Mleté maso v těhotenství

Anonymní
7.2.20 11:29

Mleté maso v těhotenství

Ahoj, jelikož podobných témam je tu mnoho ale přeci jen mi to nedalo. Jsem v 24 tt. Děvčata, jíte v těhotenství pokrmy z mletého masa? Hovězí, vepřový (karbanátky, masové kuličky, sekaná atd..?) Někdo je na to vyloženě po celé těhotenství alergický, že se masa ani nedotkne 8o strach z toxoplasmózy a listeriózy jako mám i já :zed: díky za reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

60003
7.2.20 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj, jelikož podobných témam je tu mnoho ale přeci jen mi to nedalo. Jsem v 24 tt. Děvčata, jíte v těhotenství pokrmy z mletého masa? Hovězí, vepřový (karbanátky, masové kuličky, sekaná atd..?) Někdo je na to vyloženě po celé těhotenství alergický, že se masa ani nedotkne 8o strach z toxoplasmózy a listeriózy jako mám i já :zed: díky za reakce :kytka:

Vsak je to tepelne zpracovane, ne? Jedla jssm normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3175
7.2.20 11:33

Jasně že jsem jedla mleté maso, když je tepelně upravené, tak není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27571
7.2.20 11:34

Proc bys nemohla? Nemela bys jen syrove maso, tedy zadny tataraky, karbanatky klidne muzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701

Tepelně zpracované bez problému. Dokonce jsem si jednou dala i tatarák, jakou jsem na něj měla ukrutnou chuť. Nutno tedy podotknout že v ověřené velmi dobré restauraci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40104

A ty to maso jíš syrové? :think: když ho tepelně opracuješ, tak je to přeci stejné, jako by sis dala maso vcelku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 11:37

Holky, díky za tak rychlou reakci. No, já si vždycky říkám, jestli jsem to dostatečně uvařila :zed: ale to je spíš už jen v mý hlavě :zed: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
776
7.2.20 11:42

Jedla jsem. normalne tepelně zpracované maso ;)
Nedá mi to se nezeptat. Proč mleté maso? Vždyť je to stejně jako normální maso jen namlete, v tom není žádný rozdíl ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19152
7.2.20 11:45
@Anonymní píše:
Ahoj, jelikož podobných témam je tu mnoho ale přeci jen mi to nedalo. Jsem v 24 tt. Děvčata, jíte v těhotenství pokrmy z mletého masa? Hovězí, vepřový (karbanátky, masové kuličky, sekaná atd..?) Někdo je na to vyloženě po celé těhotenství alergický, že se masa ani nedotkne 8o strach z toxoplasmózy a listeriózy jako mám i já :zed: díky za reakce :kytka:

Vysvětli mi prosím, jaký je rozdíl mezi masem z knedlo vepřo zéla či řízkem a karbanátkem, sekanou či masem v chilli corn carne? :think:

Mozek by to trochu chtělo zapojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 11:52

Jedla jsem všechno, na co jsem měla chuť. Maso se opeče, krvavý biftek nebo tatarák nejím ani normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 11:56

@flicek18 Bylo mi to tak řečeno od dr, která je ke všem věcem v těhotenství ohleduplná. Mleté maso se rychle kazí, nemělo by se nechávat dlouho v chladňičce i mimo ní samozřejmě. Tak proto jsem se ptala na to vyloženě mleté.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 11:58
@Anonymní píše:
@flicek18 Bylo mi to tak řečeno od dr, která je ke všem věcem v těhotenství ohleduplná. Mleté maso se rychle kazí, nemělo by se nechávat dlouho v chladňičce i mimo ní samozřejmě. Tak proto jsem se ptala na to vyloženě mleté.

@Svistice viz odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
19152
@Anonymní píše:
@flicek18 Bylo mi to tak řečeno od dr, která je ke všem věcem v těhotenství ohleduplná. Mleté maso se rychle kazí, nemělo by se nechávat dlouho v chladňičce i mimo ní samozřejmě. Tak proto jsem se ptala na to vyloženě mleté.

Tak snad poznáš zasmrádající maso. :nevim:

Jinak případné breberky tepelnou úpravou pochcípají. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583

No dívej… Toxoplazmózu podstatně snáz chytneš z neumyté zeleniny, než z mletého masa :D A nebo by ses musela holýma rukama hrabat v kočičích hovnech.
Prostě to musíš umět upravit a bude klid.
Stejně už je obrovská šance, žes toxoplasmózu někdy v životě prodělala, takže bych opravdu zbytečně nestresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17993
7.2.20 12:02
@Anonymní píše:

a ty to mletý vyndáš a necháš ho mimo lednici půl dne? prosím tě klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama