Montessori - ako sa zorientovat :)

543
7.3.16 09:51

Montessori - ako sa zorientovat :)

Maminky, prosim o pomoc :) O Montessori metode som uz cosi pocula, cosi malo citala, potrebujem sa trosku odpichnut, pretoze si zial neviem najst dostatok casu na precitanie vsetkych diskusii a clankov a vybrat si to najdolezitejsie :) Mam dve deticky - syna 9rokov, dcerku 16mesiacov. Strasne rada by som sa vybrala vychovou typu Montessori (len doma, skolky, skoly u nas nehroozia). Vidim to na synovi, kolko chyb som urobila, ake velke problemy s nim mam uz teraz, mojou vlastnou vinou.

Hlavne ma zaujimaju zakladne body ako zorganizovat domacnost, ako upravit domace prostredie v style Montessori vychovy. Mam velku vyhodu, momentalne dorabame domcek, zariadujeme, vela veci viem prisposobit.

A po druhe ma zaujima prax - ako u vas vypada rano, ako vecer, ktore ritualy dodrziavate, aky pevny rezim mate…proste nejake rozplanovanie dna doma s detmi na materskej. Aby som zvladala jednak domacnost, varenie, starostlivost o obe deti, ucenie so starsim, hranie s mladsou.

Je pravda, ze mne osobne sa rodicia velmi nevenovali, rezim nebol takmer ziaden, cize aj ja mam dost problem nieco taketo aplikovat. Rezim mame volny, prisposobeny okolnostiam, no vidim, ze to nic dobre neprinasa. A preto chcem ist jednoznacne inou cestou.

Dakujem za kazdy postreh, kazdu odpoved :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6390
7.3.16 10:30

Režim a rituály vyplynou z vašich zvyklostí.
U nás mají hračky „pevné“ místo a krabičku, do které patří. Pak není problém, že chybí kousek do skládačky.
V kuchyni pomáhají obě, mladší tedy jen jí, ale je se mnou a poznává nože, prkýnko… Pokud mají zájem míchají, nebo krájejí, natírají chleba, obkládají chleba. Záleží na každé mamině.
Koupila jsme velké fazole, dala jsem jim k tomu nějaké misky, lžičky a s tím si vyhrají hodně. Mladší dostane na narozeniny dřevěné ovoce na krájení.
Nemáš v okolí nějaké MC, kde by byla monte herna? Většinou u nás berou mladšího sourozence do šátku nebo se kouká ze sedačky.
Režim se odvíjí podle toho co musíme - kroužky, dr. nebo jen nákup a procházka venku.
Vařit jsem se navykla hned po vstávání, když se snídá tak se uvaří oběd a pak nemám problém být venku až do oběda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama