Bojím se, že má syn nějakou poruchu

Anonymní
17.3.16 23:05

Bojím se,že má syn nějakou poruchu

Maminky, uklidněte mě, nebo se podělte o názor. Syn má 2,5 roku a je to velmi živé dítě, což nám doktorka napsala do průkazky i na 18 měs. prohlídce. Neposlouchá, působí dojmem rozmazlenýho, nevychovanýho fracka :oops: Příklad:Jdeme na procházku, syn jede na odrážedle a kolikrát za ním musím běžet, protože mi ujede třeba do potravin, vezme si housku a jede ven. Jednou jsem mu v lékárně koupla lízátko, pamatuje si to aa od té doby tam pokaždé zaběhne a vezme si ho(já ho tam jdu samozřejmně vždy zaplatit).
Včera večer se koupal, na minutku jsem odběhla udělat sunar a kluk stáhnul osušku a přikryl se s ní, že je to prej jeho deka((ve vodě) :zed: Dnes ráno si šel umýt ruce, po chvíli ticha se jdu radši podívat a on zašpuntoval umyvadlo, baterie naplno a koupelna pod vodou. A co mě dnes odpol. totálně vytočilo :cert: chtěl z lednice sýr, tak jsem mu ze záchodu řekla at si ho tedy vezme(už otvíral lednici)a sedne si s tím, ale jak jsem přišla do obýváku, tak mě málem trefil šlak, kluk vytáhnul salám a nakládal ho na vytřenou podlahu :cert: že to jsou prej koleje :oops: :zed: Je normální aby 2,5 letý dítě vymejšlelo takový hovadiny? Kde na to chodí? :nevim: Na hřišti si klidně z kočárku od někoho půjčí míč, já pak chodím a hledám majitele abych se zeptala, zda si ho můžeme půjčit. Neumí ještě moc mluvit, prosí stylem že dělá prosím prosím dlaněma o sebe, neumí se sám zeptat, zda si něco může půjčit. Vidí kočárek a už jde šahat na zavěšený chrastítko nebo hračku. Ví že to nesmí, vyvětluju, zakazuju…je to k ničemu. Dnes jsme byli ve školce na dni otevřených dveří, syn jako první vylez nahoru na žebřiny, pak i ai 5 min. hrál s hračkama, ale nejvíc ho zajímalo umyvadlo kam si neustále chodil mýt ruce mýdlem a hlavně bral dětem z kelímků kartáčky, pasty :nevim:
Bojím se, že ze školky ho nejdýl do týdne vyhodí s tím, že je nezvladatelný. Jsem z něj unavená, vyšťavená a přemýšlím jestli s ním nenavštívit nějakýho psychologa, aby mi řek, jak na něj, jak s ním pracovat :think: Máte některá podobný exemplář doma? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26588
17.3.16 23:10

No já ti nevím, děti jsou různý, ale mě přijde, že ho prostě v mnoha momentech necháš dělat, co chce on, nijak ho nekoriguješ nebo až post, přestože víš, že ta situace nastane-například rohlík v potravinách, lízátko lékárna a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
17.3.16 23:12

Je to čipera, ale řekla bych, že nic nenormálního. :-) Budeš ještě dlouho vysvětlovat a zakazovat a on se to jednou naučí. Hlavně pořádně hlídat a načapat ho při činu, v tu chvíli vysvětlovat a zakazovat. Když si něco vezme z kočárku, musí poprosit on, ne ty (i když jen rukama). Je jak malé štěně, když mu to vysvětluješ potom, tak nechápe souvislosti, chce to hned.
Ale musí to být náročné, tak přeju pevné nervy. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3159
17.3.16 23:12

Podle mě ti chybí důslednost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.16 23:13

@jenny.fields To on mi právě ujede na odrážedle, volám na něj ať počká, když vidím že jede dál, tak za ním běžím, ale jak má náskok tak je rychlejší :nevim: Ví že to nesmí, ale ta touha je ai silnější než on :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
64733
17.3.16 23:13

Mi zaráží jedna věc - řešíš věci pozdě :think: nedovolila bych dítěti, aby si zajelo do obchodu, něco tam vzalo a tradá.. tomu se přeci předejít dá :think: můj pocit z toho celého, že sis ho opravdu takhle vychovala :nevim: proč za něj zpětně platíš? proč ho nedonutíš ty věci vrátit (ohryzanou housku asi těžko), ale zbytek? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
17.3.16 23:15

Můj starší syn se v batolecím a předškolním věku projevoval velmi podobně - tele urvané ze řetězu, absolutně mu chyběl pud sebezáchovy. Musela jsem být pořád ve střehu, co zas vymyslí, a často šlo o život. Vyskočil z kočáru (18měs.), vlítl do silnice, do řeky, doma vylézal na okna a chtěl se vyklánět…A v obchodech se též obsluhoval bez zaplacení a já to pak, rudá až kdesi, napravovala. Na hřišti taky peklo, stále nějaké konflikty s dětmi, jejich rodiče mi nadávali :nevim: Učitelky ve školce mi ho odmítly vzít do školy v přírodě, že je neposlouchá…A já se opravdu snažila…
No, byli jsme i v poradně, dg. ADHD a poruchy pozornosti, doporučeny léky (odmítla jsem). S nástupem do školy měl obrovské štěstí, dostal úžasnou paní učitelku :palec:.Byla trpělivá, milá, s nadhledem a smyslem pro humor…synova nezvladatelnost se postupně mírnila. Dnes je z něj líný puberťák, který by nejradši vysedával u počítače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.16 23:16

To si nemylím, že by to bylo důsledností. Jedna známá maminka z hřiště která nás zná, tak říká že prostě neposlechne a udělá si co chce, i když ví, že pak třeba dostane na zadek. Já mu to pořád vysvětluju, říkám mu, že se to nesmí, zakazuju…ale je to s ním marný :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4036
17.3.16 23:17

Já nevim, ale podle mě si to děláš tak trochu sama :nevim: jsi nedůsledná a necháváš mu příliš prostoru pro tyhle věci, všemu cos napsala se dá předejít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
17.3.16 23:19

Když se vřítí do krámu a bere věci bez dovolení, jede na odrážedle a na tom ti také ujíždí? Jako první bych mu ho za trest vzala (i z důvodu, že bych se bála, že mi vjede pod auto).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5651

:lol: :lol: :mrgreen: úplně jsem ho viděla, jak si sám nakoupí rohlík, nebo lízátko. Musíš ho víc krotit. Jinak má klučina super fantazii. Moje děti v tomhle věku, taky často něco vyváděly a vyvádějí, ale oni z toho vždycky vyrostly.
A když mu nastavíš jasné hranice, tak je za čas bude sám respektovat. Ale chce to důslednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64733
@Anonymní píše:
To si nemylím, že by to bylo důsledností. Jedna známá maminka z hřiště která nás zná, tak říká že prostě neposlechne a udělá si co chce, i když ví, že pak třeba dostane na zadek. Já mu to pořád vysvětluju, říkám mu, že se to nesmí, zakazuju…ale je to s ním marný :nevim:

tak mu prostě nedej třeba odrážedlo :nevim: jako pokud to vzdáš hned, tak je to o ničom.. a možná bych zašla k psychologovi - třeba zhodnotí, že tam opravdu něco je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.16 23:20
@martina.se píše:
Mi zaráží jedna věc - řešíš věci pozdě :think: nedovolila bych dítěti, aby si zajelo do obchodu, něco tam vzalo a tradá.. tomu se přeci předejít dá :think: můj pocit z toho celého, že sis ho opravdu takhle vychovala :nevim: proč za něj zpětně platíš? proč ho nedonutíš ty věci vrátit (ohryzanou housku asi těžko), ale zbytek? :nevim:

Já mu to taky nedovolím, má to zakázaný, ale ujede mi, vlítne do potravin a tam si vezme housku nebo koláč a já to tam pak jdu platit, protože to je nakousaný. Ví že když něo chce, musí mi říct, že si nesmí sám brát věci. On třeba když jdeme nakoupit, chce mít košíček, samozřejmně tam hází kde co, taky ví že nesmí, že nakupuju jen já, ale nedá mu to

• Citovat
  • Nahlásit
25136
17.3.16 23:21
@martina.se píše:
Mi zaráží jedna věc - řešíš věci pozdě :think: nedovolila bych dítěti, aby si zajelo do obchodu, něco tam vzalo a tradá.. tomu se přeci předejít dá :think: můj pocit z toho celého, že sis ho opravdu takhle vychovala :nevim: proč za něj zpětně platíš? proč ho nedonutíš ty věci vrátit (ohryzanou housku asi těžko), ale zbytek? :nevim:

Mě můj darebák taky zdrhl, byl hrozně rychlej. Brala jsem si vozík, vlítla za ním, ale pozdě - nakouslý dvě rajčata. Jindy za u pokladen čórl zmrzlinu. To vzniklo tak, že já pro něco vlítla dovnitř, venku ho hlídal manžel. Kluk běžel za mnou, manžel myslel, že to vím, já zas myslela, že je s ním…vylezu z Billy a mladej v ruce kornout 8o 8o. Manžel myslel, že jsou mu ho koupila :nevim:. Nekoupila :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
17.3.16 23:22

No tak jsi tady teda vypsala, co dělá syn a co kdybys napsala, co děláš ty :think: :nevim: Zatím to z toho tvýho popisu totiž vypadá, že děláš kulový. Ono ho taky klidně může napadnout, že skočí z okna :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat