Miminko v hodně malém věku

Anonymní
23.7.20 11:59

Miminko v hodně malém věku

Ahoj, asi si budete myslet, že jsem troll, ale nejsem, bohužel..
Anonym proto, protože tu chodí rodina a já nechci, aby věděli nad čím to přemýšlím :zed:
Za dva měsíce mi bude 17 a chtěla bych miminko. Já vím, je to blbost, uvědomuju si všechny ty důvody proč ne, ale stejně mám takový pocit, že bych ho měla mít brzo :oops: že je to takové moje „poslání“ nebo jak to napsat :D
Prosím, nepište mi tady jak jsem blbá a jak se o prázdninách nudím, pár měsíců už nad tím fakt přemýšlím, já vím jak blbé to je :)
Tajně doufám, že mi nějak selže antikoncepce a já otěhotním, samozřejmě tomu ale vůbec nepomáhám a ha pravidelně beru.
Je tady někdo, kdo měl miminko v takhle nízkém věku? Třeba dokonce i plánovaně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3225
23.7.20 12:02

Ne nejsem nezodpovedna abych si porizovala děcko v 17. Chudáci tvoji rodiče, snad neotehotnis. Nejdřív si dodelej školu, najdi práci, bydlení apod. Nic neuteče, neboj. Děti nejsou jenom radost, a rozhodně nejsou zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1141
23.7.20 12:04

Jak ho v 17 chceš zabezpečit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7389
23.7.20 12:05

Dlouhé prázdniny. Bez radši na brigádu at přijdeš na jiné myšlenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
23.7.20 12:06

Já měla a moc jsem se s tím nikdy nechlubila.Taky jsem měla takovou touhu, a syn se mi narodil 2 měsíce po 18.Teď tě to láká ale není to tak růžové. Je konec bezstarostnýho života, už máš zodpovědnost, seš uvázaná doma s miminem a mládí ti uteče. Snad ještě chodíš do školy ne? Hlavně nevysazuj antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
23.7.20 12:07

V prve rade bych si zodpovedela nasledujici otazky:

• zvladnu sve dite uzivit, a to i vnpripade, ze budu bez partnera?
  • budu mit kde bydlet, aniz bych zatezovala sve rodice?

Clovek by nel mit dite, az bude financne nezavisly na svych rodicich, nejlepe i financne nezavisly na partnerovi. Ty bydlis bud doma u ridicu, popr. nas starsiho partnera, u ktereho bydlis. Vzhledem k veku nenas dokoncenou ani stredni skolu. Zkus se zamyslet nad tim, jestli jsi schopna sama bez ciziho pricineni dite zabezpecit, myslim, ze odpoved je jasna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
23.7.20 12:09

Já to všechno rozumově vím, že je to blbosti :oops:
Ale pocitově to je jiné, prostě vím že bych ho chtěla.. to jste ani jedna netoužila po miminku dříve, než jste byly finančně zabezpečené, s vlastním bydlením, prací a vdané? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
23.7.20 12:09

Tak cítíš, že miminko chceš no. A jako představa, že třeba dva tři roky si na to prostě počkáš, vybuduješ si mezitím vztah, dokončíš vzdělání (aspoň SŠ), třeba rok si odpracuješ, ať máš nárok na mateřskou, a celkově se prostě připravíš ti dělá problém? Jako toužit po miminku v tom věku není úplně běžné, blbé mi to nepřijde, dokud jsi zodpovědná a nenecháš se zbouchnout, tak hlavně si ten rozum trochu drž, ať ti nehrábne a nevysadíš. Spis mě zajímá, co tě v tom věku k tomu vede, a jestli máš reálnou představu o tom, co všechno to opravdu obnáší, čeho se budeš muset vzdát, jak je to náročné pro tělo, psychiku, na finance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3225
23.7.20 12:14
@Darkandeep píše:
Ale pocitově to je jiné, prostě vím že bych ho chtěla.. to jste ani jedna netoužila po miminku dříve, než jste byly finančně zabezpečené, s vlastním bydlením, prací a vdané? :roll:

Toužila. A děti mám jako mladá. Ale ne jako dítě. Nýbrž jako dospělí člověk co má kde bydlet, manžela, a máme co jíst. Nemusí se o mě, a moje děti starat rodiče. V 17ti život nekončí, na to aby sis musela dělat děti. Zpětně si říkám co jsem to měla z nápady ;) Zlatě když bydlíme ve svem, a samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.20 12:23

Taky jsem si vždycky přála dítě brzy. Chtěla jsem dětí víc, taky jsem to brala jako takové poslání. V průběhu let se tyhle pocity různě proměňovaly, ale vlastně jsme o tom byla přesvědčená vždycky. Dneska je mi 29 a čekám první miminko. Jako, trochu dřív to být mohlo, ale vlastně vím, že je to takhle správně. Mám dodělané školy, odpracováno a tím pádem mateřskou, smlouvu na neurčito, vlastní bydlení, finanční rezervy, skvělého partnera. Šlo by to i trochu dřív, ale být si jistá partnerem je myslím důležitý. Nedokážu si představit, že bych dodělávala školu těhotná nebo s dítětem, že bych bydlela u rodičů nebo mi museli finančně vypomáhat, abych to vůbec zvládla. Myslím, že by člověk měl mít dítě až v tu chvíli kdy ví, že tím nad míru nezatíží někoho jiného. A dodělanou školu budeš taky potřebovat, až děti odrostou. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1064
23.7.20 12:27

Já měla první ditě v 17 letech. Ale to byla jiná doba, stejně měly všechny ostatní děti do 20 let. Nelituju toho, ale nikdy jsem si nic nekoupila pro sebe, nikde jsem nebyla, protože jsem věčně byla bez peněz, rodina byla přednější. Taky výběr partnera je v 17 jiný než třeba o 10 let dýl.
Edit: taky jsem v těch 17 letech měla dodělanou školu, což dneska asi mít nebudeš.

Příspěvek upraven 23.07.20 v 12:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.20 12:28

A není to náhodou tak, že vlastně tak trochu nevíš, co se sebou, když budeš končit střední? Ono je to normální takhle přemýšlet, protože si mateřstvím člověk tak nějak „odloží“ tu těžkou životní fázi, kdy se musí osamostatnit, najít si zaměstnání, postarat se sám o sebe… Já bych ti doporučila si nejdřív projít tou důležitou fází, kdy budeš chvíli kopat sama za sebe, a ne, že budeš mít zodpovědnost i za někoho úplně malýho, notabene bezbrannýho. A až si nacvičíš tu zodpovědnost a samostatnost na sobě, tak si s pánem Bohem měj dětí jako smetí, když je to tvé poslání :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26265
23.7.20 12:32
@Anonymní píše:
Ahoj, asi si budete myslet, že jsem troll, ale nejsem, bohužel..
Anonym proto, protože tu chodí rodina a já nechci, aby věděli nad čím to přemýšlím :zed:
Za dva měsíce mi bude 17 a chtěla bych miminko. Já vím, je to blbost, uvědomuju si všechny ty důvody proč ne, ale stejně mám takový pocit, že bych ho měla mít brzo :oops: že je to takové moje „poslání“ nebo jak to napsat :D
Prosím, nepište mi tady jak jsem blbá a jak se o prázdninách nudím, pár měsíců už nad tím fakt přemýšlím, já vím jak blbé to je :)
Tajně doufám, že mi nějak selže antikoncepce a já otěhotním, samozřejmě tomu ale vůbec nepomáhám a ha pravidelně beru.
Je tady někdo, kdo měl miminko v takhle nízkém věku? Třeba dokonce i plánovaně?

Zavolej Lucince od Bohuše Matuše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
23.7.20 12:36

Mam pocit, ze je to dneska hodne o tom, ze ty mlade holky se vladtne boji postavit na vladtni nohy. Proto, samy jeste deti vekem i rozumem (bohuzel), si jako „hracku“ porizuji deti, aniz by byly jakkoliv zajistene, spolehajic na to, ze se o ne postara partner. Ukol pak maji jasny, byt doma, starat se o dite, nemusi pracovat. Pokud je partner opusti, zacnou sosat socialni davky a povesi se na rodice, od nichz ocekavaji vyreseni sve zivotni situace. Jsou znudene a resi to porizenim vlastniho ditete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26265
23.7.20 12:36
@Darkandeep píše:
Ale pocitově to je jiné, prostě vím že bych ho chtěla.. to jste ani jedna netoužila po miminku dříve, než jste byly finančně zabezpečené, s vlastním bydlením, prací a vdané? :roll:

Sníš o něčem, o čem nemáš páru. Ono je to strašně krásný, ale má to i stinné stránky. Každý rok navíc od 17 je spíš výhoda. Netvrdím, že je super začít v 35, ale když si vzpomenu na sebe, co mi stačilo, abych se zamilovala a pro něco nadchla… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama