Můžu odmítnout studenty u porodu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1685
24.1.09 22:52

jedna studentka - sestřička by mně nevadila (jsem zdravotní sestra),ale co by mě teda vytočilo, kdyby k mému porodu přišla skupina čučících mediků. :oops: naštěstí nikdo takový nepřišel..

a k prasklé žíle…za to studentka určitě nemohla, prostě některé žíly po napichnutí a aplikaci infuze praskají i profíkům. :wink: :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5100
24.1.09 22:55

Oluscho - držím palce, ať je to rychlý a bez komplikací a ať ti ti studující aspoň trochu pomůžou. :wink: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.1.09 11:35

měla jsem u porodu studentku

Rodila jsem před týdnem v Bohunicích (můj první porod). Měla jsem u porodu celou dobu studentku (z Belgie- mluvila jen anglicky) a díky ní, jsem měla skvělý porod. PA zaskočila jen občas, neboť vedle měli komplikovaný porod císařem. Trpěla jsem křížovými bolestmi zad, celou dobu mi studentka dělala masáže, podávala pití, pomáhala se otáčet na posteli atd. Byla vděčná, že může být u porodu a já jsem vděčná jí, že tam byla. Manžel mi v tu chvíli nedokázal tolik pomoci jako ona. Ty 3 hodiny na sále s ní utekly rychle a ikdyž nemluvím anglicky nijak dobře, celkem jsme si pokecaly. Akorát když mě chytla křeč do nohy, nevěděla jsem, jak jí to říct, tak jsem jí ukazovala, že mám v noze kontrakce :lol: pochopila :wink:

  • Citovat
  • Upravit
23847
5.2.09 14:48

Já, co si pamatuji, tak jsem zatím v poradně v FTN Krč podepsala pouze souhlas s tím, že studenti mohou nahlížet do mé zdravotní dokumentace. Bylo tam ale napsáno, že mohu přítomnost studentů u porodu kdykoli odmítnout. No jestli tam přijde jedna milá studentka, co do ničeho nebude kecat, tak mi to možná vadit nebude, ale nějaký „zájezd japonců“ bez milosti vyhodím. Asi nejsem moc genderově korektní, ale spíš bych vyhodila studenta kluka než holku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
572
16.7.11 13:14
noemmi píše:
Já studenty odmítla. I v papíře. A co studentka? Byla tam! Napíchávala mi kapačku a prasklo jí to.

Ale abych to uvedla na pravou míru - PA: Tady píšete, že nechce u porodu studenty. Může tu být studentka, než začne samotný porod?
Já: No jo…
Pak mi právě napíchávala kapačku - podle mě to dělala poprvý (ikdyž tvrdila, že ne). Praskla mi žíla. No co, stane se.
Pak jsem začala rodit.
Studentka se ptala, jestli by teda mohla zůstat, nebo jestli musí odejít.
Vyhoďte někoho v tomhle stavu, že…

Jako nebylo to nějaký špatný, ale ten přístup mě docela naštval. Aspoň že byla příjemná.
A že mě nešila, to bych asi nepřežila :roll:

Jo, a manžel tam byl taky

Žíly prostě praskají…

i pod rukama zkušených sester

8-)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
572
16.7.11 13:32

Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12262
16.7.11 13:42
na přítomnost studentů zdravky a mediků se ptají vždycky ať jdete na jakýkoliv zákrok, já to vypisovala při operaci, potratu i porodu, já osobně napsala že mi to nevadí
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:

no to je pravda někde se to ti doktoři naučit musí, no já osobně musím přiznat že jsem při operaci krku napsala že mi to vadit nebude ať už přítomnost na sále nebo že pak za mnou budou chodit ale u porodu ani potratu jsem je nechtěla. u porodu to bylo jasné, měla jsem co dělat sama se sebou natož řešit tohle a u porodu, upřímně jeden dva studenti by mi nevadili ale moje mamka třeba měla u jednoho porodu celý zástup studentek zdravky :lol: tak to bych si ráda odpustila ale říkala jsem tehdy sestře že jestli tammají jednoho dva mediky tak to teda že jo že ti přijít na sál i pak na vizity nebo co teda se k tomu ještě dělá být může :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23847
16.7.11 14:44
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:

No tak jestli k tomu ,máte takovýto přístup radši souhlas příště dávat nebudu vůbec. Vy ty porody koukám sbíráte jak známky do počtu a ještě, chudáci obětujete volný čas 8-o , ale já rodím párkrát za život a volný čas tomu obětuju taky :mrgreen: , tak si porod nenechám zkazit jenom proto, aby si někdo mohl udělat čárku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4880
16.7.11 15:09
Gina108 píše:
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:
No tak jestli k tomu ,máte takovýto přístup radši souhlas příště dávat nebudu vůbec. Vy ty porody koukám sbíráte jak známky do počtu a ještě, chudáci obětujete volný čas 8-o , ale já rodím párkrát za život a volný čas tomu obětuju taky :mrgreen: , tak si porod nenechám zkazit jenom proto, aby si někdo mohl udělat čárku.

Proč zkazit? To nechápu. Prostě to jsou studenti a musí se to nějak naučit…oni si to určitě nevymysleli. To mají každý porod oslavovat a koupit vám pugét kytky? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4780
16.7.11 16:24
Gina108 píše:
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:
No tak jestli k tomu ,máte takovýto přístup radši souhlas příště dávat nebudu vůbec. Vy ty porody koukám sbíráte jak známky do počtu a ještě, chudáci obětujete volný čas 8-o , ale já rodím párkrát za život a volný čas tomu obětuju taky :mrgreen: , tak si porod nenechám zkazit jenom proto, aby si někdo mohl udělat čárku.

No to snad nemůžeš myslet vážně. No já nemám slov.....

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
598
16.7.11 16:28
Gina108 píše:
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:
No tak jestli k tomu ,máte takovýto přístup radši souhlas příště dávat nebudu vůbec. Vy ty porody koukám sbíráte jak známky do počtu a ještě, chudáci obětujete volný čas 8-o , ale já rodím párkrát za život a volný čas tomu obětuju taky :mrgreen: , tak si porod nenechám zkazit jenom proto, aby si někdo mohl udělat čárku.
???? Vždyť napsala hezký slušný příspěvěk a prostě popsala situaci, jak to je.. Nezlob se, ale ti lidi studují tento obor, aby v budoucnu mohli toto povolání vykonávat a pomáhat rodičkám, třeba někdy i tobě u tvého dalšího porodu.. Tu předepsanou praxi si prostě splnit musí a jak psala, jsou velice vděční za každou ženu, která je ochotná tam studenty připustit.. Taky teda k těm porodům nemusí chodit, nedostudují a za pár let můžou doma rodit doma s instruktážním videem, protože nebudou porodníci..
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
598
16.7.11 16:29
werryjane píše:
Gina108 píše:
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:
No tak jestli k tomu ,máte takovýto přístup radši souhlas příště dávat nebudu vůbec. Vy ty porody koukám sbíráte jak známky do počtu a ještě, chudáci obětujete volný čas 8-o , ale já rodím párkrát za život a volný čas tomu obětuju taky :mrgreen: , tak si porod nenechám zkazit jenom proto, aby si někdo mohl udělat čárku.
???? Vždyť napsala hezký slušný příspěvěk a prostě popsala situaci, jak to je.. Nezlob se, ale ti lidi studují tento obor, aby v budoucnu mohli toto povolání vykonávat a pomáhat rodičkám, třeba někdy i tobě u tvého dalšího porodu.. Tu předepsanou praxi si prostě splnit musí a jak psala, jsou velice vděční za každou ženu, která je ochotná tam studenty připustit.. Taky teda k těm porodům nemusí chodit, nedostudují a za pár let můžou doma rodit doma s instruktážním videem, protože nebudou porodníci..
*ženy můžou rodit doma..
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
598
16.7.11 16:32

Jinak já jsem u porodu měla žákyňku, respektive mě komplet rodila žákyňka s dohledem.. rodila jsem ve Finsku a tady je těch škol velmi málo, ona byla z té nejlepší v zemi.. Byla skvělá, pokaždé říkala, co dělá, s přítelem i se mnou si hezky povídala a byla velice pečlivá.. Ani na chvilku mě nenapadlo, že bych ji tam nechtěla, byla skvělá..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
522
16.7.11 16:39

Studuji zdravku a sama jsem ráda, když nás na praxích pacienti neodmítnou mít u výkonu. Takže jestli bude chtít být nějaká studentka v listopadu u mého porodu rozhodně nebudu proti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1212
16.7.11 17:25
werryjane píše:
Gina108 píše:
Camosh píše:
Dobrý den,
studuji Bc. obor porodní asistentka v Jihlavě.. v září nastupuji do druháku a měla jsem to štěstí, že jsem mohla být týden na porodních sálech v rámci inviduální praxe (normálně tam prváky moc nechtějí) … jen abych vás trochu uvedla do situace. Za celý studium (3 roky) musíme mít splněno 40 porodů. Je to tak trochu přehnané. Teď budu mluvit za studentky z vyšších ročníků. V době, kdy máme semestrální praxi nebo praxi inviduální není možné tolik porodů nasbírat. Studentky proto musí obětovat svůj volný čas a není ho málo, chodí i v noci a o víkendech, kdykoliv jim ze sálů zavolají. Proto se modlí za každou ženu, která svolení dá a můžou si na seznam připsat další porod. V dnešní době ubývá žen, který s tím nemají problém, tak jen abyste si to uvědomili… Taky to pro nás není jednoduché :wink: :kytka:
No tak jestli k tomu ,máte takovýto přístup radši souhlas příště dávat nebudu vůbec. Vy ty porody koukám sbíráte jak známky do počtu a ještě, chudáci obětujete volný čas 8-o , ale já rodím párkrát za život a volný čas tomu obětuju taky :mrgreen: , tak si porod nenechám zkazit jenom proto, aby si někdo mohl udělat čárku.
???? Vždyť napsala hezký slušný příspěvěk a prostě popsala situaci, jak to je.. Nezlob se, ale ti lidi studují tento obor, aby v budoucnu mohli toto povolání vykonávat a pomáhat rodičkám, třeba někdy i tobě u tvého dalšího porodu.. Tu předepsanou praxi si prostě splnit musí a jak psala, jsou velice vděční za každou ženu, která je ochotná tam studenty připustit.. Taky teda k těm porodům nemusí chodit, nedostudují a za pár let můžou doma rodit doma s instruktážním videem, protože nebudou porodníci..

Naprosto souhlasím.
Mám za sebou 5 operací, vždy jsem dala souhlas s přítomností studentek zdravotní školy i mediků. Včetně péče po. Jak jinak se to mají naučit?

Čtyřikrát to bylo využito. Litovala jsem trošičku jen jednou. To když mě „nutili na nohy“ ani ne 24 hodin po císaři a přítomné byly jen dvě žákyňky. Nezvládla jsem to a sekla sebou na zem + pěkná rána do hlavy o postel. A holky prý stály a koukaly :roll: Musel pomoct manžel (který byl naštěstí na pokoji) a pak sestra, kterou zavolal. Holky pořád stály a koukaly… Ale to asi nebyla primárně jejich chyba, asi tam s nimi měl být nějaký dohled :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková