Mladší syn (2 roky) spí méně než starší

986
25.5.18 09:03

Mladší syn (2 roky) spí méně než starší

Milé maminky, kolik hodin spí vaše dvouleté děti? Můj mladší syn je už od miminka nespavec. Nyní má 26 měsíců, přes den (po obědě) už nespí vůbec od roku a třičtvrtě. Večer jde spát společně se starším bráškou (4,5 roku) v 19:45, starší syn poté spí v kuse až do 7:00 kdy ho musíme budit do školky. Ovšem ten mladší usne ve stejnou dobu jako starší (tedy v 19:45), poté se minimálně 1× za noc vzbudí (cca kolem 2:00 hod v noci) a nemůže dál usnout, volá nás… Leží v postýlce hned vedle manžela, ten se ho při probuzení snaží uklidnit, pohladí ho, drží ho za ruku, někdy to pomůže a hned usne, někdy ale ne, malý je pak vzhůru uprostřed noci třeba půl hodiny… když pak konečně usne, tak pak spí už jen do 5:30, maximálně do 6 hod a už je prostě vyspaný, dál už neusne ani za nic. Připadá mi, že spí strašně málo, že by měl spát víc. Hlavně když to srovnám se starším, ten má 4 a půl roku a spí víc než ten dvouletý. Starší syn když byl ve věku kolem 2 let tak spal už celou noc v kuse, ráno vstával o dost později a ještě k tomu spával i po obědě. Tak si pořád říkám, proč ten mladší je takový nespavec, jak mu ten přerušovaný a krátký spánek může stačit? Já sama se cítím dost nevyspaně. :-( Máte někdo taky takového nespavce? Může se to věkem zlepšit nebo bude spát ještě míň a míň?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4922
25.5.18 09:13

Nase dvouleta uz odpoledne taky nespi. Usina vecer v devet a vstava v osm. Spi v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4374
25.5.18 09:20

Muj dvouletak spi 21:30 az 5:00 a pak 3h po obede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1747
25.5.18 09:22

Ahoj mam tri deti 6,10 a 2,5 roku a nejmene spi nejmladsi :lol: usina ve 21hodin a vstava v 7 rano :? všechny deti mi prestaly spat odpoledne po prvním roce. :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
25.5.18 09:50

U nás 2 leťák vstává taky okolo 6, někdy dříve, někdy později, ale do 7 mi nespal, ani nepamatuji. 3 leťáka musím v půl 8 budit, jinak by spal do 9 :lol: V poledne chodí spát oba, a spí tak nějak stejně, někdy hodinu, někdy 3 hodiny. Večer chodí ve 20 hodin a taky mají ještě oba období, kdy se mi budí klidně 5× za noc, ale normálně spí celou noc. Některé děti jsou víc spavé, některé méně. Pokud zvládá vydržet normálně do večera, není protivný, tak mu to prostě stačí a do spánku bych ho určitě nenutila. Moji kluci, jakmile se přes den nevyspí, tak poslední 3 hodiny před spaním neustále padají, zakopávají, více se rvou, chtějí se nosit, polehávájí. Spánek jim prostě chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13904
25.5.18 09:56

Moje starší spala kolem dvou let 8 hodin denně (všechny spánky dohromady) - děti kamarádek v tu dobu spaly tak 14. Prostě neměla čas spát. Neboj, srovná se to, až půjde do školy, tak bude chtít vyspávat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
25.5.18 10:35

Starší 6,5 letý spí od 9 do 6:30 (někdy do 7), mladší (stejně starý jako tvůj) včera usnul ve 21:15 a vstával dneska v 7. Spí ještě po obědě, ale jen hodinku a i tak přemýšlím, že to zruším, protože má strašný problém usnout večer.
Takže spí se starším plus mínus stejně. Ale já mám obě děti nespavce. Starší teď aspoň nevstává v 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama