Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj, rovnou k věci.
Studuju střední školu, mám individuál a jsem v posledním ročníku.
Problém je, že jsem celý první pololetí nechodila, ale všechny zkoušky, které jsem měla jsem udělala. První pololetí jsem si dodělala a měla jsem ho mít uzavřené, ale jelikož jsem uvolněná ze SPJ tak jsem neměla být z něho klasifikováná, ale i přesto mi paní učitelka dala N a když jsem jí o tom informovala tak mi odpověděla, že to byla její chyba a že to opravý a pravě teď ten problém nastává.
Byla jsem si jistá že jsem vše dodělala a když jsem psala paní učitelce třidní jestli mě pustí k maruritě, tak mi napsala že to není možné, protože nemám uzavřené pololetí z SPJ. Když jsem jí inforomovla o tom co jsem si s paní učitelkou psala a že mi řekla že to opraví a přitom to neopravila odpověděla mi že to není její problém, že si to mám vyřídit s vyučujícím tohož předmětu.
Tak jsem tedy počitala s tím že k maturitě nejsem puštěna a v den slohovek mi psaly spolužačky, že se učitelka ptala, kde jsem že jsem si to měla taky napsat, jsem z toho zmatená.
Psala jsem ještě před slohovkami, co mám dělat a doteď mi neodpověděla.
Takže nevím na čem jsem.
Další problém je že nemám žádne známky z druhého pololetí, vůbec jsem nechodila takže nevím co teď.
Budu si muset vše dopsat a mít hotové do konce školního roku a nebo to budu dělat v září.
A co maturita?
Jsem ze zahraničí, takže nesuďte můj pravopis a hodně často nejsem v čr a proto nechodím často do školy.
Děkuji za všechny rady ![]()
@Varonikaaab A proč jsi nechodila, měla jsi k tomu vážný důvod, individuální plán?
Vidím problém v zcela nedostatečné komunikaci. Kdyby mi hrozilo, že mě nepustí k maturitě (i pro asi administrativní chybu, nevím, co je SPJ), tak bych se do té školy vydala osobně a osobně to řešila, jak to tedy bude-nebude. Ne přes nějaké SMS, nebo maily, nebo kam co píšete. To jste pořád mimo ČR, že nemáte den, abyste do školy zašla?
(Pominu skutečnost, že tady studujete nějakou školu a vůbec do ní nechodíte, známky nemáte…)
@lucad77
Já s nimi komunikovala, ale oni semnou nechtějí vůbec nic řešit.
Už jsem se smířila, že k maturitě nekdu.
Jde mi jen o to, jestli teď budu muset dodělat to druhé pololetí a pak v září maturitu a nebo jestli si to vše budu muset dodělat v záři.
Asi takhle.. je to už hodně let, ale ta pravidla se od té doby změnila jen minimálně..
Kdysi, ve čtvrťáku, jsem byla dílem hodně nemocná a dílem jsem do školy nechodila, protože jsem prostě byla blbá, puberta a ačkoliv jsem všechny potřebné zkoušky měla, v pololetí dokonce komisionálky z právní nauky, tak mě třídní následně k maturitě nepustila. Prý moc absence. Měla jsem možnost možná v září (s otazníkem), ale doporučili mi ročník zcela přerušit, v klidu dovyřešit svoje zdravotní problémy a že mi ten původní ročník vůbec nebudou počítat.
Byla jsem naštvaná, ale nakonec jsem s tím souhlasila a ve finále spokojenost byla na všech stranách.
Já to roky měla své původní třídní za zlé, „že je baba, co se po mně akorát tak vozí“. Až mnohem později jsem pochopila, že ona za nic nemohla, neměla možnost pustit mě s tak velkou absencí k maturitě, pravidla to nedovolovaly. I když věděla, že jsem na maturitu připravená, měla svázané ruce. A nejsmutnější na tom byl fakt, že jsem jí je vlastně svázala já sama. Klasická absence kvůli nemocím by byla ještě v mezích, ale já „marodila“, i když to nebylo zapotřebí, jen proto, že se mi prostě do školy nechtělo a lépe se mi učilo doma.
Možná, že tohle je stejný případ.. nemůže tě pustit k maturitě kvůli vysoké absenci, že jsi přesáhla nějaké to dovolené procento.
No neřeš to na internetu, řeš to ve škole. Nikoliv že budeš psát, ale že zavoláš, domluvíš si schůzku, zajdeš tam. Pokud je to moc složité, tak popros někoho živého, ať ti s tím pomůže.
A měla si to teda řešit průběžně.
pokud si teď prošvihla termín písemných prací a nemáš relevatnntí omluvu, tak nejdřív to můžeš udělat v září.
@Varonikaaab píše:
@lucad77
Já s nimi komunikovala, ale oni semnou nechtějí vůbec nic řešit.
Už jsem se smířila, že k maturitě nekdu.
Jde mi jen o to, jestli teď budu muset dodělat to druhé pololetí a pak v září maturitu a nebo jestli si to vše budu muset dodělat v záři.
Na to se ptejte v té škole, ne na webu pro maminy. My to nemůžeme vědět, jak to má ta vaše škola nastavené. Logické by bylo to pololetí uzavřít do 30.6. a pak se soustředit na maturitu. Ale ta škola vás k maturitě vůbec nemusí připustit, ani v tom září, když se jí bude zdát, že ani přes váš IVP nepracujete tak, jak byste měla. Možná jim přijde, že na to úplně kašlete. Je půlka dubna a sama jste psala, že jste tam ještě ani jednou nebyla, nemáte jedinou známku. Já fakt nevím. Prostě tam osobně zajděte a chtějte mluvit s třídní učitelkou a výchovným poradcem, popř. ředitelem. Udělejte si plán, co a jak je třeba splnit a do kdy. Projevte zájem a snahu, řešte to osobně, ne na dálku, víc vám neporadím.
@Sunlight515
Rodiče jsou cizinci, ale žilu tu několik let do té doby než začal covid a proto jsme se odstěhovali zpátky do naší rodné země k rodině, ale i přesto jsem střední nechtěla ukončit a tak jsem se snažila studovat dále pak jsem přestoupila na jinou školu přímo do čtvrtého ročníku a zde jsem dostala individuál.
Nastali komplikace a musela jsem být s rodiči a tak se snažím studovat a i být s nimi
@Varonikaaab píše:
@Sunlight515
Rodiče jsou cizinci, ale žilu tu několik let do té doby než začal covid a proto jsme se odstěhovali zpátky do naší rodné země k rodině, ale i přesto jsem střední nechtěla ukončit a tak jsem se snažila studovat dále pak jsem přestoupila na jinou školu přímo do čtvrtého ročníku a zde jsem dostala individuál.
Nastali komplikace a musela jsem být s rodiči a tak se snažím studovat a i být s nimi
Zavolej do školy a domluv si schůzku. Jinak to asi nevyřešíš. Vysvětli situaci a potom opravdu do té školy choď, jinak to nemá smysl.
Velká absence byl důvod, že naše neteř nebyla puštěna prvně k maturitě. Pak znovu. Musela dělat znovu čtvrťák. To nevím, jestli dělala nebo se na to vyprdla. Nějak nemám odvahu, abych se jí zeptala. Spíš školu nedodělala vůbec.
@Varonikaaab tak jistě jste si na základě individuálního plánu domluvili se školou nějaký postup? Jak budete zbaldat uzavírání známek, nějakou docházku apod. Komunikujeme průběžně s tou školou? Ono pokud jste někde. V zahraničí, tak pak se ty problémy na dálku fakt blbě řeší. No minimálně jim zavolejte a domluvte se tam. Ideální by byla osobní schůzka, abyste si mohli vyjasnit všechny věci.
@Varonikaaab píše:
Ahoj, rovnou k věci.
Studuju střední školu, mám individuál a jsem v posledním ročníku.
Problém je, že jsem celý první pololetí nechodila, ale všechny zkoušky, které jsem měla jsem udělala. První pololetí jsem si dodělala a měla jsem ho mít uzavřené, ale jelikož jsem uvolněná ze SPJ tak jsem neměla být z něho klasifikováná, ale i přesto mi paní učitelka dala N a když jsem jí o tom informovala tak mi odpověděla, že to byla její chyba a že to opravý a pravě teď ten problém nastává.
Byla jsem si jistá že jsem vše dodělala a když jsem psala paní učitelce třidní jestli mě pustí k maruritě, tak mi napsala že to není možné, protože nemám uzavřené pololetí z SPJ. Když jsem jí inforomovla o tom co jsem si s paní učitelkou psala a že mi řekla že to opraví a přitom to neopravila odpověděla mi že to není její problém, že si to mám vyřídit s vyučujícím tohož předmětu.
Tak jsem tedy počitala s tím že k maturitě nejsem puštěna a v den slohovek mi psaly spolužačky, že se učitelka ptala, kde jsem že jsem si to měla taky napsat, jsem z toho zmatená.
Psala jsem ještě před slohovkami, co mám dělat a doteď mi neodpověděla.
Takže nevím na čem jsem.
Další problém je že nemám žádne známky z druhého pololetí, vůbec jsem nechodila takže nevím co teď.
Budu si muset vše dopsat a mít hotové do konce školního roku a nebo to budu dělat v září.
A co maturita?
Jsem ze zahraničí, takže nesuďte můj pravopis a hodně často nejsem v čr a proto nechodím často do školy.
Děkuji za všechny rady
Hele, zahraničí nebo ne, ty na maturitu fakt nemáš. Douč se alespoň pravopis.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.