Od kdy miminko pije z hrnečku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 13:07
Miminko pije z hrnečku.

Zdravím vás. Nepíšu ani tak s dotazem jako spíš, že mě zajímají vaše zkušenosti. Dcera 7 měsíců. Plně kojená do ukončeného 6. měsíce. Příkrmy jsem dvakrát zkusila formou blw, ale tedy pak hned začala dostávat mixované s tím, že jí občas dám ode mě kousat banán nebo křupku. Co jsem začala s příkrmy, dávám vždy i pití. Po jídle, semtam během dne. Dcera pije výhradně ze svého hrnečku bez pítka, nebo občas i ode mě ze sklenice (piju čistou vodu). Dávám jí čaj pro mimina, mrkvovou šťávu mi pít nechtěla. Takže vodu nebo neslazený čaj. Zkoušela jsem koupit učící lahvičku, aby si jí držela i sama.. ale místo aby pila tak to kousala a pak mě začala hrozně kousat u kojení do prsou. Takže šla lahvička stranou. Dudlík nemá, nikdy neměla, jako novorozenec ho nesnesla a později ho začala vytahovat, kousat a hrát si s ním.
Chci se zeptat, zda jste to někdo měl stejně a kdy se zhruba vaše dítě naučilo pít z toho hrnečku samo aby si u toho neudělalo rovnou koupel?
Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
warita
Extra třída :D 11831 příspěvků 01.01.19 13:14

@ShadowDancer Ty jo, moje dcerka to poradne neumela ani na 18m.

a12
Hvězda diskuse 38051 příspěvků 01.01.19 13:14

Co zkusit neco takovy..?
Ale osobni zkusenost nemam.
Odkaz mi poslat nesel, tak aspon obrazek..

mapu
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 01.01.19 13:15

Syn taky pil jedine z hrnečku, ci maleho kalisku, v roce pil sam aniž by se zlil…treninkovy hrníček ci jiny vůbec nepotreboval, na ven se díky tomu naučil pit i z obycejne lahve s víčkem (nosím šroubovací Nalgene s úzkým hrdlem). Az ted na kroužky nosí sportovní lahev.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 01.01.19 13:22

Me děti to měly všechny stejně. Uměly pít jen z klasických hrnečku, případně z hrnku s úplně obyčejným pitkem (mají je např. v DM). S pitkem zvládly obstojně pít kolem roku, z klasického hrnečku kolem cca 15 měsíců. Na princip ucicich hrnečku, lahviček, brcek,…prisly az mnohem později. Odhadem po 2 letech.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17775 příspěvků 01.01.19 13:25
@a12 píše:
Co zkusit neco takovy..?

Tenhle hrnek jsme meli, moc se nechyt.

Samotnym jsem detem mohla hrnek, aniz by potrbovaly nejaky extra dozor, mohla nechat okolo druheho roku.

@ShadowDancer Zkus pred ditetem pit z rajce flasky s pitkem nebo klasickeho cyklo bidonu. Treba ji to nalaka a nebude trvat vyhradne na hrnku (na ven je to neprakticke).
Nektere deti maji rady systemy s brckem (zkus nejdriv klasicje, nez investujes do lahve).Moje deti chteli od tech cca 6 mesicu ucici hrnek jen s tvrdym pitkem.

Markii2
Stálice 97 příspěvků 01.01.19 13:26

Ahoj, taky mě mala kousala když jsem ji dala ucici hrnek s pitkem, takze ma od zacatku obycejny …Ted ma 16 mesicu a uz pije krasne… kolem roku zacinala trenovat s panakovou sklenkou, lepe se ji to drzelo… Ted musim akorat hlidat at na navsteve nahodou nejakeho nevypije :lol: , ale treba by ji to lakalo i bez toho :lol:

Heivka
Závislačka 4252 příspěvků 01.01.19 13:27

Syn začal pít z klasického hrnku nebo skleničky bez potopy světa zhruba kolem roku, ale začínal kefírem, ten je hustší, vodu se naučil pít z čehokoliv kolem 18m (byla to velká úleva, už stačila jedna láhev pro všechny).

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 01.01.19 13:30

https://www.dm.cz/…5520265.html Tento je náš osvedceny a prověřený. ;)

warita
Extra třída :D 11831 příspěvků 01.01.19 13:35

Nam se osvedcilo takove to pitko se zabudovanym brckem.

Ennny
Závislačka 4097 příspěvků 01.01.19 13:44

Od půl roku pil jedině z hrnku a jedině vodu, teprv v 2,5 letech se jakž takž napije z lahve s cucatkem ale je to boj. jinak bez politi tak kolem toho roku.Na víc jak už umí normálně mluvit tak to komentuje „maminko nejsem mimino neci láhev chci sklinku“ což třeba v zoo jde dost blbě :lol:

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 01.01.19 13:48

Dala bych brcko, prislo mi, ze je to nejpodobnejsi tomu kojeni a nekousal… mela jsem avent hrnecek s brckem, pisou od roka, ale zvladal daleko driv dobry byly i obyc z DM

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 01.01.19 14:27

Syna jsem zrovna naucila v 7m pit ze sklenicky. Nechtelo se mi vyhazovat penize za ucici lahve.
Nevim uz kdy presne se z te sklenicky napil.sam. Tak v roce a pul?

a12
Hvězda diskuse 38051 příspěvků 01.01.19 14:33

Nam se teda osvedcila obyc láhev od kubika water.. Mladsi z ni pil starsimu, tak uz ani jinou nemame :lol:

blumen
Hvězda diskuse 53668 příspěvků 01.01.19 14:35
@a12 píše:
Co zkusit neco takovy..?

Ten je na prd… lepsi normalni. Pripadne tekouci obycejny hrnek s pitkem z Ikei (tece, nemusi nic sat).

Edit: preklepy

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama