Vydrží 12leté dítě šest hodin samo doma?

Anonymní
6.3.16 08:53

Vydrží 12 ti leté dítě šest hodin samo doma?

Sestra nastoupila do nové práce, kde bude dělat ranní a odpolední. Odpolední bude končit v osm večer.

S největší pravděpodobností se mě bude ptát, jestli můžu „pohlídat“ neteř. V uvozovkách, protože neteři je 12 let. Nebojí se být doma sama, ale nudí se. Takže bych tam byla jako rozptýlení. Mně se ale nechce „hlídat“. Volný čas mám, ale chci si ho užít po svém. Na druhou stranu jsem úzkostná a bojím se, aby to, že bude sama doma na ni nemělo špatný vliv(chytí se špatné party, drogy v budoucnu, apod.). A sestře nedokážu říct narovinu Ne. Proto se ptám: Vydrží dítě ve 12ti doma tak dlouho samo? S tím, že se nějak samo rozptýlí? Píšu anonymně. Nevím, jestli sem sestra občas nechodí nebo někdo ze známých.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5940
6.3.16 08:58
@Anonymní píše:
Sestra nastoupila do nové práce, kde bude dělat ranní a odpolední. Odpolední bude končit v osm večer.

Myslím, že sestra tě pozná i tak. :lol:
Ale k věci, občas by si pohlídat mohla ne? Třeba zajít na bazén, bude se lepšit počasí, tak nějaká procházka…jinak 12 letá holka vydrží určo sama, chce to jenom dát jasná pravidla.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3995
6.3.16 08:58

Brácha má 11 a sám být musí, protože možnost hlídání prostě není. Asi záleží na vyzrálosti. Máti mu napsala seznam, co musí udělat a funguje to tak už více než rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582
6.3.16 09:02

Já ve 12 letech běžně hlídala 2 leteho bratra i několik hodin ;) Samozřejmě záleží na zodpovědnosti dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 09:02

@kve-tinka To asi jo, ale já to tak napsala, aby bylo vidět, že bude doma dlouho do večera. :)

@Deninina Tak super, díky. Je to ode mně trochu alibismus, no :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.16 09:04

@pajisek90 Tak to máš můj obdiv!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.16 09:04
@Anonymní píše:
Sestra nastoupila do nové práce, kde bude dělat ranní a odpolední. Odpolední bude končit v osm večer.S největší pravděpodobností se mě bude ptát, jestli můžu „pohlídat“ neteř. V uvozovkách, protože neteři je 12 let. Nebojí se být doma sama, ale nudí se. Takže bych tam byla jako rozptýlení. Mně se ale nechce „hlídat“. Volný čas mám, ale chci si ho užít po svém. Na druhou stranu jsem úzkostná a bojím se, aby to, že bude sama doma na ni nemělo špatný vliv(chytí se špatné party, drogy v budoucnu, apod.). A sestře nedokážu říct narovinu Ne. Proto se ptám: Vydrží dítě ve 12ti doma tak dlouho samo? S tím, že se nějak samo rozptýlí? Píšu anonymně. Nevím, jestli sem sestra občas nechodí nebo někdo ze známých.

Jednou za cas jo, ale kazdy den do 8 je moc dlouho, nemela by byt bez dozoru kazdy den tak dlouho sama. Byt sestrou, tak tu praci neberu nebo zajistim hlidani, no. Matka chlastala a nefungovala, takze doma jsme byli casto sami a jeste jsem se starala v pohode o 6 let mladsiho brachu, ve veku problem nevidim, ale v tom case jo. Prosim anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
6.3.16 09:07

Ve většině případů vydrží. Ty máš deti? Občas bys tam snad zajit mohla, já jsem vychovana tak, ze si v rodine pomáháme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
6.3.16 09:08

Jisteze jo, moje neteř vydrzi i jako 10leta, čte si, dela úkoly, kouká na telku. Segra je samozivirelka, ja nehlidam, protoze bydlím 100km daleko. Myslim, ze takhle velke dítě se uz nijak nezabije, nepoškodí ani nepodpali byt.Ty nemas žádnou povinnost hlídat.

• Citovat
  • Upravit
3711
6.3.16 09:08
@Anonymní píše:
Sestra nastoupila do nové práce, kde bude dělat ranní a odpolední. Odpolední bude končit v osm večer.S největší pravděpodobností se mě bude ptát, jestli můžu „pohlídat“ neteř. V uvozovkách, protože neteři je 12 let. Nebojí se být doma sama, ale nudí se. Takže bych tam byla jako rozptýlení. Mně se ale nechce „hlídat“. Volný čas mám, ale chci si ho užít po svém. Na druhou stranu jsem úzkostná a bojím se, aby to, že bude sama doma na ni nemělo špatný vliv(chytí se špatné party, drogy v budoucnu, apod.). A sestře nedokážu říct narovinu Ne. Proto se ptám: Vydrží dítě ve 12ti doma tak dlouho samo? S tím, že se nějak samo rozptýlí? Píšu anonymně. Nevím, jestli sem sestra občas nechodí nebo někdo ze známých.

Tak jí sestra třeba zaplatí nějaký kroužek - keramika, cvičení, bude o i postaráno, nějak se zabaví. Sice ne každý den, ale když ji nechce nechat sama doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42608
6.3.16 09:09

Tak v tomhle věku jsme za mého dětství běžně trávili celé odpoledne sami venku. Takže mi to tak hrozný nepřijde. Ty odpolední stejně nebud mít každý den, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
6.3.16 09:10

Vydrzi, ale úplne dobrý to není. Myslím každý den. časově mi to vychází, že se uvidí s dítětem ráno před odchodem do školy a pak večer krátce před usnutím? Většinu dne tak bude dítě ponecháno instituci (škola) nebo samo sobě. Nic moc teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20574
6.3.16 09:12

Vydrží, o tom žádná. ale chtělo by to nějaký kroužek a čas od času nenápadnou kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 09:13

@MilijonDolarBejby Já děti nemám. My si v rodině taky pomáháme. Já ségře dost pomáhám finančně. Mám něco našetřeno z dřívějška. Jen začínám mít pocit, že jsem moc v jejich vleku. Tím, že neumím říct ne, tak udělám vše, co ségra chce, i když se mi to nelíbí.

@zvidavajanca sestra peníze nemá, takže kroužek neklapne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.16 09:14

@lucenka Určitě se to bude střídat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama