Menší plod? 34. týden

1114
19.6.13 21:49

menší plod? 34. týden

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo podobnou zkušenost jako já. Dnes mi v poradně doktor řekl, že se mu zdá děloha nějaká menší a že si mám zajít do porodnice na KTG a UTZ. V nemocnici mi doktro tvrdil, že je to všechno v normálu, že je miminko trochu menší, ale vše je jak má být a není potřeba panikařit a že si mám ještě zajít na KTG. tam za mnou potom přišel a nakonec mi řekl, že se mu to přece jen zdá malé a že si mě tu nechají. KTG bylo v pořádku. Budou mi dávat každý den glukózu aby miminko přibralo. jsem ve 34. týdnu a váží zhruba 1742 g. Nechápu proč se na poslední chvíli rozmyslel nebo co se stalo. ale nakonec tu budu min. týden, když to po týdnu zabere a miminko přibere, tak můžu normálně domů. Nemůžu se teď zbavit pocitu, že jsem tu snad zbytečně nebo co…všichni říkali, že dobrý a pak najednou, že tu mám zůstat. jak to probíhá? co když miminko nepřibere? jak se potom postupuje? má někdo podobnou zkušenost? prosím, poraďte :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Reňulín
19.6.13 21:53

Měla jsem to podobně jako ty. Navíc k tomu zjistili snížené množství plodové vody. Doktoři tenkrát prohlásili, že miminku bude líp venku než v děloze, takže jsem nakonec v 36tt absolvovala císařský řez a mimi šlo ven dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
4953
19.6.13 21:54

@Adduše já ti neporadím, ale bu%d ráda, že si tě tam raději nechali. Mimčo je fakt trošku menší a tím, že přibere bude pro jeho dobro. :hug: Oni vědí co dělají. Já vím, je to otrava, já taky teď ležela pomalu týden v nemocnici, ale je to fakt pro naše dobro. Ať miminko pořádně sledují a hezky roste, pak půjdeš domů. A až bude větší, bude to fakt jen pro jeho dobro. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
19.6.13 21:54

Glukozu? 8o To je nějaký postup z roku raz dva, kdesi jsem četla, že se od něj upustilo, protože nemá vliv na velikost plodu…
Myslím, že správný postup by měl být kontrola za týden a dva, jak plod roste, pokud by nerostl, tak rychle ven. Ty a manžel jste na tom výškově jak? Já jen že pokd jste průměr až podprůměr, tak asi těžko porodíš obra :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
19.6.13 21:57

@Gladys jo? já jsem to nějak nezjišťovala :nevim:
já jsem docela malá, mám 165. přítel má tak 185. mě právě doktorka, co mě potom přijímala taky říkala, že já nemůžu mít žádnýho obra, když jsem tak drobná :nevim: cítila jsem se, že sem jdu fakt zbytečně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
19.6.13 22:00

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 16:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
19.6.13 22:02

@Adduše ve 30.tt ti nějaký odhad dělali? (většinou se dělá 30.-32.tt poloha plodu, odhad váhy a množství plodovky)Pokud ano, za stěžejní bych považovala, zda podle toho dítě roste nebo stagnuje. V tomhle týdnu je váha cca 2kg, takže mě ten odhad fakt nepřijde na hospitalizaci. Spíš mi to přijde jako „aby se něco udělalo“. Ale to je jen můj názor, obecně mě trochu irituje česká prenatální péče, kdy se za každým prdem hned vidí katastrofa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5542
19.6.13 22:02

Ja mela ve zpravach mensi plod asi od 18tt do 31tt(1330g) kazde 2t kontrolovali UTZ a potom jen zaver ze je proste mala protoze prutoky byly v norme a narodila se 41+0 2540g - jedna sestricka mi potom rekla, ze hold kazda trouba jinak pece :) tak preji at je to taky jen drobek jinak v poradku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
19.6.13 22:03

@tamata no já nevím :nevim: :nevim: :nevim: už tu ležíma jedna kapačka dokapala…tak envím jak bych to měla říct :nevim: nebo se zeptat? mám radit doktorům? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
19.6.13 22:03

@al3da každá trouba jinak peče :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
19.6.13 22:04

@Adduše aha, tak to už moc neutečeš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
19.6.13 22:05

@Gladys jo. tam byl odhad 1800g…a vše ok. tak mě překvapilo, že teď říkají něco jinýho
@al3da mě řekli, že průtoky jsou hraniční. ale už neřekli, co to znamená :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
19.6.13 22:10
@Adduše píše:
@Gladys jo. tam byl odhad 1800g…a vše ok. tak mě překvapilo, že teď říkají něco jinýho
@al3da mě řekli, že průtoky jsou hraniční. ale už neřekli, co to znamená :nevim:

tak to docela mění situaci - pokud je menší plod a průtoky hraniční (zjednodušeně tedy na hranici mezi OK a neOK - jedná se o zásobení plodu živinama), tak je určitě hospitalizace vhodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
19.6.13 22:11

@Bertolina11 aha! v tom případě nechápu, proč mi celej den tvrdili, že se nic neděje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
19.6.13 22:14

Souhlasím s @Bertolina11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu