Můžu si vzít jen 18 prášku antikoncepce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zr25
Nováček 9 příspěvků 17.02.18 19:24
Můžu si vzít jen 18 pilulek ?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Normálně se bere antikoncepce 21 dní a 7 dní pauza, ale jelikož mi to špatně vychází potřebovala bych si to o 3 dny posunout. Problém je však v tom, že po pauze bych brala jen 18 prášků (nechci si to zbytečně posunovat tím, že bych si vzala znovu 21). Dvě platíčka za sebou pro mě není zrovna vhodné řešení. Co si o tom myslíte? Někde jsem četla, že minimálně si jich musím alespoň 14.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 17.02.18 19:28

18 je v pohodě ;)

Fjodorka
Extra třída :D 11254 příspěvků 17.02.18 19:28

Ano, 14 je minimum, takže 18 je zcela ok.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 17.02.18 19:29

@zr25 A není jednodušší zkrátit o ty 3 dny pauzu?

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 17.02.18 19:30

@j.a.n.i1 : taky řešení ;)

zr25
Nováček 9 příspěvků 17.02.18 19:32

No, jelikož menstruaci dostávám v pátek a potřebuji si to posunout na pondělí tak nevím jaký by to mělo smysl. :))

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 17.02.18 19:37

@zr25 No, ten, že bys další měsíc dostala menstruaci v pondělí… Akortá tedy to mi přijde jako 4 dny a ne jako 3 :think:

zr25
Nováček 9 příspěvků 17.02.18 19:40

To ano, ale já to potřebuji posunout jen jednou a to tento měsíc.

zr25
Nováček 9 příspěvků 17.02.18 19:48

Ano 4 dny, ale pro mě 3 pilulky navíc. Špatně jsem se vyjádřila. ;)

Janli
Kelišová 6274 příspěvků 17.02.18 19:49

Buď to posuň definitivně na pondělí nebo vem dvě platíčka v celku. Ono se takovýhle čachrování s cyklem nemusí moc vyplatit. Pro jednou se nic nestane, podruhé to uděláš znovu, protože se ti menstruace nebude zase hodit…a průšvih je na světě. Já si takhle zadělala na pořádný problémy.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 17.02.18 19:57

@zr25
Hups. Tak jsem asi bez antikoncepce už hodně dlouho. O těch 14ti prášcích jsem to nevěděla. :oops:

zr25
Nováček 9 příspěvků 17.02.18 19:58

Plánuji to pouze jednou..na další události už to mám dopředu vypočítaný a vím, že mi to tak bude vycházet na všechno i o prázdninách. Kdybych to potřebovala znovu posunout tak bych to samozřejmě už řešila tím, že bych si vzala 2 platíčka.

anavi13
Závislačka 2938 příspěvků 17.02.18 20:07

Vem si celé další balení. Další cyklus by ta ochrana nemusela být v pořádku. Přečti si příbalovou informaci. Odsunutí vůbec nevadí. Půlení platicka by to mohlo rozházet cyklus nebo přivodit těhotenství.

Fjodorka
Extra třída :D 11254 příspěvků 21.02.18 22:40
@Janli píše:
Buď to posuň definitivně na pondělí nebo vem dvě platíčka v celku. Ono se takovýhle čachrování s cyklem nemusí moc vyplatit. Pro jednou se nic nestane, podruhé to uděláš znovu, protože se ti menstruace nebude zase hodit…a průšvih je na světě. Já si takhle zadělala na pořádný problémy.

Na ty si beztak zadělává už konzumací umělých hormonů. To, co dělá tělo při brání HA není žádný cyklus, tělo nefunguje normálně, takže potíže bych nepřičítala počtům prášků, jako spíše celkové jejich přítomnosti v organismu.

Fjodorka
Extra třída :D 11254 příspěvků 21.02.18 22:42
@anavi13 píše:
Vem si celé další balení. Další cyklus by ta ochrana nemusela být v pořádku. Přečti si příbalovou informaci. Odsunutí vůbec nevadí. Půlení platicka by to mohlo rozházet cyklus nebo přivodit těhotenství.

To není pravda, příbalový leták si přečti i ty, neb se v něm píše, že zkrácení cyklu též vůbec nevadí. Přivodit těhotenství? To vůbec není pravda! Ochrana je zcela zachována v plné míře, když se vezme minimálně 14 prášků z plata, viz opět příbalový leták.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >