Moje 17leté dítě je závislé na drogách

Anonymní
27.3.16 23:47

Moje 17 leté dítě je závislé na drogách

Jak byste to řešili vy? Dítě 17 let, závislé už dlouhodobě na drogách, bylo na detoxu, na lečení, chvíli to bylo ok, ale pak zase se vrátilo zpátky k ty partě i přes veškeré výhružky že nebude chodit ven, uteče a nevrátí se domu několik dní(volat policajty, přesvědčovat, vyhrožovat nemá cenu) dítě je tvrdohlavé a stejně si dělá, co chce. Shází se se staršími vrstevníky na bytě, několikrát jak bylo zdrogované zkolabovalo a jede dál, každý den. Za dva měsíce bude 18 leté, ze školy dítě vyhodili, nyní je na pracáku a říká, jak bude pracovat, že s tím přestane atd. Ale bohužel už se tomu nedá ani věřit. Co byste doporučili dále? Když dítě jelo na poslední léčbu tak řeklo psychologovi že tam chce jet, že bude fetovat že to dělá jen tak, myslíte že to dítě dělá naschvál?
Nevím zda to má dítě v genech po otci, který utekl do ciziny a taky fetoval.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25447
27.3.16 23:50

Je to krutý, je to vlastní dítě, ale nemá cenu se snažit pomoc. Počkat, až přijde samo a poprosí o pomoc, ale o pomoc s léčbou, ne o peníze atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.16 23:53

@lleennttiillkkaa bohužel se shází na bytě holky, kterou v tom asi maminka podporuje když jí dělá nákupy a platí byt a maminka žije jinde, takže mi tam vždy uteče a je tam několik dní, tolikrát na ten byt bylo podáno několik stížností ale marně:-(

• Citovat
  • Nahlásit
25447
27.3.16 23:56

Z osobní zkušenosti vím, že pokud závislý nechce, nic a nikdo s ním nehne a to jsem to naivně zkoušela několikrát, po dobrým, po zlým. Možná jsem tu energii měla věnovat něčemu, co by mělo jistější cíl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.16 23:57

@lleennttiillkkaa když příjde sfetovaná a já to poznám tak mi řekne že chce fetovat, že se smířila že bude dřít a dřít ve fabrice protože se na vše vysrala…je jí to jedno…:-(

• Citovat
  • Nahlásit
25136
27.3.16 23:58

Šílená situace! Ale bohužel si v tom dítě musí vymáchat čumák, přílišná podpora je kontraproduktivní…Ještě mě napadá, jak jsou ta léčebná zařízení, kde léčí prací, různé farmy a statky…Ale mám pocit, že to je dobrovolné, ale nejsem si jistá…Obrátila bych se na nějakou organizaci, která se tímto zabývá, o radu, jak dál…Držím pěsti, soucítím s tebou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7711
27.3.16 23:59

Poradit nedokážu, neumím si vůbec představit, co bych v takové situaci udělala. Teď mi ale přijde nejrozumnější dítě nechat jít a nedávat mu žádné peníze. Pokud se z toho má dostat, tak musí samo chtít.
Zrovna dneska jsem přemýšlela nad tím, jestli jde výchovou (od malička) nějak ovlivnit výběr kamarádů a tím malinko předejít případnému užívání drog… Zakladatelko, zajímalo by mě, co si o tom myslíš jako matka takového dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.16 00:04

@Petule030 Povím to asi takhle, můj kamarád má dceru, které nechal volnou výchovu ať si dělá co chce nekritizoval její kamarády, dcera nepije, nekouří i když se pohybuje mezi takovými lidmi neláká jí to.
Pak je další způsob co to takhle udělala u dcery kamarádka a dcera už byla ve výchovné zařízení, fetuje taky apod.
A my? My jsme se jí snažili hlídat nikam skoro do nedávna nemohla, byla jsem i proti tyhle holce s kterou fetuje ale jak se říkám zakázané ovoce chutná nejlépe.
Takže je to asi o tom dítěti a čím víc člověk zakazuje a láme to je to asi horší:-(

• Citovat
  • Nahlásit
2879
28.3.16 00:04

Bohužel mu nepomůžeš :( musí chtít přestat sám. V práci jsme měli holčinu, která brala drogy od 14. Rodiče ji dali několikrát na léčení a stejně se k tomu vrátila. Ve 29 letech se sama rozhodla, že s tím sekne a šla se léčit dobrovolně. A už je 5 let čistá. Musí chtít prostě sám jinak se k tomu bude vracet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.16 00:05

Tatínek mé dcery jí zapírá a když jednou za čas přijede do české republiky potají vytáhne dceru a fetuje s ní, nedávno jsem to zjistila je to pěkný **** samozřejmě ani na ní neplatí, ani bych to po něm nechtěla, zapírá jí ale fetovat s ní to jo :zed: :zed: :zed:
takže je to tak že to má to dítě po rodiči a nebo že se hold chytí špatné party která ho ovlivní

• Citovat
  • Nahlásit
7711
28.3.16 00:12

Děkuji za odpověď :kytka: Asi to je o každém jednotlivci.
Musí to být pro tebe hrozné, vidět své dítě zfetované a slyšet od ní, že s tím nemíní přestat :( Asi sama musí zažít, co to je nepracovat, nemít peníze (nebo pracovat jak kůň a vydělané peníze vyhodit za fet). Třeba si někdo v takové situaci, kdy pořádně nemá ani kde bydlet, uvědomí, že takhle se nedá žít. Ale musí si to uvědomit sama. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
28.3.16 00:46

Moje tchýně, to také měla, také posílali na detox, prosili, hrozili a nakonec dítě vykopli, já vím že je to hrozný, ale říkala, že už nic jínýho nešlo dělat, po x letech dítě šlo na odvykačku samo od sebe a je už 12 let čistej a já s ním mám 2 děti. Musí chtít ten feťák, jinak prostě neuděláš nic. Říkala ještě tchyně, že nejhorší bylo, že třeba x měsíců o něm nevěděla, ale říká, že to je jediný řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
28.3.16 07:34
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa když příjde sfetovaná a já to poznám tak mi řekne že chce fetovat, že se smířila že bude dřít a dřít ve fabrice protože se na vše vysrala…je jí to jedno…:-(

Na to už jí jenom můžeš říct, že ve fabrice dřít nebude, protože si tam feťačku nevezme a ukázat jí dveře ven z bytu :? Bohužel se nic jinýho dělat nedá :(

• Citovat
  • Nahlásit
5909
28.3.16 07:34

Tak to je mazec, ale já bych začala od Adama…první chybou bylo, dělat si dítě s někým, kdo měl cokoli společného s drogama. Já bych do toho tedy nešla 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.16 07:35

Doporucuju kontaktovat os Sananim, kde vam poradi nejake nejblizsi centrum pro pomoc rodinam v teto situaci

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat