Mikroventilace v mrazu

1375
13.2.21 18:42

Mikroventilace, kdyz mrzne

Ahoj devcata. Chci se zeptat. Otevirate v techto mrazech mikroventilaci? Zvlast na noc? Pres den ji mam v jedny mistosti, ale v noci klesne teplota jeste vic pod bod mrazu. Aby jsme rano nevstoupili do mrazu i v obyvaku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1284
13.2.21 18:52

Rozhodně ne. Má se větrat nárazově. Jednou až dvakrát denně na tři minuty otevřít okna do koran a ne nechat celý den okny táhnout. To je blbost. Rozhodně bych přes noc mikroventilaci nenechávala otevřenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10001
13.2.21 18:55

Mikroventilace je k ničemu. Leda v extrémně dobře uteplené stavbě, kde je bez toho sucho k nesnesení.

Pokud ti jde o větrání, otevřít okna proti sobě a udělat na pět minut pořádný průvan, ráno a večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557

@migmina jediné pro koho je ta microventilace dobrá je dodavatel energii :lol: :lol:
Akorát poustis teplo pánubohu do oken a vlhko se ti srazí u okna :zed:
@epsice přesně takhle to má být :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
@epsice píše:
Rozhodně ne. Má se větrat nárazově. Jednou až dvakrát denně na tři minuty otevřít okna do koran a ne nechat celý den okny táhnout. To je blbost. Rozhodně bych přes noc mikroventilaci nenechávala otevřenou.

Vetram prubezne. Dnes jsem mela mikrosku pul dne otevrenou a teplo stale bylo a vzdousek cisty. Na noc tedy necham radsi zabednino. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
13.2.21 18:57

Já mám ráda v ložnici chladno, tak večer mikro otevřu, když se v noci vzbudim, tak okno zavřu. A když ne, tak tam mám ráno 18 st., ale to mi nevadí. V obýváku větrám spíš krátce úplně otevřu okno jednorázově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
13.2.21 18:58
@Lucie_Sx píše:
Mikroventilace je k ničemu. Leda v extrémně dobře uteplené stavbě, kde je bez toho sucho k nesnesení.Pokud ti jde o větrání, otevřít okna proti sobě a udělat na pět minut pořádný průvan, ráno a večer.

Dobre necham zavreno :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
13.2.21 19:01
@JiříkMazlík píše:
@migmina jediné pro koho je ta microventilace dobrá je dodavatel energii :lol: :lol:
Akorát poustis teplo pánubohu do oken a vlhko se ti srazí u okna :zed:
@epsice přesně takhle to má být :kytka:

To je pravda, me jde o ten cerstvy vzduch, ale pro dodavatele to bude vydelek. Ozelim to a radsi pujdu na cerstvy vzduch ven

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
13.2.21 19:06

@migmina ono moc čerstvého vzduchu tou škvírou neprojde spíš je to jen pocit že je studený a vlhký. Jediné kde se to trochu hodí je když v místnosti je karma co samozřejmě vzduch potřebuje.
Já vždycky vyvětram pořádně když jdu kouřit na balkon :dance: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
13.2.21 19:15
@Meduňková píše:
Já mám ráda v ložnici chladno, tak večer mikro otevřu, když se v noci vzbudim, tak okno zavřu. A když ne, tak tam mám ráno 18 st., ale to mi nevadí. V obýváku větrám spíš krátce úplně otevřu okno jednorázově.

Děláme to taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52144
13.2.21 19:29

Ano, prubezne musim v noci otevrit stresni okno v loznici na micro. Nekdy si i deti u sebe otevrou v pokojich v noci. Jak napadne na strechu snih, jak je ted a zamrzne to, tak je vzdycky vic teplo v podkrovi a to my tam minimalne topime, nez se topi v prizemi. Asi to nejak izoluje. V tydnu jsme meli micro celou noc otevrene, ze to se nedalo vydrzet. A to spime oba v tricku. Mladata triko a kratase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
13.2.21 19:34

My máme mikroventilaci prakticky nonstop otevřenou v koupelce. Jednorázové větrání nezabírá. jinak v jsme tam měli strašnou plíseň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52144
13.2.21 19:47

Jinak samozrejme rano vetram pred odchodem do pruvanu. Mame nejake prenosne cidlo, ktere je citlive na chladno. Tak prvni ho vzdy uklidim, pak vyluftujem cely barak a to stejne po navratu odpoledne. Ale ted v noci je to v podkrovi jine. Je tam vic teplo, prestoze se topi malo. Takze trosku chladu a vzduchu poustime i v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10001
13.2.21 19:55
@migmina píše:
To je pravda, me jde o ten cerstvy vzduch, ale pro dodavatele to bude vydelek. Ozelim to a radsi pujdu na cerstvy vzduch ven

Tak je to na tobě.
Jestli máte tak dobře zatepleno, že je tam bez mikroventilace nedýchatelno (znám takovou stavbu), tak si to otevři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
13.2.21 20:41
@Lucie_Sx píše:
Mikroventilace je k ničemu. Leda v extrémně dobře uteplené stavbě, kde je bez toho sucho k nesnesení.Pokud ti jde o větrání, otevřít okna proti sobě a udělat na pět minut pořádný průvan, ráno a večer.

Nemas pravdu, v kazde stavbe je to spatne. V mrazu se takto „vetrat“ vubec nema. Zaprve ji totiz muze zamrzat voda v ramu okna a zaroven si ochlazuje zed okolo ramu, kde ji muze vznikat rosny bod a tudiz si zadela na plisne. Takze vetrat pouze narazove, pri techto mrazech je 5 minut zbytecne moc a 2× denne nemusi byt vubec dostatecne, zavisi na poctu osob a vlhkosti vzduchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat