Můstek / implantát - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.04.18 08:10
můstek/implantát - zkušenosti?

Ahoj všem co jste si prošly peklem jménem zubař.
Partnerovi se vylomila horní jednička, která mu delší dobu hnila v dásni.
Dle rentgenu má díru až do kosti. Níže přikládám jeho dotaz z diskuze na jiném serveru.
Budu ráda za postřehy a rady k tématu. Nezlobte se prosím za anonym.

Máte prosím někdo zubní můstek místo horní jedničky?
Musí být můstek vždy chycen na krajních zubech kolem chybějcího zubu nebo může můstek tvořit i „krajní zub“?
Kolik zubů vám pod můstkem chybí a na kolik vás celá věc vyšla finančně?
Ulomila se mi horní jednička, který vyhnila až do dásně a dle rentgenu mám díru až do kosti :(
Víte co mě čeká? Zuby mám křivé, jelikož mi je dlouhodobě tlačily osmičky které leží a hrnou zuby ven, proto mi dvojka rozdrtila jedničku. Proto bych rád můstek msto jedniček, dvojek a nasazený by byl na trojkách ideálně, ovšem na jedné straně mi chybí i čtyřka, tak by mě zajímalo, zda existuje můstek který není nasazen jen na krajních zubech.
Předem děkuji za radu všem.

Reklama

Reakce:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 14.04.18 08:34

Zubní náhrada na kraji je vždycky horší řešení. Zvláště u jedničky, která je dost zatěžovaná. Jinak když ten můstek nasadí na trojky, tak chybějící 4ka zub nevadí. Já mám jeden klasický můstek, ten stál tak 5 tisíc a jeden můstek na dvou implantátech, tam jsem si musel ještě nechat rozšířit kost (za 25 tis.) a celkem to vyšlo tak na 70 tis. :zed:

dedrichov
Závislačka 2621 příspěvků 14.04.18 08:58

Nejsou to spíše otázky na stomatochirurga? On přece musí posoudit stav zubů, nikdy jste to nekonzultovali?

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 14.04.18 09:31

Také bych doporučovala konzultaci i někde jinde. a otázka je, jestli nebude potřeba pořešit ty osmičky, aby nedělaly neplechu a netlačily na můstky. Ať se přítel objedná na stomatochirurgii, případně i ortodoncii. A teda zaráží mě, že to nechal dojít tak daleko, že zub shnil. To trvá docela dlouho.. No, ale s tím se zpětně nic neudělá, jen se to musí řešit.
Pokud jde o můstek, vždy se chytá na krajní zuby, v jeho na trojky. Ale ty se zbrousí, takže přijde v podstatě o zdravé zuby. Já mám můstek, který nahrazuje jeden zničený zub. Je to metalokeramika, uchycená klasicky na jedné straně na zbroušeném zubu a na druhé straně domodelovaná jako dodatek k zubu. Takže ne úplně klasický můstek. I s čištěním kanálků mě to vyšlo myslím na 18 tis. Kč. Na přední zuby by asi ale byla lepší celokeramika, což je zase dražší. Ale z hlediska estetiky není skoro rozeznatelná od normálního zubu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 14.04.18 09:43

Nebylo by nejlepší jít se zeptat přímo zubaře, který ty zuby uvidí v reálu?

Anonymní  14.04.18 10:22

Ja mam mustek na prednich zubech. Mam obrousene dva zuby a treti vedle nich chybi. Kdyz mi to delali, tak jsem myslela, ze umru :,(. Mustek stal 10 tisic. Mam ho 6 let a musim jit na predelani, protoze jak si dasen sedla apod tak ho mam spatne pridelany a zacina padat. Predelani me uz ale bude stat 15 tisic :zed:.

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 14.04.18 16:35
@Anonymní píše:
Ja mam mustek na prednich zubech. Mam obrousene dva zuby a treti vedle nich chybi. Kdyz mi to delali, tak jsem myslela, ze umru :,(. Mustek stal 10 tisic. Mam ho 6 let a musim jit na predelani, protoze jak si dasen sedla apod tak ho mam spatne pridelany a zacina padat. Predelani me uz ale bude stat 15 tisic :zed:.

to ti to neumrtvili? 8o co to máš za sadistického zubaře? Já jsem při dělání můstku necítila nic. A to jsem měla jeden zub bohužel v tak špatném stavu, že mi z něj tekl hnis a doktorka mi píchala umrtvující injekci i dovnitř přímo do kořenového kanálku, aby to mohla bezbolestně vyčistit. Bohužel předchozí doktorka to při dělání můstku odflákla a takto to dopadlo.

dedrichov
Závislačka 2621 příspěvků 14.04.18 19:10

Mě čeká v budoucnu implantát na trojce. Cena už se vyšplhala v současné době na cca 36 tisíc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama