Menstruační kalíšek a látkové vložky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aspera
Generální žvanilka 20058 příspěvků 1 inzerát 28.05.10 21:06
Menstruační kalíšek a látkové vložky

Měla bych dotaz na ty, které používají kalíšek a látkové vložky.

Rozhoduji se, že si oboje pořídím, ale kamenný obchod v okolí nenajdu tak hledám e-shop.

Ráda bych se zeptala těch co také objednávaly přes net, kde jste objednávaly a jak jste byly spokojené s jednáním e-shopu.

Předem moc děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

RozinkaSultánka
Stálice 73 příspěvků 28.05.10 21:14

Menstruační kalíšky už běžně prodávají lékárny, tak jestli chceš kamenný obchod, zkus se poptat:) Já vlastním Ladycup a jsem spokojená, chtělo to ovšem zpočátku trochu cviku a zkrátit tu tyčinku. Do práce trochu nešikovné, neumím si představit, jak na společných toaletách před dalším použitím kalíšek vyplachuju :oops:

Angua
Hvězda diskuse 50731 příspěvků 28.05.10 21:22

Kalíšek jsem objednávala z www.lekarna.cz a problém nebyl (též LadyCup). Na látkové vložky se teprve chystám, ráda si nechám poradit :mrgreen:

S tím měněním v práci to tak tragicky nevidím, dala bych ráno doma, kdyby bylo potřeba přes den vyměnit (u mě tak 1-2 dny z celé MS), tak ho jenom vytřu papírem a vrátím (na ruce můžu vzít nějaké mini balení vlhčených ubrousků) a vymyju pak večer doma. Žádná hrůza :mrgreen:

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 28.05.10 22:13

ja ho mám uz 5 rokem, tenkrat ty holky jeste ani nemely stranky, tedka maji http://www.kalisek.cz/

v praci jsem ho nemenila, mela jsem diky horm. antikoncepci vzdycky slabou MS.

a pokud bylo potreba, mela jsem s sebou v malé petlahvi vodu a vyplácha ho přímo na WC.
na ruce je dneska uz snad samozrejmosti dezinfekcni cestovni gel…

Anteea
Neúnavná pisatelka 16906 příspěvků 28.05.10 22:20

Angua a Ty nejsi s tím kalíškem spokojená, že plánuješ i látkovky?

A ještě se zeptám - neunikne opravdu ani kapička? Je to takové zvláštní, ale každopádně určitě hygieničtější varianta.
Co se vylévání a vymývání kalíšku týče, já osobně bych raději investovala do dalšího a nosila ho s sebou… :nevim: Jen se pro něj vůbec rozhodnout, že… :wink:

Mohu ještě poprosit ty z vás, které už kalíšek delší dobou používají, jestli by mohly napsat počáteční zkušenosti a všechna PRO i PROTI? Kujííí

Angua
Hvězda diskuse 50731 příspěvků 28.05.10 22:29
Anteaa píše:
Angua a Ty nejsi s tím kalíškem spokojená, že plánuješ i látkovky?

A ještě se zeptám - neunikne opravdu ani kapička? Je to takové zvláštní, ale každopádně určitě hygieničtější varianta.
Co se vylévání a vymývání kalíšku týče, já osobně bych raději investovala do dalšího a nosila ho s sebou… :nevim: Jen se pro něj vůbec rozhodnout, že… :wink:

Mohu ještě poprosit ty z vás, které už kalíšek delší dobou používají, jestli by mohly napsat počáteční zkušenosti a všechna PRO i PROTI? Kujííí

Právěže kapička sem tam unikne, proto nosím intimku a říkala jsem si, že zkusím látkovou slipovku, prý jsou příjemné a člověk je necítí.

Počáteční zkušenosti - na instalaci ani odinstalaci kalíšku nic není, není třeba se toho bát. První cyklus mi docela protékal, i když jsem měla nastudované různé finty - chce to nevzdat to a zkoušet. Šťopku jsem fikla na polovinu hnedka, protože se mi šprajcovala o poševní vchod a docela to bylo nepříjemné. Teď už je to dobré.

Teď jsem ho měla třetí cyklus a super, jsem maximálně spokojená. Po prvním jsem trochu pochybovala, co jsem si to zas koupila, po druhém jsem si říkala, že to ujde a teď už jsem nadšená :mrgreen: Možná to bylo i tím, že mi MS pomalu slábne, měla jsem od porodu teprve čtvrtou. Není pravda, že se nemusí celý den vylévat ani při silných dnech. Buď jsou ty moje silné extra silné nebo nevím, já v ten nejsilnější den až dva musím jednou, někdy i dvakrát vylít - jak nateče po ty dírky, tak mi už prostě protéká :nevim: Ale stejně je to super :mrgreen: Člověk nemusí myslet na to, jestli má s sebou třeba dost náhradních vložek…

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 28.05.10 23:59

latkový vložky jsem kupovala tady www.salatky.cz a tady www.slune.eu

v obou případech naprostá spokojenost.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 29.05.10 08:35

Latkove vlozky na salatky.cz a na branakdetem.cz, kalich tez na brane.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 29.05.10 11:23

Nakupuji na www.slune.eu, někdy odtamtud objednávám, jindy si tam zajedu, mám je nejblíž a vždy jsem byla maximálně spokojená.
Skvělý přístup, skvělá domluva, prostě super :palec:

Já myslím, že pokus objednáš u těch známějších firem, neměl by být problém, nebála bych se toho.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 29.05.10 11:28
Anteaa píše:
Mohu ještě poprosit ty z vás, které už kalíšek delší dobou používají, jestli by mohly napsat počáteční zkušenosti a všechna PRO i PROTI? Kujííí

Já můžu napsat pouze jako začátečník. Od porodu jsem měla zatím jen dvě příležitosti, kdy ho použít.
Ze začátku mi to vůbec nešlo, měla jsem problémy se zaváděním a vydaváním.
Chce to jen najít ten správný způsob, každá jsme jiná, každé vyhovuje něco jiného.
Já třeba tu „šťopku“ nestříhala ;-)
Ale jakmile na to člověk přijde, je to naprosto úžasná pomůcka :palec:

Vylévám tedy mnohem častěji, né, že bych měla tak silnou menstruaci, ale prostě je to taky o pocitu.
Pro mě je lepší, když tu menstruační krev v sobě nemám déle než 4 hodiny.
Jistím se látkovou slipovou vložkou.

Na noc mám látkovky taky, nějak se mi s kalíškem blbě spí :nevim:
Nevím, proč, ale je to tak.

Angua
Hvězda diskuse 50731 příspěvků 29.05.10 12:37
Cappy píše:
Na noc mám látkovky taky, nějak se mi s kalíškem blbě spí :nevim:
Nevím, proč, ale je to tak.

Že by to bylo tou šťopkou? :lol: :lol: :lol: Né, si dělám srandu, ale já o něm vůbec nevím, že ho mám, to je zajímavé… Už se mi fakt stalo, že jsem i na chvíli zapomněla, že to mám :lol: :lol: :lol:

Právě kvůli té noci jsem s ním nejspokojenější :palec:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 29.05.10 13:00

Anguo, tou šťopkou, to není, nic mě nepíchá, spíš mám jen takový pocit uvnitř, jako bych ho cítila a pořád se budím :roll: Blbě se to popisuje :think:
Spíš jsem začala přemýšlet, jestli na mě není ta vel. L moc veliká.
Uvidíme při příštím pokusu, pokud budu mít ty samé pocity, zkusím objednat ten menší.

Astrid-ka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.10 12:30

Kalíšek používám k plné spokojenosti skoro 3 roky. Mám poměrně silnou MS, takže v prvních dnech ho musím vylévat 4× denně (ráno, v poledne, po příchodu z práce a před spaním), ale v práci máme naštěstí umyvadlo přímo na WC. Kalíšek mi při „normální“ MS proteče jen v případě, že ho mám špatně zavedený; když jsem měla po revizi dělohy 2 MS, kdy jsem krvácela velice silně, musela jsem vylévat po 2,5 hodinách a i tak kalíšek trochu protékal, ale pořád lepší, než měnit co chvilku vložku. Několikrát jsem s ním byla i na bazéně a je to taky fajn, jen jednou jsem ho asi měla špatně zavedený, tak se mi do něj dostala voda, ale jinak je lepší než tampón, který nacucá i bazénovou vodu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama