Mykóza nebo laktobacilóza?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4279
21.1.15 11:46

Mám úplně stejný problém. Od začátku sexuálního života cca 19let se trápím s mykózou a pravděpodobně i s laktobacolozou asi střídavě. Po dvou dětech a těch letech zkušeností a jezení různých léků na předpis nepředpis, aplikování všeho možného a výměnou xXX doktorů mě ani jeden neposlal na imunologii, či řádný rozbor krve. Jo a každý mi vlastně řekl něco nového. Jsem měla pocit, že jsem naprostý IDI*T, že nevím jako, co mi je. Jednou mě pobavila jedna perfektní MUDra, že co šlo dovnitř, že musí i ven :mrgreen: HOW
PS:Ten, kdo vymyslel, chodit do lékárny bez předpisu pro léky na mykózu byl génius mj. :mrgreen: :hug: Páč jsem tam chodila jak pro rohlíky a partner si tenkrát myslel, že mám chlapů tucet za každým rohem :zed: :zed: :zed: To je za mnou.HOW

Nynější stav: Na kontrolu k Mudrovi chodím, tak jak mám, občas když už to nemůžu vydržet tak jdu i vícekrát než jen jednou za rok. Na preventivkách mi výsledky vycházejí, že mi právě vůbec nic není. Naposledy mi dokonce řekl, že jestli prý problém nebude někde jinde 8o No hodila jsem tuto jeho poznámku za hlavu a vůbec se nenechala rozhodit - napsal mi globule bobule a něco na předpis na kvasinkovou infekci.
Tak jsem brousila na netu ohledně kvasinkové infekce, ale de facto mi vůbec léky jako Canesten, Gyno - Pevaryl a další nemopohli. Tak jsem zabrousila sem, zda by se nenašel někdo podobný a hle světe div se nejsem sama.
Takže zkusím ještě tu sodu - jak obyčejné a snad právě to zabere. Díky, pak napíšu. Děvčata, matky, ženy s tímto problémem držte se :hug:

Výplachy, aplikování si jogurtu a další xxx různých mastiček a nemastiček NEPOHLO.
MUDr. mi řekl, že poševní prostředí je prostě kyselé a že nemůžu být nikdy bez výtoku. To vím, ale né, že mě bude něco pálit, svědit, při styku i bolet a o podivném povlaku na údu muže nemluvě :zed: :zed: :zed: Světe div se, že furt existují prostě doktoři, kteří se neumí vcítit do role pacienta.
Takže ještě, že máme my ženy samy sebe a umíme si poradit samy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22
25.1.15 11:56

Ahoj Zuzo, tak co výplachy? pomohly ti? mám ten samý problém, léčení na mykozu, už ani nevim jak dlouho a po poslední kultivaci mi bylo řečeno, že tam není nic, ani kvasinka, jen laktobacilus, takže je to prý ok… 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1
18.2.15 16:20

Mám asi stejný problém a už nevím co vyzkoušet dál :(.Ale třeba někdo poradí. Začalo to zánětem močáku. Potom se přidalo šílené pálení, takže mě doktorka přeléčila macmirorem, bezuspěšně :(.Potom další vyšetření, jako pohlavní choroby a jiné, vše negativní. Pálení mám stále. Všimla jsem si, že mám takový mléčno bílý kyselý výtok. Tak mě napadlo, jestli to nemúže být lactobaciloza? Co tady pročítám, tak mám ty samé příznaky. Doktorka na mě kouká, jak na blázna, že jsem v pořádku. Jinak to šíleně znepříjemňuje život, jak to téměř celý den pálí. Začala jsem výplachy jedlou sodou, tak uvidím :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9
25.2.15 20:51

no..je nas vic..

Tak já mám přesně to samé co píšete..už několik let furt dokola..připadám si jak blázen..takže kdybyste některá na něco přišly, beru vsema deseti! Držte se, je to nanic!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4279
25.3.15 13:32

@vejuu17 výplach jsem si udělala jen jednou, myslím, že to bylo o něco lepší. Za cca týden jsem vyfasovala ATB na angínu, následně po dobrání ATB hned jsem nasadila Canesten, mno a mám momentálně klid skoro 2měsíce :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4279
25.3.15 13:33

Zatím klid :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.15 10:05

Když si tady čtu vaše příspšvky, mám z toho čím dál tím větší strach… Můj příběh bude asi trochu delší.. Celý život jsem trpěla na mykózy, proto mi také při užívání antibiotik byla vždy nasazena i antimykotická léčba, aby se předešlo mykóze. Před 3.lety jsem na záněty zubů a záněty trojklanného nervu brala tech antibiotik 16! za rok! A pak moje gynekologické problémy začaly..Další skoro 2 roky neustálé bolesti břicha, pálení, svědění, někdy výtoky, někdy abnormální sucho, nepravidelný menzes, bolest při sexu… Za jediný rok jsem byla asi 50× na gynekologii! Vystřídala jsem 7 gynekologů! A všichni mě léčili na mykózu, samozřejmě bez kultivace..A samozřejmě bez efektu.. Jenže přibyl ještě další problém..Díky těm výtokům jsem přišla na to, že mám intoleranci laktózy(potvrzeno gastrologem)..Vždy po větším požití laktózy jsem měla větší výtok. A díky bolestem břicha zjištěno na imunologii zkřížená potravinová alergie(nesmím čerstvou zeleninu, ovoce, luštěniny, ořechy, semínka, koření, rostlinné oleje atd) To všechno jsem vysadila, ale mé potíže nezmizely. A laktóza, sója a jód se přidává skoro do všech léků. Většina gynekologů, ikdyž jsem je na to upozornila, tak mi tyto léky vesele předepisovali! Po požití těchto léků mám Týden třevní koliky a jen ležím a čekám až to přejde.. Až teď v lednu mi nový gynekolog zjistil laktobacilzu a nasadil mi ant. amoxiklav, které mi samozřejmě vůbec nepomohly: Jen jsem se po nich 2 měsíce vzpamatovávala.. Opět střevní koliky, puchýřky na rukou atd. Výplachy z jedlé sody si dělám už 3 měsíce v kuse každý 2.den,jinak bych to asi nezvládla..Ale stejně se to nelepší.. Teď mi gynekolog předepsal další ant. Doxyhexal..Ale už mám strach je začít brát..,proto jsem se poradila s jednou zkušenou magistrou v lékárně..a ta mi řekla, že to jsou opět širokospektrální ant.,a že mě opět zničí! Poradila mi spíš ant. Amoxicilin..a nebo vyhledat gynekologa, který se na lactobacilózu zaměřuje..A já jsem ho na inter. našla! Takže s antibiotikama ještě počkám.. Vydržela jsem to trápení 2 roky..,vydržím ještě 3 týdny než k němu půjdu.. A doufám, že už mi opravdu pomůže Tenhle problém už mě stál asi desítky tisíc korun!! A tohle si už opravdu nemůžu dovolit..U každého gynekologa se dnes platí vstupní poplatky..a všichni vám prodávají léky a doplňky stravy za stovky i tisíce! Dokonce jsem byla i na dvou soukromých gynekologiích, kde se platí každá návštěva.. Ani tam mi nepomohli, jen do mě spali léky s laktózou, se s´jou atd. Už jsem fakt zoufalá..Skoro každý den po doktorech kvůli bolestem břicha! A každý si mě přehazuje jako horkej brambor.. Nonstop střídám urologii(chronic. zánět močáku+ledvinové koliky),imunologii, gastrologii, gynekologii, neurologa, praktika..a teď už i psychiatrii :-( Jo, a ten specialista na lactobacilózu se jmenuje Pavel Calda.. Nemá s ním náhodou některá z vás zkušenost?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.15 11:49

Bagetko, já jsem měla za poslední 2 roky také obrovské zdravotní potíže a naučila jsem se jednu věc: nenechat se doktory odbýt! O stěr si na gynekologii musíš říct, sami ti ho málokdy udělají. Pokud máš alergie a intolerance, neustále to opakuj! Když ti předávájí recept, tak se ještě ujisti, že lék neobsahuje laktózu. No tak jim trochu polezeš na nervy, ale je to lepší, než pak doma trpět. Je to začarovaný kruh…

Příspěvek upraven 02.05.15 v 18:02

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.15 11:59

A s těma antibiotika by bylo dobrý vždycky brát probiotika, ale to ti snad doktoři řekli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6
7.7.15 22:05

Ahojky. Výplach sodou? To slyším poprvé. Mám taky pořád problémy a o lactobacilóze jsem neměla ani tušení, že vůbec existuje.Jak se prosím provádí ten výplach sodou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.9.15 15:18

Ahoj, dlouhodobé mykozy jsem mívala také několik let, o laktobaciloze jsem se dočetla až tady, ale našla jsem super přípravek na prevenci spousty gynekologických problémů, je to vaginální tělísko Scarlett, je sice dost drahé, ale co by jsme my zoufalci neudělali pro to, aby jsme už měli konečně klid. V pořadu Sama doma ho doporučoval jeden gynekolog, tak jsem to vyzkoušela a je to fakt dobréé. Sice jsem měla ze začátku strach, jak na to budu reagovat, jelikož mám nějaké alergie, ale vše bylo v pohodě, zavedla jsem, nechala uvnitř 72 hodin a pak vytáhla, asi tak ještě následující dva dny ze mně odcházely nějaké chuchvalce a pak už bylo vše ok. Jediné, co mně štvalo, byla ta nitka, co z toho visí a kterou se to vytahuje, přece jen 72 hodin je 72 hodin. Příště ji pořádně zastrčím :-). Fakt doporučuji. Radka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.18 01:21
@molatko píše:
Ahoj, dlouhodobé mykozy jsem mívala také několik let, o laktobaciloze jsem se dočetla až tady, ale našla jsem super přípravek na prevenci spousty gynekologických problémů, je to vaginální tělísko Scarlett, je sice dost drahé, ale co by jsme my zoufalci neudělali pro to, aby jsme už měli konečně klid. V pořadu Sama doma ho doporučoval jeden gynekolog, tak jsem to vyzkoušela a je to fakt dobréé. Sice jsem měla ze začátku strach, jak na to budu reagovat, jelikož mám nějaké alergie, ale vše bylo v pohodě, zavedla jsem, nechala uvnitř 72 hodin a pak vytáhla, asi tak ještě následující dva dny ze mně odcházely nějaké chuchvalce a pak už bylo vše ok. Jediné, co mně štvalo, byla ta nitka, co z toho visí a kterou se to vytahuje, přece jen 72 hodin je 72 hodin. Příště ji pořádně zastrčím :-). Fakt doporučuji. Radka

V zivote bych si to uz nedala

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.18 15:39

Výtok

Potřebuju poradit jeslti to některa z vas taky nemela.. Trpim na výtoky, ktery jen trochu zapachaji ale nijak neavedi a jsou bily.. Gynekolozka mi udelala vyter a nasla pry neco malo, tak mi dala nejaky prasky. Dobrala jsem je ale necitim zadnou zmenu. Naopak. Ted se mi stava ze po celym dnu prijdu domu a kalhotky jsou uplně vyžraný od toho výtoku, jako kdyby to byla nějaká kyselina, prostě se mi tam udělá díra.. Nemuzu byt třeba ani po koupeli minutu bez kalhotek protoze mam na nohou hned vytok. Dekuji :)

  • Citovat
  • Upravit
343
15.1.22 08:55

Hezky den, tak co Vam prosim zabralo? Dekuji moc :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11
13.6.25 09:31

Ahojky, už nějaký čas mě trápí podobné problémy, stále se opakující záněty, už nevím co dělat :,( Mudr. mi na poslední kontrole řekla, že příčina by mohla být od střev, že také záleží na mikrobiomu ve střevech, od toho, že s odvíjí i mikrobiom tam dole :D
Nezkoušela jste některá probiotika na tohle?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty