Narkóza zoubky - 4 letý syn, strach :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 04.01.17 09:03
Narkoza-zoubky-4lety syn...strach :(

Ahoj holky. Dnes jsme absolvovali predoperacni vysetreni se 4 letym synem. V utery mame jet do brna do detske nemocnice na trhani zubu v analgosedaci. Jsu z toho tak silene nervozni ze uz ted nemuzu spat…ma trosku rymu. vysledky krve budou zitra ale jinak je zdravy..tak nas to uz asi..doufam..ne­mine…(at uz je to za nama). Budou mu trhat min.6 zubu..a plus i nejake plombovat…nebudu slozite vysvetlovat proc ma tak spatne zoubky…bojujem s tim uz od vylezeni vrchnich jednicek. A pres vsechny nase snahy se mu sklovina kazila rychlosti blesku. :( a tak se chci zeptat…ani se tak nebojim toho ze by ho to pak bolelo..nebo ze bude chvili na kasickach nez se mu to zahoji a dostane det. protezku na cca rok…ale z te narkozy…urcite to min. hodinu potrva…a ja jsem z toho na prasky.jak bude reagovat…ma 16kg steziiii…tintit­ko..mazilek…bu­du tam s nim sice. Ale nervni jsem z toho uz ted…samozrejme mam i katastroficky scenare v hlave :zed: :( asi i diky hormonum.jsem v 6.mesici tehot…

Jake mate zkusenosti s narkozou u deticek? :hug: :oops:

Dekuji a hezky den… :kytka:

Reakce:

Jity-lovies
Kecalka 187 příspěvků 04.01.17 09:10

Ahoj, napíšu to trošku z jiného pohledu, než asi očekáváš…

jako malá (4 roky) jsem byla na vytržení všech stoliček (také pod narkózou), protože se mi rozpadaly (podrobnosti nevím, byla jsem fakt malá).

Mamka mi říkala, že z toho měla také strach - navíc to bylo v létě, kdy byla šílená vedra, takže i cesta tam byla docela náročná. Prý jsem se ani nebála, ani mě to moc nebolelo, ale bylo jí mě šíleně líto, protože jsem byla fakt maličká, hubená a samozřejmě jsem z toho pak pár dní měla celou pusu šíleně nateklou.

Co si z toho pamatuji já? Jak jsme tam jeli, táta vjel do protisměru a pak musel dlouhou úzkou ulicí vycouvávat :D, pak si jen pamatuji, jak jsem s mamkou seděla na chodbě a čekali jsme - netuším, jak dlouho. Pak jen vím, že jsem ležela a nějaký hodný doktor mi říkal, že to bude vonět, ale cítila jsem jen smrad a pak si už jen pamatuji, jak jsme šli odtamtud a pořád hodně svítilo sluníčko (žádnou bolest nebo tak si nepamatuji), pár dní jsem ležela hodně doma u televize a jedla jsem pomalu zmrzlinu, která to chladila.

Podle mě se bojíš úplně zbytečně, protože jak mamka, tak i já jsme to v pohodě zvládly, žádné komplikace nebyly a nemám z toho žádné děsivé vzpomínky a ták :) :hug:

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 04.01.17 09:11

Ahoja muj chlap je anestesiolog a rok pracoval na detske klinice a uspaval jen deti… trhani zoubku je maly zakrok. Nic prijemneho ale ani nebezpecneho… jak zrovna tvemu ditku narkoza sedne/nesedne se da predem jen tezko odhadnout, taky zalezi pro jakou narkozu se lekar rozhodne… ale uvidis, ze bude vse ok.Jen se priprav, ze po probuzeni budes chovat a chovat a chovat

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 04.01.17 09:12

Analgosedace není klasička narkoza. Bylajsem na ni pred lety, předoperační mi ani nedelali, jen vzali krev a hotovo. Byla jsem oblbla potom, ale žádná katastrofa. Deti to všechno zvládají všeobecné lepe…spis ty maminky!! To zvládnete. Držím palce!! :srdce:

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 04.01.17 09:13

@Jity-lovies dekuju :hug: on se neboji vubec. Nevi co ho ceka a pak bude spaaat.ale ja jsem na nervy…verim ze vse bude v poradku…a jak pises..i jemu se stolicky rozpadaji :zed:…muzu se zeptat…stale zoubky uz mate v poradku??? :oops: ;) :) :D :andel:

Jity-lovies
Kecalka 187 příspěvků 04.01.17 09:19

@hanourek Vůbec není zač, stačí být v klidu, aby stres nebyl přenášen i na dítě :) Myslím, že mi mamka za to pak koupila nějakou hračku, ale už ani nevím jakou.. :D:) Zuby se mi už nerozpadají (ani si nedovedu představit, jak se stoličky mohly rozpadat), ale s kazivostí zubů to je pořád nic moc :-/ Čistím samozřejmě pravidelně, snažím se chodit i na dentální hygienu, ale bohužel zrovna zuby jsou něco, co člověk úplně moc ovlivnit nedokáže… ale žádná katastrofa to naštěstí není.. doporučuji najít pořádného zubaře, já cca před 3 lety zubařku měnila a jsem zde mnohem víc spokojená a řekla bych, že i zuby jsou na tom lépe :)

Shari81
Kelišová 6018 příspěvků 04.01.17 09:24

@hanourek mám 3 letou holčičku a už má za sebou 4 plné narkozy. U první operace jsem byla strachy bez sebe a svůj strach jsem nevědomky přenášela na miminko :( radím ti, vykašly se na svůj strach, zbytečně tím stresuješ syna. Analgosedace je částečná narkoza, jen mu umrtví pusinku, navíc tam budeš celou dobu s ním. Věř mi, děti to zvládají mnohem líp než my rodiče…držím palce, uklidni se, syn to zvládne :hug:

Alyss1
Závislačka 2822 příspěvků 5 inzerátů 04.01.17 09:25

Se zoubkana neporadim. Ale syn byl ted v lete take na analgosedaci kvuli vysetreni. Ja tam s nim bohuzel nebyla, ale rej to vzal vyborne, bal byl jen trochu mimo…takze hlavne klid. Deti jsou chytry, vyciti to. Matka v pohode, dite v pohode.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 04.01.17 09:29

Taky nás to čeká, trochu z toho mám obavy. Občas se z narkózy probere „jiný“ člověk, ale četl jsem dva případy a nejde to nazvat změnou k horšímu. Jeden pán po probuzení z narkozy se pořád (občas nekontrolovatelně) smál. To video k tomu příběhu nemělo chybu, manželka s kyselým obličejem vykládala, jak už jí to leze na nervy a manžel se vedle ní pořád jen smál). Druhý případ byla panbí, která po probuzení z narkózy přestala fandit rugby. Do té doby, měla celý pokoj v barvach svého oblíbeného týmu, nevynechala žádný zápas, ale po probuzení jí už ragby nic neříkalo a dala se na pletení.

Leeee
Kecalka 110 příspěvků 04.01.17 09:56

Ahoj, úplně rozumím tvému strachu z narkozy…Moje dcera měla úraz, rozsekla si obočí, vzhledem k věku jí ho šili v úplné narkoze a den jsme si poleželi v nemocnici. Přestože se to vše odehrálo během pár hodin, měla sem o ní šílený strach, hlavně z té narkozy. Ale bylo to úplně v pohodě- před výkonem dostala tehdy „oblbovák“, tak sem ji jen ze svého náručí předala doktorovi, bylo ji to tehdy už úplně jedno, druhý den po zákroku byla úplně v pohodě, ani nebyla unavená, nic. :) A to jí byly teprve dva roky, když se to stalo. :)

Leeee
Kecalka 110 příspěvků 04.01.17 09:59

A hlavně se snaž být klidná ty, já se tehdy taky snažila, pobrečela sem si, až když mi ji odnesli…A to to bylo mnohem horší, vezla jí sanitka, krev všude…no, je z toho pro mě životní zkušenost a ty taky aspoň uvidíš, že zvládnout se toho dá spoustu. ;) Já měla celkovou narkozu při prvním porodu a sem taky bez následků. :dance:

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 04.01.17 11:07

Moc vsem dekuju za uklidneni…a jak pisete..hur to ponesu ja…ale pokisim se na sobe nedat nic znaaat…aspon pred malym. :hug: :hug: :hug: :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >