca001 píše:
Lenous já bych si být tebou řekla doktorce, měla bys to určitě zadarmo. Nevím, jestli doma dělají odběr u gynekologa nebo musíš někam jinam, ale tipla bych to na ordinaci.Nechceš sem hodit odkaz na grafík?
Odkaz na grafík BT?
TAk ten hormon. profil si nechám udělat. Dám tomu ještě trochu času. Ale díky
Holky, hledám si dopředu hodnoty z toho hormonálního profilu, tak třeba se někomu budou hodit odkazy: http://www.jergym.hiedu.cz/…latk/h3.html
http://www.nemjbc.cz/…hormony.html
Lenous, myslela jsem, jestli si BT třeba zaznamenáváš v programu Fertility Friend, že by jsi mohla dát odkaz na graf třeba do podpisu. Viz můj grafík http://www.fertilityfriend.com/home/222e67
ahoj holky, vubec nestiham docitat…
LUCO!!!!!!!!!!!!!!!!!
tebe mi poslalo samo nebe, uz tydny bombarduju vsechny diskuze a hledam ceny za vysetreni..... muzes mi prosim napsat/klidne i SZ/ kolik te a jake vysetreni stalo? ja jsem po dvou spont.potratech v 11tydnu a protoze ziju v UK nemam sanci na nejake vysetreni…mam uz 33.let a chci vedet proc nemuzu donosit…/a predtim jsem nemohla ani otehotnet, tak aspon tohle je pokrok
/ jdu v CR k gynekologovi a zjistuju jake vysetreni si mam nechat udelat a hlavne kolik budu platit/aspon orientacne/ jako samoplatce… jestli jsi to uz nekde psala tak se omlouvam, procetla jsem ted jen 2 posledni stranky diskuze, nestiham… ![]()
Luco díky za odkazy. Taky to mám už 100× naštudovaný, když teď chodím každý měsíc na ty odběry. Doufám, že budeš mít ten profil v pořádku, pak dej vědět, až budeš ty výsledky mít. ![]()
luca001 píše:Lenous, myslela jsem, jestli si BT třeba zaznamenáváš v programu Fertility Friend, že by jsi mohla dát odkaz na graf třeba do podpisu. Viz můj grafík http://www.fertilityfriend.com/home/222e67
Já jsem to i pochopila, ale chtěla jsem se ujistit ![]()
Graf mám, ale musím si ho doplnit. Píšu si to na papír, tak to doma přepíšu a hodím ho sem.
HOlky rozloučím se s vámi, za chvíli jdu domu. Večer se juknu, když to stihnu nebo až zítra.
TAk pa a díky za společnost ![]()
Měj se Lenous. Já už taky za chvíli končím, tak pěkný zbytek dne, ahoj
Liky, já jsem právě v cizině a musím si to tady platit (v ČR bych to zas naopak měla gratis já..).
Hormonální profil jsem dneska v přepočtu platila 1 500 Kč, ultrazvuk mě stojí 700 a gynekologická prohlídka cca 300.
Kolik bys platila v Čechách, to fakt netuším, já bych si zavolala do nějaké ordinace a zeptala se sestřičky. A vím, že CARy mívají ceníky vyvěšené na netových stránkách, když bych to nenašla, tak bych si tam taky zavolala.
Jenom perličku - kolegyně kdysi rodila v Austrálii, malý přišel na svět nějak dřív a byl čas v inkubátoru a ta sranda je stála 100 000…