Reklama

Náhle zvracení u 5 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 26.12.17 21:20
Náhle zvraceni 5 mesicniho miminka

Ahoj všem, prosím o radu. Mám 4,5 mesicni miminko. Plně na UM. Před 5 dny jsme začali s příkrmy. První 3 dny dýni, dnes druhý den brokolici. Snědla cca 10 malých lžiček a dopila se 120 ml UM. Včera jich snědla asi 7. Příkrm měla cca ve 12 hodin. Potom v 15 hodin jen UM. Najednou kolem 17 hodiny ji začalo natahovat. Sem tam pokuckavala.
Vyletěl z ní velký proud skoro čisté vody, sem tam trošku srazeneho mleka. Potom ji natahlo znovu a zase. Začala se až dusit. Tak jsem ji otočila na bok a čekala co bude dal. Vypadalo to, že už nic, tak jsem ji prevlekla a dala sedet do kegatka, at je ve vzprimene poloze. Jenze ji zase natahlo a opět se obloukem pozvracela, asi 3 krát za sebou. Tak jsem ji opět prevlekla a usla. Kolem 18 hodiny měla jist. Vzbudila se 18:30. Dala jsem ji jen 100 ml UM, potom už ji zase natahovalo. Usla. Teď jsem ji šla zkontrolovat a zase vše vyzvracela. Zítra půjdu k dr ale nevíte prosím, co to může být? Teplotu nemá, průjem taky ne, nebreci, není mrzutá. Stalo se to dnes poprvé. Manžel měl poslední dva dny nějaké zažívací potíže, jeden den zvracel a jinak ma průjem. Ale s malou skiro vubec není. Co dělat do zitra. Vzbudit ji v noci a dat ji aspon vodu? Jinak pres noc už nekrmime. Děkuji moc :,(

Reklama

Reakce:

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 26.12.17 21:26

@Reniska07 hlavne bych byla porad s ni, aby se neudusila zvratkami a davala hodne i vodu. Malej takhle jednou blinkal, podle me z cesty autem, dalsi den nic a uz se to pak snad rok neopakovalo, ale pote zase jo, ale to byla viroza. Prujem a zvraceni se siri vzduchem, je mozne, ze u vas je to viroza od tatinka :( drzte se.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 26.12.17 21:51

@Reniska07 Ahoj, nejspíš chytla střevní virózu od tatínka, s tím člověk nic neudělá. Dej ji spinkat na bok, já děti oblozila u bříška a u zadicek stocenou osuskou, aby se neprekulili- prevence vdechnuti zvratku. UM bych více naredila ( třeba na 120ml bych dala jen 2 odmerky) a podávala bych třeba dětský čaj po lzickach. Sleduj pocurane plenky.

Naštěstí tyto virozy většinou rychle skončí. A musí teď něco fakt radit- doma nám přes svátky bylo všem blbě- 3l dcera zvraccela, 6l syn měl průjem, mě a manžela jen bolel žaludek…

Zítra ať ji prohlédne pediatr, přeci jen je to ještě malé miminko. Hodně štěstí, bude to dobré! :mavam:

Shari81
Kelišová 6008 příspěvků 26.12.17 21:58

Pravděpodobně chytla střevní virozu od tatínka…malý to měl taky..na pohotovosti mi řekli po lžičkách ledovou vodu a úplně vysadit mléko..ať je brzo líp

Dandinkaaa
Kecalka 170 příspěvků 26.12.17 22:28

To bude viróza… v rodině nám to vypuklo před Vánoci, střevní potíže, průjem a teploty. Skoro z každé strany slyším to samé. Manžel to chytl dneska, doufám, že to taky malý 11m nechytne. Venku je nezvykle teplo takze se ten bordel šíří jak divy.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >