Reklama

Mateřské mléko v porodnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 14:28
Mateřské mléko v porodnici

Ahoj, možná hloupý dotaz ale nedá mi to. Je pravda, že mléko, které maminky v porodnici odstříkají se dává miminkám, které hlídají sestry? Mám nedlouho po císaři a malou hlídaly zpočátku sestry. Byla tam se mnou žena romského etnika a ta neustále odstříkávala a odevzdávala mléko. A když neodstříkávala tak chodila ven hulit. No hnus. Doufám, že tím nekrmili moji malou… bylo mi blbé se tam ptát. Vůbec mi nevadí, že byla romka, ale to hulení. Pořád o tom přemýšlím. Víte někdo??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helca83
Kecalka 129 příspěvků 27.09.18 14:31

Nejsem zdravotník, ale zda se mi to velmi nepravděpodobné. Co by tím ta nemocnice získala? Spis by riskovali, kdyby se na to přišlo… Radši daji UM a budou v klidu…

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 27.09.18 14:35

Ano, přebytky MM se v některých porodnicích opravdu využívají, dávají je třeba nedonošencům. Nicméně tohle MM se zaprvé převařuje a zadruhé porodnice určitě neberou od kuřaček. Takže bych byla v klidu :)

P4ja
Kelišová 5774 příspěvků 27.09.18 14:35
@Helca83 píše:
Nejsem zdravotník, ale zda se mi to velmi nepravděpodobné. Co by tím ta nemocnice získala? Spis by riskovali, kdyby se na to přišlo… Radši daji UM a budou v klidu…

Já rodila v porodnici, kde jsme mateřské mléko odstříkávaly, a pokud ho nepotřebovalo naše miminko, tak ho pasterizovali a potom dávali, když maminka třeba ještě neměla tolik mléka a nebo dítě potřebovalo víc atd. Nic mně na tom špatného nepřijde. Lepší než mimčo na začátku zkazit UM a při nejhorším ještě láhví, pokud je to jen o tom, že je potřeba nastartovat laktaci.

P4ja
Kelišová 5774 příspěvků 27.09.18 14:36
@Popokatepetla píše:
Ano, přebytky MM se v některých porodnicích opravdu využívají, dávají je třeba nedonošencům. Nicméně tohle MM se zaprvé převařuje a zadruhé porodnice určitě neberou od kuřaček. Takže bych byla v klidu :)

No já odstříkavala a pasterizovalo se taky, ale nikdo se mě neptal, jeslti kouřím.

Verun83
Echt Kelišová 8684 příspěvků 33 inzerátů 27.09.18 14:37
@P4ja píše:
Já rodila v porodnici, kde jsme mateřské mléko odstříkávaly, a pokud ho nepotřebovalo naše miminko, tak ho pasterizovali a potom dávali, když maminka třeba ještě neměla tolik mléka a nebo dítě potřebovalo víc atd. Nic mně na tom špatného nepřijde. Lepší než mimčo na začátku zkazit UM a při nejhorším ještě láhví, pokud je to jen o tom, že je potřeba nastartovat laktaci.

v porodnici lahve nedávají. a zkazit mimino UM? to se dělá jak? myslíš, že když dítě dostane párkrát cucnout UM, tak si prostě řekne, že nic jiného už nechce? úplný novorozenec starý 2-3dny? syn v porodnici dostával um a ode mne pak normálně pil…

Helca83
Kecalka 129 příspěvků 27.09.18 14:39

OK tak pokud tak, jak píše @Popokatepetla, tak ano… ale asi ne “jentak” bez uvahy…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 27.09.18 14:40

Málokterá porodnice má mléčnou banku. Měli jsme v rodině velmi nedonošené děti a těm maminka odstříkávala a vozila denně do pordonice. A protože měla mléka hodně, byla požádána, zda přebytky toho mléka mohou kdávat jiným nedonošeňatům. Ona k tomu musela dát souhlas a předpokládám, že maminky těch ostatních dětí též musely souhlasits mříkrmy cizím MM. Navíc tam byla určitě i zdravotní kontrola.

Na bežném oddělení a) dítě je na sesterně jen po dobu nezbytně nutnou (než se matka zmátoží po porodu, v tu době zdravé děti žádné krmení ani nepotřebují) a nebo, když je na chvilku sestry hlídají (sprcha či vyšetření maminky).
Takže bych se fakt nebála, navíc odstříkané mléko by mělo být označené jménem matky a je určené pouze ke krmení dítěté té dotyčné.

P4ja
Kelišová 5774 příspěvků 27.09.18 14:40
@Verun83 píše:
v porodnici lahve nedávají. a zkazit mimino UM? to se dělá jak? myslíš, že když dítě dostane párkrát cucnout UM, tak si prostě řekne, že nic jiného už nechce? úplný novorozenec starý 2-3dny? syn v porodnici dostával um a ode mne pak normálně pil…

Tak u někerého miminka to třeba není otázka jen 2-3 dnů a znám porodnice, kde normálně dávají lahve. Nějaké alternativní krmení neexistuje.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 27.09.18 14:42
@Verun83 píše:
v porodnici lahve nedávají. a zkazit mimino UM? to se dělá jak? myslíš, že když dítě dostane párkrát cucnout UM, tak si prostě řekne, že nic jiného už nechce? úplný novorozenec starý 2-3dny? syn v porodnici dostával um a ode mne pak normálně pil…

I v dnešní době jsou porodnice, kde novorozenci vrazí rovnou flašku, místo aby dali stříkačkou. :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 27.09.18 14:43

@P4ja jo třeba moje skvrne bylo na um první tři dny a rovnou z lahve (byla jsem ko, kojit jsem nemohla). Nikdo se na nějaké alternativy neptal, ale mne to bylo fuk. Čtvrtý den jsme začala normálně bez problému kojit. Jinak cizi mateřské mléko tam měli taky, odmítla jsem, prijde mi to nechutné

Russet
Extra třída :D 10974 příspěvků 27.09.18 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj, možná hloupý dotaz ale nedá mi to. Je pravda, že mléko, které maminky v porodnici odstříkají se dává miminkám, které hlídají sestry? Mám nedlouho po císaři a malou hlídaly zpočátku sestry. Byla tam se mnou žena romského etnika a ta neustále odstříkávala a odevzdávala mléko. A když neodstříkávala tak chodila ven hulit. No hnus. Doufám, že tím nekrmili moji malou… bylo mi blbé se tam ptát. Vůbec mi nevadí, že byla romka, ale to hulení. Pořád o tom přemýšlím. Víte někdo??

U nás dokrmovaly UM. O cikánkách, co jim děti prořvaly den, si myslely své a určitě by od kuřačky nebraly mléko. Řekla bych, že ho vylily ;)

Lekninka91
Extra třída :D 10273 příspěvků 27.09.18 14:51
@Svistice píše:
I v dnešní době jsou porodnice, kde novorozenci vrazí rovnou flašku, místo aby dali stříkačkou. :roll:

třeba ta naše :lol: malýmu vrazili flašku druhej nebo třetí den

anonymmyska
Stálice 55 příspěvků 27.09.18 14:57

Jak už bylo psáno mléko od kuracek a matek které užívají nejake léky se mléko neposkytuje dále jiným dětem. A mléko které jim dávají je nejprve kontrolováno tak myslím že nemusí být obavy ;)

P4ja
Kelišová 5774 příspěvků 27.09.18 15:14
@Tichošlápek píše:
@P4ja jo třeba moje skvrne bylo na um první tři dny a rovnou z lahve (byla jsem ko, kojit jsem nemohla). Nikdo se na nějaké alternativy neptal, ale mne to bylo fuk. Čtvrtý den jsme začala normálně bez problému kojit. Jinak cizi mateřské mléko tam měli taky, odmítla jsem, prijde mi to nechutné

Jasný. Za mě kojili přes prst stříkačkou a dávali pasterizované mateřské a neptali se mě teda, jestli malé můžou dát i jiné mateřské.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >